Pescuit Stationar

Acum este 19 Apr 2024, 17:55

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 845 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47 ... 85  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Am scapat de dracu si am dat de tasu !
MesajScris: 22 Mai 2015, 21:12 
Neconectat

Membru din: 25 Iun 2010, 07:44
Mesaje: 1039
Localitate: Medias
Hai Romania!!!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Am scapat de dracu si am dat de tasu !
MesajScris: 25 Mai 2015, 08:47 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Oct 2009, 07:05
Mesaje: 2467
Felicitari Tica!!!
Nu pentru mondiale ca suntem in nestiinta totala ci pentru ca ati legalizat homosexul dosnic!
Bine ati venit in clubul celor care se fut in cur cu certificatul de casatorie in mana!!!
Pe vremuri zicala era valabila si la noi dar se referea la fetele mari si la cu totul alta gaura penetrabila!!!
Pentru curiosi (sau amatori...Doamne fereste!!) uitati lista tarilor in care libertatea si democratia au triumfat asupra heterosexualitatii:
Olanda(2001), Belgia (2003), Spania (2005), Norvegia (2009), Suedia (2009), Portugalia( 2010), Islanda (2010), Danemarca(2012), Franta (2013),
UK (2014), Malta (2014),Luxemburg (2015), Finlanda (2017!! :shock: ...au dat legea dar inca nu si-au facut rost de alifie!! ..asa ca intra in vigoare peste 2 ani!!)... si, intr-un final glorios Irlanda (2015!!!) ...Bravooooooooooooo!!!
Cum era si firesc: Campioana Mondiala (undisputed!!) este Olanda!!...acolo nici cainii care nu se fut in cur nu au pedigree!!!

Pentru a nu fi luati prin surprindere si ca sa fim pregatiti de marele event propun sa schimbam inca de pe acum numele oraselor astfel:
Amsterdam in Sodoma, Rotterdam in Gomora....

Nota Bene 1: Ce argument (in afar de cativa pari pe spinare) pot sa-i aduc eu fie-mi care imi zice ca nu poti fi cu adevarat "cool" daca nu esti gay???

Nota Bene 2: Ticaaa!!!...Fata naroado ai grija ca esti in primejdie maxima: ce drac' te faci daca vine Fane si te ia de nevasta?... Nu-ti mai ramane decat sa te inscrii in federatie ca n-ai de ales!!!

Nata Bene 3: radem noi, radem!!...dar purceaua e moarta in cotet !! :( :( :( :( :( :( :( :( ... maine poimaine, daca nu te futi in cur, nu-ti dau astia nici permis de pescuit!!!

Sa ne fie de bine!

_________________
Habar n-are broasca ce-i ala oceanul!!


Ultima oară modificat de truia pe 25 Mai 2015, 09:10, modificat de 2 ori în total.

Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Am scapat de dracu si am dat de tasu !
MesajScris: 25 Mai 2015, 09:04 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Oct 2009, 07:05
Mesaje: 2467
Si ca sa facem haz de necaz:

Fiul ratacitor se intoarce acasa din America ( sau mai b ine zis din Olanda!!). Tatal, un vânj carunt si lat in spete, cu bratele vânoase si mainile batatorite de coasa, il asteapta la stana peste care e baci cu toate bunatatile, cu inima vesela si lacrimi in ochi...
Se iau in brate, se pupa si incep sa taifasuiasca ca unii care nu se mai vazusera de 20 de ani...
Si vorbesc si de una, si dealta... de neamuri, de sanatate, de casa si de oi...
Intr-un final si intr-o tensiune crescanda fiul graieste:
- Tata... eu trebuie sa-ti fac o marturisire!
- Zi taica... !!!
- Tata.... stii.... eu sunt gay!!
- Deh!!!...asta e mai copile... sunt tot felul de greutati pe lumea asta...
Fiul, mai mult surprins decat contrariat, exclama:
- Cum mai tata, eu iti zic ca sunt gay si tu nu te superi??
- Pai de ce sa ma supar tata cand eu nu stiu nici macar ce e aia gay?
- Pai zi asa! Uite iti explic eu: Poponar, curist... pârțar! Acu ai inteles?
- Adica te besi de fata cu lumea? intreaba nedumerit tatal
- Nu ma tata: homosexual!!..acu intelegi??...
- Adica cu sexul?? precizeaza tatal
- Da, da, da... zice fiul
- Aha inteleg... adica ai multe femei si le regulezi pe toate!!...la noi asta se cheama curvar ma tata, ma! zice batranul
- Nu ma tata, n-ai inteles nimic: e cu sexul dar nu e cu femei!!
- Auleu!!!...pai ce drac' de sex e ala fara femei?..... ca pe la noi laba nu se cheama sex!!!!
Un pic enervat de ignoranta parintelui fiul exclama:
- Mai tata, uite iti spun direct: ma fut in cur si sug pu..a la barbati!!!!
Tatal isi pune mainile in cap:
- Te-a batut Dumnezeu: semeni leit cu ma-ta!!!!

_________________
Habar n-are broasca ce-i ala oceanul!!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Am scapat de dracu si am dat de tasu !
MesajScris: 25 Mai 2015, 09:24 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Oct 2009, 07:05
Mesaje: 2467
Si inca una:

Eveniment premiera: s-a nascut primul copil intr-o familie de homosexuali!!!!
Imediat, toata media de senzatie se precipita la locuinta familiei ca sa ia interviuri si sa dea pe sticla la "breaking news" de la ora 17!!
Intre o baba violata si unul care o regula pe nepoata-sa nimic nu poate fi mai potrivit decat baby-homo!!!
Cu cameramanul in actiune si cu microfoanele deschise reporterul bate la usa!!!
Deschide un domn de varsta medie, inalt, bine facut, cu o barba lunga si stufoasa din care licareau ochii ca la ursii de plus.
Domnul era in papuci, purta un sort de bucatarie si avea in mana o lingura de lemn din care picura ceva sos de rosii...
Reporterul:
- Buna ziua! Cum va simtiti ca si tata al primului copil dintr-o familie homo?
- N-as putea sa va spun! zice domnul.... n-as putea sa va spun pentru ca eu nu sunt tatal: eu sunt mama bebelusului!!
- Vai...ma scuzati!!!...cred ca intelegeti confuzia!!
- Nu-i nimic...se intampla mai mereu!...Poftiti in casa, sa va prezint pe sotul meu!!
Toata echipa de filmare intra in casa...
In sufragerie, pe o canapea stil, un alt domn: de data asta sfrijit, slab si descarnat, cu patru floace sub nas rasucite impreuna si intoarse in sus!
Omul era imbracat la 4 ace, costum, cravata, pince-nez...ceva gen Rica Venturiano, statea picior peste picior, sorbea dintr-o cafea pufaind din trabuc in timp ce citea ziarul!
Strangeri de maini, felicitari, uimire pentru o situatie inedita....
In cele din urma reporterul cere permisiunea sa vada copilul!
"Mama" cea barboasa ii conduce in camera copilului.... acolo, intr-un patut normal, un copil cat se poate de normal in aparenta, gangurea linistit si senin!
Reporterul nu se poate abtine:
- Vai ce copil cuminte, nici gura nu i se aude!!!!
La carea mama:
- Asa credeti dumneavoastra?... ia scoateti-i suzeta din cur si sa vedeti cum urla de se aude peste strada!!!!

_________________
Habar n-are broasca ce-i ala oceanul!!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Am scapat de dracu si am dat de tasu !
MesajScris: 25 Mai 2015, 12:37 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 19:44
Mesaje: 3249
Localitate: Timisoara
Truia ... let's get back to fishing! :lol:

_________________
http://www.pescuitstationar.ro/forum/vi ... f=6&t=3513
Good things come to those who "bait"


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Am scapat de dracu si am dat de tasu !
MesajScris: 25 Mai 2015, 19:18 
Neconectat

Membru din: 01 Dec 2011, 16:34
Mesaje: 53
Localitate: Dej
Beton , Truia :lol: :lol: :lol: de mult nu am mai ras asa.Acum trebuie stabilit cine are pedigree sau nu :lol: :lol: :lol:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Am scapat de dracu si am dat de tasu !
MesajScris: 25 Mai 2015, 20:31 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Oct 2009, 09:07
Mesaje: 1718
marele conducator scrie
Art. 49 – Intrarea în vigoare
2 Odată cu intrarea în vigoare a prezentului Regulament orice alte dispoziţii în materie se abrogă.
Prezentul Regulament se publică în Monitorul Oficial al României, Partea I și constituie unica reglementare privind practicarea pescuitului sportiv la nivel național.


Deci sa fie clar ca lumina zilei: o hotarare a adunarii generale a cooperativei abroga acte normative emise de parlament, guvern, minister, pentru ca, nu-i asa, nimic nu e mai tare decat autoritatea din subsolul casei de pe Goga.
:lol1: :lol1: :lol1: :lol1:

Sa mor io,sincer am remuscari ca m-am suparat e mai grav decat am crezut!Asta nu se mai are leac! :oops: :oops:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Am scapat de dracu si am dat de tasu !
MesajScris: 25 Mai 2015, 21:33 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Oct 2009, 09:07
Mesaje: 1718
https://www.facebook.com/coarseangling/ ... 64/?type=1
o sa mai vezi drapelul de cateva ori :lol:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Am scapat de dracu si am dat de tasu !
MesajScris: 26 Mai 2015, 11:07 
Neconectat

Membru din: 01 Feb 2015, 23:07
Mesaje: 243
Intre timp a venit un raspuns din partea guvernantilor!Muje popete! :lol: :lol:


Fişiere ataşate:
Screenshot_2015-05-26-10-50-13_zpszwmyg9fq.png
Screenshot_2015-05-26-10-50-13_zpszwmyg9fq.png [ 73.08 KiB | Vizualizat de 5098 ori ]
Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Am scapat de dracu si am dat de tasu !
MesajScris: 26 Mai 2015, 15:54 
Neconectat

Membru din: 06 Noi 2009, 13:40
Mesaje: 3667
Stim noi cine scrie:
Atentie!
MAY 26, 2015 BY POPESCU.STEFAN LEAVE A COMMENT
Pe data de 25 mai 2015 a fost inregistrată Plângerea penală împotriva AGVPSR şi ALRS pentru faptele prevăzute de Codul Penal. Aşa cum am comunicat anterior, aşa zişii componenţi ai echipei României care s-au plimbat prin Irlanda cu însemnela naţionale, au fost propuşi spre audiere în calitate de martori. Următorii amatori de cuiere pentru echipamentele reprezentativei naţionale a României vor fi traşi la răspundere pentru complicitate şi favorizarea infractorilor, respectiv a AGVPSR şi a altora care cred că în ţara asta legile sunt facultative şi doar pentru fraieri.
Ştefan Popescu -preşedinte FRPS



Interesant de vazut si motivele invocate in sustinerea cererii... am avea din nou ocazia sa ne distram copios e vreme :mrgreen:


http://frpsc.ro/wp-content/uploads/2015 ... _.LRS_.jpg

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=GIGv4GfExQs
http://fishinginireland.info/news/coars ... s-the-day/


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 845 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47 ... 85  Următorul

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.057s | 18 Queries | GZIP : Off ]