Pescuit Stationar

Acum este 06 Mai 2024, 18:58

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 845 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67 ... 85  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Am scapat de dracu si am dat de tasu !
MesajScris: 17 Sep 2015, 19:58 
Neconectat

Membru din: 01 Feb 2015, 23:07
Mesaje: 243
Aici se tine finala feder-ala de spinning!


Fişiere ataşate:
image.jpg
image.jpg [ 98.1 KiB | Vizualizat de 6132 ori ]
Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Am scapat de dracu si am dat de tasu !
MesajScris: 21 Sep 2015, 20:41 
Neconectat

Membru din: 26 Oct 2009, 17:58
Mesaje: 130
De pe facebook:

"S-A ÎNCHEIAT PRIMA EDIȚIE A CUPEI REGIUNII CENTRU

Desfășurată pe Lacurile piscicole Salonti, prima ediție a Cupei Regiunii Centru a avut următorii premianți:
1. Csaszar Tiberiu - 3 p , 2,275 kg
2. Mocan Marcel - 4 p, 2,09 kg
3. Berari Vasile - 5 p 1,765kg

Premiile acordate pentru această ediție au fost în valoare de 21,5 mii lei au revenit celor trei clasați.
Felicitări câștigătorilor
Ediția a II-a va fi programată în primăvara anului 2016."

WTF????21,5 mii lei au revenit celor trei clasați


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Am scapat de dracu si am dat de tasu !
MesajScris: 22 Sep 2015, 06:57 
Neconectat

Membru din: 01 Feb 2015, 23:07
Mesaje: 243
Lacurile piscicole Salonti????Cu cantitatile prinse?Tare-i pista omologata! De valoarea premiilor ce sa zic,tot bugetul federal s-a dus pe p..a! :lol: Poate asta-i motivul ca el muhisto nu avea bani pentru tricouri de campeioni!(spinning din barca si fara) :lol:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Am scapat de dracu si am dat de tasu !
MesajScris: 22 Sep 2015, 07:12 
Neconectat

Membru din: 01 Feb 2015, 23:07
Mesaje: 243
Odată cu finala Campionatului Național de Pescuit la pești răpitori, din barcă, anul competițional 2015 s-a încheiat.
Este de remarcat creșterea numărului de competiții sportive oficiale, cât și a numărului de sportivi participanți la aceste competiții sportive oficiale. O mențiune specială pentru tinerii care au participat pentru prima dată într-o competiție sportivă oficială și care au obținut rezultate remarcabile.
După finalizarea anului competițional, se poate face și un clasament al cluburilor sportive care au inscris echipe în competițiile oficiale de pescuit sportiv, clasament care arată astfel:
Locul I - Clubul Sportiv Cetate Alba Iulia – 3 titluri de Campion Național (la probele, pescuit sportiv la crap, staționar feminin si staționar masculin), 2 locuri doi (staționar feminin, staționar masculin), 3 locuri trei (staționar masculin, staționar feminin și pescuit la pești răpitori din barcă);
Locul II – Clubul Sportiv Moldova Suceava – 2 titluri de Campion Național (probele pescuit sportiv la copcă, pescuit la pești răpitori din barcă), un loc doi (pescuit la pești răpitori din barcă);
Locul III – Clubul Sportiv Monsterfish Timișoara – 1 titlu de Campion Național (pescuit sportiv la feeder), un loc 3 (pescuit sportiv la feeder)
Locul IV – Clubul Sportiv Free Carp Deva – 2 locuri doi (pescuit sportiv la crap, pescuit la feeder)
Locul V – Clubul Sportiv Mânjești – un loc trei la pescuit sportiv la crap
Restul cluburilor sportive nu au obținut titluri si medalii la competițiile sportive oficiale din acest an.
Ce concluzii se pot trage după acest an competițional?
În primul rând, a fost anul în care federația a beneficiat de sprijinul financiar acordat prin Lege federațiilor sportive oficiale. Acest sprijin financiar, deși insuficient, a fost de mare ajutor pentru federație, întrucât a degrevat federația de eforturile pentru finanțarea doar din surse proprii a activităților competiționale. Și lucrul acesta s-a văzut, întrucât federația a avut posibilitatea să achiziționeze materiale și echipamente sportive, să asigure condiții decente pentru cazarea și masa sportivilor de performanță, să achite baremurile de arbitraj și alte cheltuieli necesare bunei desfășurări a activității federației.
Vom reveni cu clasamentul individual după finalizarea procesului de validare al rezultatelor competiționale și acordarea clasificărilor sportive pentru sportivii care au participat in acest an competițional la competițiile sportive oficiale.
Ștefan Popescu – președinte FRPS

Da,ce sa mai zic! Sper ca ai cheltuit banii cum trebuie o sa ai o vizita placuta! ;)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Am scapat de dracu si am dat de tasu !
MesajScris: 23 Sep 2015, 05:46 
Neconectat

Membru din: 08 Iul 2013, 18:01
Mesaje: 194
Da e gata?La musca si la cluburi nimika? Poti sa faci si tu echipa mixta cu campe-Ioana de Arc care tot se lauda cu titlul obtinut sub egida....!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Am scapat de dracu si am dat de tasu !
MesajScris: 24 Sep 2015, 05:30 
Neconectat

Membru din: 01 Feb 2015, 23:07
Mesaje: 243
Echipament sportiv federal???


Fişiere ataşate:
Comentariu fişier: Echipament sportiv federal!!!
image.jpg
image.jpg [ 194.72 KiB | Vizualizat de 5778 ori ]
Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Am scapat de dracu si am dat de tasu !
MesajScris: 24 Sep 2015, 08:11 
Neconectat

Membru din: 27 Iul 2010, 09:08
Mesaje: 117
Localitate: Timisoara
mare inghesuiala, ma mir ca au incaput in poza la cat de multi sunt :)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Am scapat de dracu si am dat de tasu !
MesajScris: 25 Sep 2015, 06:54 
Neconectat

Membru din: 01 Feb 2015, 23:07
Mesaje: 243
BILANȚ
September 24, 2015 by popescu.stefan Leave a Comment

Iată că anul 2015 a fost un an de bun augur pentru Federația Română de Pescuit Sportiv.

După desfășurarea tuturor competițiilor oficiale din calendarul acestui an, federația este la zi cu toate cheltuielile. Furnizorii sunt cu plățile făcute, contractele de achiziții pentru echipamente și materiale sportive sunt încheiate, sportivii au fost tratați așa cum se cere în sportul de mare performanță iar rezultatele sunt mulțumitoare.

Din veniturile obținute din cotizațiile cluburilor membre, sponsorizări, activitățile economice conexe desfășurate de federație și din finanțarea obținută de la bugetul de stat și MTS, federația are la zi un excedent financiar de aprox. 10.000 lei, în condițiile în care anul nu s-a încheiat și se speră la suplimentarea bugetului cu încă 25.000 lei din redistribuirea de la bugetul consolidat. Sumele vor fi utilizate exclusiv pentru achiziții de echipamente sportive.

Per total, a fost un an bun. Sperăm totuși la mai mult. Auspiciile sunt favorabile federației. Pe viitor, federația își va canaliza eforturile pentru a construi o nouă generație de pescari sportivi pe care să-i ducă spre marea performanță. Generația actuală a arătat tot ce a putut. Telul nostru este mult mai înalt.

Ștefan Popescu – președinte FRPS



sportivii au fost tratați așa cum se cere în sportul de mare performanță


Din cauza asta au facut basici in palme si pe spinare ?


Muahahahahahahahahahahahahahahaha

Electromotorrrrr federal!

bugetul consolidat. Sumele vor fi utilizate exclusiv pentru achiziții de echipamente sportive

Cumperi vasle?


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Am scapat de dracu si am dat de tasu !
MesajScris: 28 Sep 2015, 20:01 
Neconectat

Membru din: 01 Feb 2015, 23:07
Mesaje: 243
cum, când lucrurile s-au clarificat, este necesară o minimă reparaţie atât pentru pescuitul de competiţie, cât şi pentru pescarii sportivi, care atâta vreme nu au avut ocazia să se manjfeste din cauza acestor uzurpatori. Personal vor solicita Adunării Generale a federaţiei acceptul de a cere CIPS, pe lângă afilierea federaţiei şi anularea tuturor rezultatelor obţinute în competiţiile sportive oficiale de aşa zişii sportivi români, rezultate care normal ar trebui să revină României, nu altor entităţi nerecunoscute de statul român şi cu care aceşti indivizi se bat în piept că reprezintă România. Adevărata lor valoare a ieşit în evjdenţă cu prisosinţă în acest an, când, continuând să participe la competiţiile sportive oficiale internaţionale, fără a fi autorizaţi, au făcut pur şi simplu România de râs.

În ataşament decizia ICCJ.

Ştefan Popescu – preşedinte FRPS

Ca sa-ti dai seama ca esti prost trebuie sa ai putina minte,tu nu mai ai! :lol: :lol:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Am scapat de dracu si am dat de tasu !
MesajScris: 30 Sep 2015, 11:53 
Neconectat

Membru din: 01 Feb 2015, 23:07
Mesaje: 243
Ieri iar a reusit impostorul sa "dizolve" AGVPS -ul

http://portal.just.ro/3/SitePages/Dosar ... &id_inst=3

Pentru acesta "reusita" are de plata doar 3000 lei


Muahahahahahahahahahahahahahahaha
Urmeaza sa primesti si cips-u!


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 845 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67 ... 85  Următorul

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.083s | 15 Queries | GZIP : Off ]