Pescuit Stationar

Acum este 15 Iun 2024, 22:48

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 44 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Trucuri, mici secrete ...
MesajScris: 27 Feb 2010, 07:10 
Neconectat

Membru din: 26 Oct 2009, 17:13
Mesaje: 363
Cand santeti cu masina aproape de apa NU TRANTITI USAAAAA!!!!!!!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Trucuri, mici secrete ...
MesajScris: 27 Feb 2010, 09:08 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 27 Oct 2009, 17:51
Mesaje: 559
Nu trageti cu petarde,pistoale sau arme de vanatoare daca vreti sa prindeti peste
Aveti grija la incalzirea globala .http://adamaica.files.wordpress.com/201 ... arming.jpg


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Trucuri, mici secrete ...
MesajScris: 27 Feb 2010, 18:18 
Neconectat

Membru din: 28 Oct 2009, 10:56
Mesaje: 276
Localitate: Cluj
mircea13 scrie:
Nu trageti cu petarde,pistoale sau arme de vanatoare daca vreti sa prindeti peste
Aveti grija la incalzirea globala .http://adamaica.files.wordpress.com/201 ... arming.jpg

@mircea13
reintoarcere la origini.......

_________________
Take it a smile to your face,
it's so nice to be happy!

www.pescarulclujean.com


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Trucuri, mici secrete ...
MesajScris: 27 Feb 2010, 19:13 
Neconectat
Administratorul site-ului
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 19:47
Mesaje: 755
Localitate: Moinești...undeva lîngă Bacău...
Vad ca 2010 lipseste de pe sirma :shock: .....o fi asa de mic si nu se vede sau trebuia sa fie o frunza acolo ??!! :lol: :lol: ...ori vreun snur ?! :lol: :lol:

_________________
Caracterul : "...ceea ce faci când nu te vede nimeni !"

http://pandyfloats.com/site

https://www.facebook.com/pandyfloats

Imagine


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Trucuri, mici secrete ...
MesajScris: 02 Mar 2010, 20:23 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 24 Oct 2009, 17:39
Mesaje: 1443
Localitate: Arad
Vad ca sunteti timizi in a impartasi mici secrete/"superstitii" ...

_________________
Www.MatchFishing.Ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Trucuri, mici secrete ...
MesajScris: 02 Mar 2010, 21:09 
Neconectat
Moderator global
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 17:35
Mesaje: 2415
Localitate: Arad
glukas scrie:
Sa vedem cat de fricosi suntem in a destainui cateva trucuri/mici secrete care uneori pot face diferente ...

Incep eu, desi sunt un diletant in pescuitul competitionar si poate unele nu sunt necesare sau altele sunt evidente:

1. Intotdeauna sterg cu prosopul forfacul dupa ce am prins un peste (crap, platica, caras); ;)
2. La crap, schimb forfacul si carligul dupa 3-4 pesti; :roll:
3. .... si altele ....

Sa vedem ca scriu pescarii consacrati ... :roll: :roll: :roll:


hai sa-ti spun si eu ce fac :D :D :D :D

1. Streg forfacul cu mana daca este cazul , mai ales la platica si in cazul in care "sterg" vre-un fitofag.
2. Nu schimb forfacul decit daca :
-am facut macrameuri
-ajung la concluzia ca e prea lung sau prea scurt
-este incretit firul sau piscat.
3.Nu schimb cirligul atita timp cit prind peste si nu sparge viermii la intepare , asta fiind alarma care imi spune ca sa tocit virful.
4.Nu o sa ma convinga NIMENI si NICIODATA ca daca nu prind peste cu fir de 0.14 voi prinde cu fir 0.12 si voi avea revelatia vietii :lol: :lol: :lol: :lol: la fel cum nu ma va convinge nimeni ca din cuza unui cirlig de 10 am pierdut un concurs ca nu am dat cu 12 sau 14 .....NEVER :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: motivele esecului trebuie cautate in alta parte , in adincimea pescuitului , in nadire , in momeala , in tactica adoptata si nicidecum in motivele puerile de a schimba citeva sutimi de microni in dimensiunile firelor sau marimea cirligelor ......
5.Imi fac zeci de linii de diferite forme si gramaje si , in pregatire , gindesc de 10 ori inainte de a alege liniile , plutele si cirligele pentru acei pesti care stiu ca urmeaza sa-i prind , dar dupa ce am ales am DEPLINA INCREDERE in alegerea facuta , ca a fost cea mai buna posibila , tocmai pentru a ma elibera de aceste ginduri ca oare :.pluta nu e buna :shock: ...firul nu e bun .... :? :? cirligul e prea mare sau mic :? :? .....le hotarasc o data si apoi caut esecul in alta parte concentrindu-ma acolo ;) ;) ;) ;) ;)
5. Nu sint de acord cu cei care au 4 linii pentru un concurs din care aleg trei :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: aceia nu vor avea convingerea ca au facut alegerea corecta si pot sa apara semne de intrebare de genul de mai sus ............
6. Nu stau niciodata cu mainile in piept cind nu-mi trage , si astept sa se intimple un miracol si sa apara pestii , CAUT INTRUNA PESTELE schimb tactica , stilul , vadul , momeala , nadirea .....pt ca minunile sint rare :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


E bine George??????????? Chestiile aste tu le stiai , ti le-am mai spus , acu le-am confirmat si public :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
Stiu ca sint pescar prost ........dar cind ma uit in jurul meu prind curaj

http://pescuitstationar.blogspot.com/


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Trucuri, mici secrete ...
MesajScris: 03 Mar 2010, 17:14 
Neconectat
Moderator global
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 19:11
Mesaje: 5041
Suciule , spune-ti secretul secretelor , trucul - trucurilor.
cand merge la o partida de pescuit cu mine , secretul cel mai pazit este ca se uita si face intocmai ceea ce fac eu!!!
Eu sunt trucul lui Suciu!!! Deja fac liniile in dublu exemplar! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Si sa nu uitam , flacara violet... :o :o :o


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Trucuri, mici secrete ...
MesajScris: 03 Mar 2010, 18:55 
Neconectat
Moderator global
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 17:35
Mesaje: 2415
Localitate: Arad
Ba tue esti ...trucajul meu :lol: :lol: :lol: :lol: ...nu trucul :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Linii n-ai facut de cind te stiu nici pentru tine d`apai sa mai am si eu :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
ceva dreptate ai si tu ...ma uit la tine si fac ...invers :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
Stiu ca sint pescar prost ........dar cind ma uit in jurul meu prind curaj

http://pescuitstationar.blogspot.com/


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Trucuri, mici secrete ...
MesajScris: 03 Mar 2010, 20:02 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 24 Oct 2009, 17:39
Mesaje: 1443
Localitate: Arad
Apropo de copiat... :D :D :D

La Finala pe echipe, am cam copiat strategia echipei Sensas. Cand am vazut, in prima mansa, ca in stanga mea este un foarte bun component al echipei Sensas, am fost bucuros cu ideea ca il voi copia si ... KIX, am fost impreuna printre ultimii!!!! :D :D :D Asa ca nu va mai copiati atata, ca patiti ca mine! :D :D :D

PS: Ca sa nu mai scriu ca daca faceam ce spunea antrenorul lor, nici pestii aia din ultimul sfert de ora nu ii mai prindeam! Noroc cu Lulu ... ;)
Asa ca, un alt "truc", mai multa incredere in sine, nu in "copiatul" altora!

_________________
Www.MatchFishing.Ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Trucuri, mici secrete ...
MesajScris: 03 Mar 2010, 20:12 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Oct 2009, 09:07
Mesaje: 1718
5. Nu sint de acord cu cei care au 4 linii pentru un concurs din care aleg trei :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: aceia nu vor avea convingerea ca au facut alegerea corecta si pot sa apara semne de intrebare de genul de mai sus ............

Nici eu,de obicei am 2 dar si le folosesc! :lol:


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 44 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5  Următorul

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.070s | 11 Queries | GZIP : Off ]