Pescuit Stationar

Acum este 06 Mai 2024, 12:00

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 845 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62 ... 85  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Am scapat de dracu si am dat de tasu !
MesajScris: 08 Aug 2015, 16:05 
Neconectat

Membru din: 08 Iul 2013, 18:01
Mesaje: 194
No popete !
Condiţiile necesare pentru înfiinţarea unei federaţii sportive naţionale sunt:
a) activitatea ramurii de sport se desfăşoară în minimum 5 judeţe;
b) la data constituirii să existe minimum 10 cluburi sportive care să aibă minimum 200 de
membri practicanţi;
c) activitatea în ramura de sport recunoscută oficial să se desfăşoare în mod organizat de cel
puţin 3 ani de la recunoaşterea oficială a practicării ramurii de sport în România


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Am scapat de dracu si am dat de tasu !
MesajScris: 08 Aug 2015, 20:20 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 19:44
Mesaje: 3249
Localitate: Timisoara
http://www.anad.gov.ro/pdf/ln_Hotarare_ ... 4_2001.pdf

Aici e, articolul 28. Cum dreaq a reusit asta sa faca federatie cu cateva cluburi cu membri din cimitir sau adusi de la Muzeul Antipa?

_________________
http://www.pescuitstationar.ro/forum/vi ... f=6&t=3513
Good things come to those who "bait"


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Am scapat de dracu si am dat de tasu !
MesajScris: 08 Aug 2015, 21:52 
Neconectat

Membru din: 01 Feb 2015, 23:07
Mesaje: 243
Urmeaza sa dea explicatii, inclusiv si doamna! ;)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Am scapat de dracu si am dat de tasu !
MesajScris: 14 Aug 2015, 16:23 
Neconectat

Membru din: 01 Feb 2015, 23:07
Mesaje: 243
Mei popete iar te-ai apucat de fumat?Amu ce tragi?
http://frpsc.ro/frps-invita-cluburile-s ... la-dialog/
Cine draqu te mai baga in seama???


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Am scapat de dracu si am dat de tasu !
MesajScris: 17 Aug 2015, 05:00 
Neconectat

Membru din: 04 Noi 2009, 10:54
Mesaje: 1278
Ar trebuii sa-i interziceti accesul pe acest forum la marele conducator federal si acolitii sai(daca are), nu de alta , dar se foloseste de postarile noastre....pentru plangerile lui contra noastra la politie!!! La petitia facuta contra noastra la politia Salaj a anexat si programul finalei de feeder postat pe forum.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Am scapat de dracu si am dat de tasu !
MesajScris: 17 Aug 2015, 06:58 
Neconectat

Membru din: 26 Oct 2009, 17:58
Mesaje: 130
O parere de pe forumul rapitori.ro:

Mesajde SF » 15 Aug 2015, 18:08

Radem sau nu , toata tarasenia asta cu Popescu si magariile lui is cazu unei anchete serioase si public prezentate , acuma , daca nici macar aia care is direct vizati nu misca nimic in directia asta atunci isi merita soarta , insa zau , ii penibil ca jegu asta inca mai respira , si singura concluzie ii ca societatea actuala ii cel putin de rahat , ca sa nu zic de asa-zisa presa haleutica , sincer , o RUSINE :oops:
Puteti scrie despre scule si concursuri pe incinte cate vreti , putetu sa va puneti cate stele vreti pe piept , voi le puneti , io nu va dau niciuna :wink: :oops: RUSINE inca odata !

SF

Deci cam asa sta situatia si omul are dreptate.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Am scapat de dracu si am dat de tasu !
MesajScris: 17 Aug 2015, 10:37 
Neconectat

Membru din: 04 Noi 2009, 10:54
Mesaje: 1278
diego scrie:
O parere de pe forumul rapitori.ro:

Mesajde SF » 15 Aug 2015, 18:08

Radem sau nu , toata tarasenia asta cu Popescu si magariile lui is cazu unei anchete serioase si public prezentate , acuma , daca nici macar aia care is direct vizati nu misca nimic in directia asta atunci isi merita soarta , insa zau , ii penibil ca jegu asta inca mai respira , si singura concluzie ii ca societatea actuala ii cel putin de rahat , ca sa nu zic de asa-zisa presa haleutica , sincer , o RUSINE :oops:
Puteti scrie despre scule si concursuri pe incinte cate vreti , putetu sa va puneti cate stele vreti pe piept , voi le puneti , io nu va dau niciuna :wink: :oops: RUSINE inca odata !

SF

Deci cam asa sta situatia si omul are dreptate.



Imi pare rau, dar eu nu imi pun mintea cu asemenea specimene!!! Nu sunt " omul tribunalelor" ca si el,....dar poate pana la urma ma satur si eu de atata sacaiala!!!! ;)

Ultima "amenintare" primita azi de la distinsul domn :

"De ce sunteți ofuscată doamnă dacă credeți că ce faceți este legal? Să vă pregătiți și de o vizită la Alba. Parchetul cercetează activitatea AGVPSR și va trebui să faceți dovada că aveți calitatea de oficial sportiv. Vedeți că și arbitrii au ceva de demonstrat. Cine i-a calificat în meseria asta. Nu ar strica să consultați Codul ocupațiilor din România.
O să aveți ocazia să constatați că legea este obligatorie pentru toți. Sper să fiți pregătită. Nu ar strica să consultați și un avocat. Mă întreb dacă sunteți conștientă de cât rău ați făcut pescuitului sportiv din România datorită ignoranței de care dați dovadă și a lipsei de informare."


:arrow: :arrow: :arrow: :mrgreen:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Am scapat de dracu si am dat de tasu !
MesajScris: 17 Aug 2015, 12:51 
Neconectat

Membru din: 28 Ian 2012, 18:42
Mesaje: 320
Localitate: Ploiesti
Veronica Ispas scrie:

Imi pare rau, dar eu nu imi pun mintea cu asemenea specimene!!! Nu sunt " omul tribunalelor" ca si el,....dar poate pana la urma ma satur si eu de atata sacaiala!!!! ;)

Ultima "amenintare" primita azi de la distinsul domn :

"De ce sunteți ofuscată doamnă dacă credeți că ce faceți este legal? Să vă pregătiți și de o vizită la Alba. Parchetul cercetează activitatea AGVPSR și va trebui să faceți dovada că aveți calitatea de oficial sportiv. Vedeți că și arbitrii au ceva de demonstrat. Cine i-a calificat în meseria asta. Nu ar strica să consultați Codul ocupațiilor din România.
O să aveți ocazia să constatați că legea este obligatorie pentru toți. Sper să fiți pregătită. Nu ar strica să consultați și un avocat. Mă întreb dacă sunteți conștientă de cât rău ați făcut pescuitului sportiv din România datorită ignoranței de care dați dovadă și a lipsei de informare."


:arrow: :arrow: :arrow: :mrgreen:


Sa fiti sigura ca "distinsul domn" are nervi de otel si timp berechet, multi ii canta prohodul de ani de zile si el nu vrea sa moara, ba mai tare ciuma se raspandeste.
Dar oare AGVPS nu poate sa-si apere oamenii cu niste relatii la nivel de ministerul de resort, pentru a gasii niste solutii eficiente ?
Care este atuul lui Fane: faptul ca pescuitul are ramura numita " pescuit sportiv" ( desii unii nu vor sa accepte, cam asta este realitate) si se leaga de tot ce are in denumire aceasta sintagma iar cu o lege a sportului, ii cam nauceste pe toti, inclusiv pe cei de la Minister.
Daca AGVPS nu s-a putut constituii in Federatie, nu se poate constitui o Liga, gen LRS ( liga romana de spinning), alternativa la Federatie ? poate un consilier juridic pe tematica sportiva va poate ajuta !
Daca nu se face o organizare cat mai curand, este posibil ca AGVPS-ul sa cedeze la o lupta pe timp indelungat, mai ales ca vanatoarea este mult mai "banoasa" si prioritara decat cearta in tribunal cu Fane.
Iar pentru voi, individual, inseamna un chin sa tot fiti plimbati prin tribunale, si chiar daca reactionati tot inseamna timp, nervi si bani pierduti.
Sincer, ma gandesc cu groaza ca dupa ce termina cu "sportivii" vine randul si la ceilalti "recreativii" pe care Musiu ii doreste inscrisi ca "atleti" !


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Am scapat de dracu si am dat de tasu !
MesajScris: 17 Aug 2015, 13:31 
Neconectat

Membru din: 02 Noi 2014, 09:52
Mesaje: 14
Frana de mana trasa a pescuitului competitional romanesc , adica " marele Teodor Bentu " de ce nu i-si face datoria de MARE VICEPRESEDINTE PE PROBLEME DE PESCUIT al AGVPS Romania ????????????????????


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Am scapat de dracu si am dat de tasu !
MesajScris: 17 Aug 2015, 23:16 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 07 Iun 2010, 18:05
Mesaje: 429
Localitate: Houston,Texas,U.S.A.
Bentu a fost un pescar f. bun,am concurat cu el de mai multe ori ,dar e un om fara caracter ce trage jar doar la oala lui ,nu-i pasa de pescari ,doar il pupa in cur peparanoicul Selaru ca sa-i mearga lui bine. !!!

_________________
“BORN TO FISH, FORCED TO WORK”


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 845 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62 ... 85  Următorul

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.067s | 13 Queries | GZIP : Off ]