Pescuit Stationar

Acum este 24 Apr 2024, 03:54

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 67 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Avem presedinte. Oare ce o fi?
MesajScris: 26 Noi 2014, 08:16 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 17 Aug 2011, 09:50
Mesaje: 727
Localitate: Iasi
Treaba asta cu imprumutatul la banci si tot felul de organisme financiare e mai rea decat cancerul ... Viitorul e amanetat , alesii se imbogatesc din para ndarat uri plus ca isi fac campanie electorala pe banii pulimii ... Sa ia bani nerambursabili din fonduri europene cu proiecte nu sa ingroape putinul viitor pe care tara il mai putea avea . E groasa tare dar lumea se bucura ca s au schimbat din nou bordurile ... Cred ca e bine de tot sa fii politician in Romania ...

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

_________________
Chiar daca nu ai probleme cu vederea , sigur ai nevoie de ochelari sa poti vedea realitatea ...
https://www.youtube.com/watch?v=31-ZzoS ... w&index=15


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Avem presedinte. Oare ce o fi?
MesajScris: 26 Noi 2014, 08:51 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Oct 2009, 07:05
Mesaje: 2467
rcorbu scrie:
Tare prosti mai sunt si sibienii astia, sa aleaga acelasi primar din 2000 incoace, fara intrerupere....mai sa fie ! parca nu prea cred una ca asta !Incep sa cred ca Iohanis asta e un baiat tare abil daca a reusit sa pacaleasca atatia oameni, si mai ales ardeleni care au o gandire mai profunda, in 2004, 2008 si 2012, merita sa fie presedinte !


Se mai intampla si in alte zone.... de fapt in foarte multe!!!... ca un exemplu de ras iti spun ca in Severin, la primele alegeri care s-au facut pentru primarie, a ales pulimea (ca-mi place termenul asta promovat de Pachet) pe post de primar pe fostul primsecretar de Partid!

Si revin cu o afirmatie a lui Petre Tutea... la intrebarea : "Este egal votul unui intelectual cu votul unui muncitor necalificat?" inteleptul a raspuns:
"Din pacate, DA?"

Cat despre Kotzofanis asta: cat de curand or sa inceapa sa i se vada sforile legate si de maini si de picioare...daca ati fost la teatrul de papusi cand erati mici intelegeti voi!!!

_________________
Habar n-are broasca ce-i ala oceanul!!


Ultima oară modificat de truia pe 26 Noi 2014, 08:57, modificat 1 dată în total.

Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Avem presedinte. Oare ce o fi?
MesajScris: 26 Noi 2014, 08:55 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Oct 2009, 07:05
Mesaje: 2467
Pachet scrie:
... Cred ca e bine de tot sa fii politician in Romania ...


Pai e super-bine: furi si te doaren'pula!!!.... sau chiar daca nu furi, iei ditamai salariul fara sa faci nimic si tot in pula te doare!

de'aia si nevoia cresuta de doctori urologi in Romania!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
Habar n-are broasca ce-i ala oceanul!!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Avem presedinte. Oare ce o fi?
MesajScris: 26 Noi 2014, 09:26 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Oct 2009, 07:05
Mesaje: 2467
Ia uitati ce zic altii mai destepti ca noi:

"Politica nu are principii, are numai interese!" - Octavian Paler
"Cel dintai lucru care a fost privatizat in Romania a fost interesul national!"- Octavian Paler
"Nu conteaza cine voteaza, conteaza cine numara voturile!" - Iosif Visarionovici Stalin
"O tara de oi merita un guvern de lupi"- Edward Murrow
"Daca votul nostru ar putea schimba ceva, nimeni nu ne-ar mai lasa sa votam!!" - Mark Twain
"Cititorule.... sa presupunem ca ai fi idiot...sau ca ai fi parlamentar!...Stai putin! ca ma repet..." - Mark Twain
"Politicienii sunt oamenii care, atunci cand vad luminita de la capatul tunelului, alearga si mai cumpara un tunel!!" - John Quinton
"Toata lumea poate face erori pe care sa le impute altora!!!...asta se cheama sa faci politica!" - Georges Clemenceau
"Niciodata nu se minte mai mult decat inaintea alegerilor, in timpul razboiului sau dupa pescuit!!!" :lol: :lol: - Georges Clemenceau
"Greselile politicienilor sunt crime (nu neglijenta in serviciu!) pentru ca in urma lor sufera milioane de oameni nevinovati!!"- Mihai Eminescu
"Sunt doar un clovn!...asta ma face mult superior unui politician!" - Charles Chaplin
"Romania are prea mult noroc pentru a mai avea nevoie de politicieni!" - Petre Carp
"Politica este arta de a obtine bani de la bogati si voturi de la saraci, promitandu-le sa-i aperi pe fiecare impotriva celorlalti!" - Murphy
"Un politician bun este la fel de neconceput ca si un hot cinstit!" - Henry Mencken
"Democratia este credinta jalnica in intelepciunea colectiva a prostiei individuale!" - Henry Mencken
"Romani, nu mai alegeti conducatori care nu-si iubesc tara!" - Petre Tutea
"Prostia astora de la guvern ar putea fi sansa hoitului roman sa devina viu!" - Petre Tutea
" Cum un politician nu crede niciodata ceea ce spune, culmea surprinderii este ca altii il cred!!!" - Charles de Gaulle
"Democratia este un sistem idiot!...din pacate cel mai bun pe care lumea l-a inventat pana in prezent!" - Winston Churchil
"Politica este organizarea sistematica a sentimentelor de ura!" - Henry Adams
"Cel mai usor e sa manipulezi un popor fara cultura!" - Immanuel Kant
"Viata nu merita traita daca e traita in genunchi in fata altora!" - Nicolae Balcescu
"Democratia inseamna doi lupi si un miel care voteaza meniul pe care il vor servi la masa!" - Benjamin Franklin
"Vin alegerile!!...si odata cu ele, dorinta sincera a vulpilor de a prelungi viata gainilor!" - George Elliot
"Am ajuns acolo unde problemele care exista nu mai pot fi rezolvate de mintile care le-au creat!" - Albert Einstein
"Oamenii au deosebitul talent de a alege exact ceea ce le face cel mai rau!" - Joanne Rowling
"Poporul care voteaza impostori, hoti si tradatori nu este victima: este complice!!" - George Orwell
"Limbajul politic este astfel conceput incat sa prezinte minciunile ca si credibile si vantul precum ceva solid!" - George Orwell


si cea mai tare:
"In politica prostia nu e un handicap!" - Napoleon Bonaparte


Eu raman la parerea lui nenea Mencken ala ("Democratia este credinta jalnica in intelepciunea colectiva a prostiei individuale!"):
O mie de prosti impreuna nu pot gandi mai bine ca un destept de unul singur!.....

_________________
Habar n-are broasca ce-i ala oceanul!!


Ultima oară modificat de truia pe 26 Noi 2014, 10:08, modificat 1 dată în total.

Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Avem presedinte. Oare ce o fi?
MesajScris: 26 Noi 2014, 09:36 
Neconectat

Membru din: 09 Iun 2013, 19:27
Mesaje: 65
Localitate: Constanta
Cea mai amuzantă caricatură de până acum de la TNR:
Imagine

Sper, ca orice român responsabil, să rămână băieții ăia la pârnaie și să nu-i aștepte mult nici pe prietenii lor.

_________________
http://thegreatgudgeonhunt.blogspot.ro/


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Avem presedinte. Oare ce o fi?
MesajScris: 26 Noi 2014, 14:40 
Neconectat

Membru din: 28 Ian 2012, 18:42
Mesaje: 320
Localitate: Ploiesti
truia scrie:

Si revin cu o afirmatie a lui Petre Tutea... la intrebarea : "Este egal votul unui intelectual cu votul unui muncitor necalificat?" inteleptul a raspuns:
"Din pacate, DA?"



Da cum naiba se face ca toti astia care fura sunt intelectuali, ca toti au cam multa scoala ?
e un paradox pe aici, se vede ca nu puliumea fura ci aia cu multa carte.
Ca ultimul cu 4 clase care a facut Romania cat de cat, a fost Ceausescu si impuscat tot de astia "intelectualii".
Petre tutea = raspuns gresit, un muncitor necalificat mai are simtul rusinii, pe cand intelectualul se crede mai cu sange albastru si superior.
Varba aia: cand Ghita abuzeaza de un minor se numeste pedofilie, cand o face lordul John se spune ca are gusturi rafinate.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Avem presedinte. Oare ce o fi?
MesajScris: 26 Noi 2014, 15:05 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Oct 2009, 07:05
Mesaje: 2467
Vrand , nevrand toti alesii au ceva carte... sau daca nu au carte , macar au diplome obtinute stim noi cum!
Asa ca nu poti sa ajungi ales in parlament daca n-ai scoala!!
In Romania (conform legii!) daca nu stii sa scrii si sa citesti nu poti avea nici macar permis de conducere auto!
Deci aia care ne reprezinta trebuie sa aiba scoala...altfel nu se poate!
Problema se pune pe cine sa alegi dintre aia cu scoala!!... si aci intervine multimea!...
Si rezultatul se vede: se numeste "realitatea cotidiana din Romania"!!... doar faceti ochii roata...

Cand eram copil, am invatat o lectie de la un tigan cu vreo 10 ani mai mare ca mine: Odata am facut un pariu cu el pe o chestie de care eram absolut sigur!..asa ca stiam ca nu am cum sa pierd! Atat am fost de sigur ca l-am lasat pe el sa tina banii.... si bineinteles ca am castigat pariul!!...numai ca tiganul, la sfarsit, a luat frumos toti banii (cativa lei...nu cine stie ce avere!) si i-a bagat in buzunar. Am inceput sa ma agit: ca nu e corect, ca m-a inselat... la care omul mi-a aruncat printre dinti: "Cine-i prost, sa moara!" ....

Asa si romanii....poate ne meritam soarta!!!

_________________
Habar n-are broasca ce-i ala oceanul!!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Avem presedinte. Oare ce o fi?
MesajScris: 28 Noi 2014, 07:36 
Neconectat

Membru din: 01 Ian 2010, 19:27
Mesaje: 52
Daca lua Ponta presedentia,era grav pentru ca era toata puterea la unii.Dar acum,vor demisia guvernului,ca e incapabil.Cine o sa preia guvernarea?ANL!Si atunci o sa fie bine,cu toata puterea la ceilalti?Asa ca are dreptate Coco(Truia).Toti politicienii sunt niste gunoaie,si toata diaspora e dezinformata total.E aceeasi marie cu alta palarie(iohannis).


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Avem presedinte. Oare ce o fi?
MesajScris: 28 Noi 2014, 07:59 
Neconectat

Membru din: 09 Iun 2013, 19:27
Mesaje: 65
Localitate: Constanta
Vom vedea. Nici eu nu sunt încă 100% convins că Johannis o să fie un președinte excepțional.
Dar e mai convingător decât plagiatorul, PNL-ul e un grup infracțional mai puțin organizat decât PSD-ul și atunci când văd că manipulatorii șefi, respectiv Antena pupincuriștilor și BOR susțin un candidat, încep să suspectez că cine se-aseamănă se-adună.

Mai toți politicienii sunt niște jigodii dar PSD-ul a exagerat rău în ultima vreme. Chiar și ieri când a găsit vinovații pentru alegerile pierdute.

_________________
http://thegreatgudgeonhunt.blogspot.ro/


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Avem presedinte. Oare ce o fi?
MesajScris: 28 Noi 2014, 08:32 
Neconectat

Membru din: 01 Ian 2010, 19:27
Mesaje: 52
Sa ne uitam si-n spatele lui iohannis,unde sunt tot o gasca de hoti si corupti,si atunci evaluati situatia.Nu cred ca avem mari motive sa ne entuziasmam.Cu o floare nu se face primavara(PRESUPUNEM CA IOHANNIS E FLOAREA,cam vestejita,adevarat).Inca odata spun,Coco are dreptate in tot ce a scris,si chiar si Doru ,care e sibian si stie mai bine ce a fost in Sibiu.


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 67 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Următorul

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.207s | 14 Queries | GZIP : Off ]