Pescuit Stationar

Acum este 06 Mai 2024, 15:13

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 845 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 85  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Am scapat de dracu si am dat de tasu !
MesajScris: 03 Apr 2015, 20:05 
Neconectat

Membru din: 08 Iul 2013, 18:01
Mesaje: 194
ANUNŢ DE AVERTIZARE PENTRU CEI CARE INTENŢIONEAZĂ SĂ PARTICIPE LA COMPETIŢII OFICIALE INTERNAŢIONALE
Federaţia Română de Pescuit Sportiv, atenţionează persoanele care intenţionează să participe la Competiţiile oficiale internaţionale sub egida CIPS, trimii în numele României de către AGVPSR, că se fac vinovaţi de fapte penale. Acest avertisment a fost comunicat AGVPSR şi va fi prezentat şi Congresului CIPS.
Ataşat scisoarea către AGVPSR.
Preşedinte FRPS
Ştefan Popescu

Si eu stiam un cuvant in franceza Suge-moa!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Am scapat de dracu si am dat de tasu !
MesajScris: 03 Apr 2015, 20:09 
Neconectat

Membru din: 17 Apr 2010, 08:31
Mesaje: 806
Localitate: bistrita (dk)
ANTIFANE scrie:
ANUNŢ DE AVERTIZARE PENTRU CEI CARE INTENŢIONEAZĂ SĂ PARTICIPE LA COMPETIŢII OFICIALE INTERNAŢIONALE
Federaţia Română de Pescuit Sportiv, atenţionează persoanele care intenţionează să participe la Competiţiile oficiale internaţionale sub egida CIPS, trimii în numele României de către AGVPSR, că se fac vinovaţi de fapte penale. Acest avertisment a fost comunicat AGVPSR şi va fi prezentat şi Congresului CIPS.
Ataşat scisoarea către AGVPSR.
Preşedinte FRPS
Ştefan Popescu

Si eu stiam un cuvant in franceza Suge-moa!

zi pe limba lui :lol: sugeo må :lol:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Am scapat de dracu si am dat de tasu !
MesajScris: 04 Apr 2015, 00:58 
Neconectat

Membru din: 01 Feb 2015, 23:07
Mesaje: 243
mujjjeeeee :oops:
http://frpsc.ro/anunt-de-avertizare-pen ... -care-inte…/…


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Am scapat de dracu si am dat de tasu !
MesajScris: 04 Apr 2015, 16:09 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 19:44
Mesaje: 3249
Localitate: Timisoara
Mah, nus tiu ce sa mai zic. Eu vazui azi o chestie care m-a cam convins ca Federatia nu va disparea din peisaj...

_________________
http://www.pescuitstationar.ro/forum/vi ... f=6&t=3513
Good things come to those who "bait"


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Am scapat de dracu si am dat de tasu !
MesajScris: 04 Apr 2015, 19:43 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Oct 2009, 07:05
Mesaje: 2467
nutzu_z scrie:
...Eu vazui azi o chestie care m-a cam convins ca Federatia nu va disparea din peisaj...


Desi eu nu vazui nimic, sunt de acord cu tine... fara motive...dar am acelasi sentiment! :? :?

_________________
Habar n-are broasca ce-i ala oceanul!!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Am scapat de dracu si am dat de tasu !
MesajScris: 04 Apr 2015, 20:17 
Neconectat

Membru din: 24 Ian 2010, 06:17
Mesaje: 340
nu credet-ti ca e loc de DIALOG intre cele 2 parti?.....razboi? ....nu are rost fiindca ,la mijloc sunt cei care si-au castigat un renume de pe apa ....o informare corecta ar ridica multe enigme


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Am scapat de dracu si am dat de tasu !
MesajScris: 04 Apr 2015, 21:01 
Neconectat

Membru din: 01 Feb 2015, 23:07
Mesaje: 243
Nu exista 2 parti,numai 1,fara voi! ;)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Am scapat de dracu si am dat de tasu !
MesajScris: 05 Apr 2015, 06:57 
Neconectat

Membru din: 06 Noi 2009, 13:40
Mesaje: 3667
Petre, iti reamintesc ca "onor" presedintele tau spunea mai deunazi ca : generatia asta e "ratata"...si ca de fapt voi va adresati generatiilor viitoare. Poate ar fii bine sa negociati cu ei ;)

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=GIGv4GfExQs
http://fishinginireland.info/news/coars ... s-the-day/


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Am scapat de dracu si am dat de tasu !
MesajScris: 05 Apr 2015, 07:13 
Neconectat

Membru din: 08 Iul 2013, 18:01
Mesaje: 194
Bine ca primeste federatia bani,o sa aiba de unde sa plateasca procesele pierdute! :lol: :lol: :lol:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Am scapat de dracu si am dat de tasu !
MesajScris: 05 Apr 2015, 08:32 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Oct 2009, 07:05
Mesaje: 2467
Petre e super predictibil: de cate ori scoate Fane cate-o chifla, care i se pare lui ca da lovitura de gratie, prinde glas si baga cate-o interventie...
cand sunt in caca tace malc... e si asta o strategie....
Petre, am mai spus de mai multe ori: Federatia in sine nu e un lucru rau.. ba chiar poate fi un lucru bun, care sa puna pe roate pescuitul... insa trebuie alti conducatori, alta mentalitate si mai ales daruire dezinteresata. Atata timp cat banul e tinta principala nu cred ca se va ajunge niciunde...
Tu zici ca sunt 2 parti, altii zic ca nu e decat una..eu zic ca nu e niciuna...la ora actuala nu exista nici o organizatie credibila la nivel national care sa aiba ca prim scop pescuitul...si asta e cel mai grav: ca nu exista o alegere viabila, in care cineva sa aiba incredere cu toata inima... :( :( :(
Daca se vrea a se face ceva metoda e una singura: mai intai trebuie sa faceti pace cu pescarii...ati avea voi federatie dar pescari nu aveti: toti care inseamna ceva in pescuit sunt de partea ailalta!!..indiscutabil! tot ce a reusit sa faca Federatia (sau Fane, ca deocamdata el e Federatia) a fost sa-si faca dusmani pe mai toti pescarii de valoare... iar pace se poate face doar cu alti sefi la Federatie!!... iar un altruist care urmareste promovarea pescuitului ar trebui sa suporte aceasta idee indiferent daca el e seful sau nu.... ceea ce inca nu este cazul si, mai trist, in cazul lui Fane, nu va fi niciodata!
Trebuie oameni noi, nealterati de ura actuala, cerebrali, care sa aiba vederi largi si sa accepte ceea ce este bine pentru pescuit nu pentru anumite persoane...
Anulati toate procesele si plangerile, faceti un comitet de actiune neutru din toti pescarii (afiliati sau nu!), un comitet cu mandat limitat pe 6 luni care sa stabileasca o structura administrativa si financiara viabila si sa asigure alegeri transparente in care sa participe toata lumea ( repet afiliati sau nu!!). Sa se aleaga organe noi si conducatori noi .... pe urma cei neafiliati sa aiba 6-7 luni ca sa se afilieze la noua structura...
Dar pentru asta trebuie modificat statutul Federatiei... iar asta , cel putin la ora actuala, pare imposibil...

Principiul e super simplu: sa se ocupe de pescuit aia care stiu ce inseamna si carora le pasa! ...si care sunt si capabili sa faca ceva!!
Sunt sigur ca multi se vor implica ( eu in mod sigur!) daca exista o sansa reala si o perspectiva care promite....
E momentul sa se termine cu circul care dureaza de prea multa vreme..... poate ca generatia actuala nu e total pierduta!!! :? :? :?

_________________
Habar n-are broasca ce-i ala oceanul!!


Ultima oară modificat de truia pe 05 Apr 2015, 08:55, modificat de 5 ori în total.

Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 845 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 85  Următorul

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.051s | 13 Queries | GZIP : Off ]