Pescuit Stationar

Acum este 19 Apr 2024, 03:04

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 845 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 85  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Am scapat de dracu si am dat de tasu !
MesajScris: 11 Apr 2014, 08:37 
Neconectat

Membru din: 27 Oct 2009, 23:41
Mesaje: 1271
zsolt scrie:
Daca vrei sa schimbi ceva incepe la tine in asociatie

sunt membru AJVPS Vrancea si pot spune ca de cand am intrat in competitie nu a fost an care sa nu deconteze macar transportul si taxa de participare
cu aceasta ocazie felicit pe d-nul director Eusebiu Martiniuc


Ultima oară modificat de stanciutoni pe 11 Apr 2014, 08:41, modificat 1 dată în total.

Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Am scapat de dracu si am dat de tasu !
MesajScris: 11 Apr 2014, 08:40 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Oct 2009, 07:05
Mesaje: 2467
Toni...poate il rogi pe directorul vostru sa-i traga vreo doua suturi in cur directorului nostru de la Mehedinti ca sa ia exemplu!
La noi nu s-a decontat absolut nimic de 2 ani...nici macar taxa de concurs... rusine!!!
Cu ocazia asta imi cer scuze la Vera ca n-am venit la finala B de anul trecut... acesta este motivul!
Nici macar nu e vorba de bani ci de omenie si de principii!!
Alexici si-a dat demisia din organizatie pe motivul asta.... nu stiu daca mai sunt o suta de pescari la AJVPS... si aia sunt pensionarii care au gratuitate!
Pot spune ca la noi in judet activitatea competitionala a fost redusa la zero...
Nici macar Doru Burileanu ( care concura de peste 40 de ani) nu mai participa...
Ai vazut ca Eugen s-a autoexilat la Lugoj... eu am concurat la ultimele nationale la care am fost (feeder) pentru Alba...
Rusine pentru un judet care are Dunare si deci multe facilitati in a organiza cate ceva....
Am incercat sa schimbam directorul...canci!...am avut ceva tentative sa ne rupem de vanatoare ( canci! de asemenea ca omul a triplat taxa de asociatie si toti pescarii au plecat si n-am mai avut numarul de oameni necesari pentru asta...)... la interjudetenele de la Taut nu mi s-a decontat nici benzina...
Cum vrei tu sa mai avem cea mai mica incredere in AGVPS cand nu face nimic ca sa puna lucrurile in ordine la nivel de judet...
Cica nu sunt bani...normal ca nu sunt cand nu faci nimic pentru pescari...dimpotriva faci tot ce se poate ca sa-i futi in cur si sa-i alungi...
Totul a culminat cu desfiintarea filialei de pescuit Turnu Severin.... ai mai auzit asa ceva!!!
Pacat ca aveam multe talente tinere...si la fete si la baieti..copii talentati din familii de pescari care au facut eforturi sa-i finanteze...si un "tampit" - in sensul bun-cu gura spurcata dar cu suflet mare - Sorin Alexici- care isi consuma tot timpul liber ca sa faca ceva pentru copii...
Asa praful s-a ales de tot... mare, mare tristete!!
Cum sa aduci tu copii la concurs cand nici macar o varga de 20 de lei nu le dai...nu c-ar fi mare lucru dar macar sa stie copilu c-a plecat acasa cu ceva: "Uite mama ce am castigat eu!!"... vai steaua noastra!!!...
Eu promit ca daca voi avea timpul necesar si ajutorul din partea prietenilor (Eugen, Burileanu, Alexici, Tiganu si altii) voi face tot ce pot ca sa sparg buba asta si sa scoatem pescuitul Mehedintean de sub controlul unor neaveniti care nu urmaresc decat banul si interesele proprii!!... daca nu parca imi vine sa ma mut in alt judet!!!...macar cu pescuitul!...

_________________
Habar n-are broasca ce-i ala oceanul!!


Ultima oară modificat de truia pe 11 Apr 2014, 08:54, modificat 1 dată în total.

Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Am scapat de dracu si am dat de tasu !
MesajScris: 11 Apr 2014, 08:44 
Neconectat

Membru din: 27 Oct 2009, 23:41
Mesaje: 1271
cred ca sunteti putini pescari de competitie sau nu sunteti asa insistenti


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Am scapat de dracu si am dat de tasu !
MesajScris: 11 Apr 2014, 09:01 
Neconectat

Membru din: 04 Noi 2009, 10:54
Mesaje: 1278
zsolt scrie:
silk scrie:
Deci pana la urma n-am scapat de dracu si nici n-am dat de tacsu :lol:

Asta ar fi poate un moment bun pentru a schimba ceva in interiorul agvps astfel incat sa vedem si noi o reforma o miscare spre mai bine. Sunt oameni care pot face asta, trebuie doar implicare.

Cel mai mult ma bucur de pelicani ca merg la C M


Daca vrei sa schimbi ceva incepe la tine in asociatie,nu sus e buba,jos nu primesti,diurna,bani de concursuri,etc!Sa vezi daca am dreptate!


La Silk nu-i cazul !!! Este de-al meu ! A primit si primeste !


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Am scapat de dracu si am dat de tasu !
MesajScris: 11 Apr 2014, 09:05 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Oct 2009, 09:07
Mesaje: 1718
Am uitat in prima postare sa mentionez ca sunt si cazuri fericite,Timisoara,Bucuresti,Pitesti etc?


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Am scapat de dracu si am dat de tasu !
MesajScris: 11 Apr 2014, 09:38 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 19:44
Mesaje: 3249
Localitate: Timisoara
Care e cazul fericit la Timisoara??? Eu nu am primit nici o letcaie la toate deplasarile facute din 2005 incoace. Totul a fost pe banul meu!

_________________
http://www.pescuitstationar.ro/forum/vi ... f=6&t=3513
Good things come to those who "bait"


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Am scapat de dracu si am dat de tasu !
MesajScris: 11 Apr 2014, 09:59 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Oct 2009, 07:05
Mesaje: 2467
nutzu_z scrie:
....Totul a fost pe banul meu!

Pai tocmai asta e fericirea!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
Habar n-are broasca ce-i ala oceanul!!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Am scapat de dracu si am dat de tasu !
MesajScris: 11 Apr 2014, 10:19 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 27 Oct 2009, 18:15
Mesaje: 442
asta ma provoaca....auzi la el PITESTI :lol: :lol: :lol: ..de 20 de ani nu avazut nimeni un leu de la Istratescu


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Am scapat de dracu si am dat de tasu !
MesajScris: 11 Apr 2014, 10:59 
Neconectat

Membru din: 04 Noi 2009, 10:54
Mesaje: 1278
Salajul este in top - la "ASA DA "!
Timisul i-a dat la Katalina la greu , si pt nationale si pt mondiale ! Fain le-a multumit !


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Am scapat de dracu si am dat de tasu !
MesajScris: 16 Apr 2014, 20:09 
Neconectat

Membru din: 06 Noi 2009, 13:40
Mesaje: 3667
O noua incercare ratata , de acesta data se vroai , transformarea tuturor persoanelor juridice, autorizate de ANPA, in structuri sportive 
Se gandea adunatura de la Alba ,ca in acest fel ,poate pune mana pe niste "cascaval " 
Brola, uite ce incerca sa-ti faca mitomanul de la Alba, asociatiei tale si a altor asociatii cumsecade...ajutat si sustinut de bajetii de la Timisoara cu care e in cardasie..




http://portal.just.ro/57/SitePages/Dosa ... id_inst=57

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=GIGv4GfExQs
http://fishinginireland.info/news/coars ... s-the-day/


Ultima oară modificat de ticairlandezu pe 18 Apr 2014, 07:05, modificat 1 dată în total.

Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 845 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 85  Următorul

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.044s | 14 Queries | GZIP : Off ]