Pescuit Stationar

Acum este 16 Mai 2024, 20:34

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 19 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Despre Vârşolţ
MesajScris: 04 Noi 2009, 13:35 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 18:14
Mesaje: 578
BODIS ZOLTAN scrie:
Eu pesciesc de vreo 20 de ani pe lacul VARSOLT si pot sa va spun ca in ultimu an sa distrus foarte mult lacul din cauza permiselor ANPA(30LEI) ,Pescari f multi care nu au tinut cont de dimensiunea pestilor,ma refer mai ales la SALAU,si la cantitatea legala de peste retinut mai ales caras.Am observat ca in ultima vreme sa prins vizibil mai putin peste.Sper ca la anu va lua in concesiune AGVPS SALAJ,daca intra in vigoare noua lege a pescuitului.Numai bine.

unii nu au atitia pesti ,in belti ,cati pescari au fost anu asta acolo :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
ar fi mare pacat sa se repete istoria din primavara asta :(

_________________
FishWorld - Legatura ta cu natura
http://www.fishworld.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Despre Vârşolţ
MesajScris: 04 Noi 2009, 19:46 
Neconectat

Membru din: 22 Oct 2009, 20:24
Mesaje: 993
Localitate: oradea
salut
ar fi pacat de balta asta sa fie iar ce a fost acum 10 ani
in 1999am concurat acolo cand eram la sperante si credetima ca in afara de obleti rar prindeai cate un biban sau un caras
tin minte ca atunci un pusti a prins 4 carasi pe mansa si spuneau astia pe acolo ca e rar asa ceva
speram sa nu se repete aceeasi poveste ca ar fi pacat


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Despre Vârşolţ
MesajScris: 06 Noi 2009, 12:18 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 06 Noi 2009, 11:52
Mesaje: 196
Localitate: Oradea
Buna va felicit pentru forum sper sa devina unul foarte activ :P
In legatura cu obletii pe Vrasolt, acestia dupa cum stie toata lumea sunt in nr mult mai mic fata de anii precedenti dar avand in vedere ca in concursuri nu da multa lume dupa ei cum a fost la finala pe echipe se pot prinde inca cantitati mari.
Eu in a treia mansa la finala pe echipe, am prins 7 kile jumate si am facut 2 greseli mari :1 fara antrenament inainte care a contat foarte mult pentru ca nu mi-am reglat liniile cum trebuia, decat asa din ce stiam din anii trecuti si am folosit carlige prea mari (20) implicit am ratat foarte foarte mult si aici am pierdut mult mult, locul 2 pe sector avea 8300 asta a fost una si a doua la fel fara sa fac antrenament nada pentru obleti conta foarte mult si am invatat de acuma sa nu mai fac experimente cu nada in concurs, am folosit o nada noua pt obleti care din pacate nu o fost ceea ce trebuia .Daca faceam cu o zi sau doua inainte un antrenament si pescuiam cu linii foarte fine 4x10, max 4x12 pe bat de 3 m si carlige de 22-24 plus o nada deschisa la culoare care sa se desfaca si sa faca nor PUTERNIC sunt absolut sigur ca puteam prinde 9 kile in fine asta ii alta treaba .
Eu cel putin asa am vazut lucrurile daca ma insel sa-mi zica cineva , eu cred ca pe toate standurile sunt obleti dar trebuie prinsi :P


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Despre Vârşolţ
MesajScris: 06 Noi 2009, 15:13 
Neconectat

Membru din: 04 Noi 2009, 10:54
Mesaje: 1278
Ma incanta preocuparea voastra pentru Varsolt, sper ca anul viitor sa-l administreze in exclusivitate AJVPS Salaj , si la toate concursurile sa fie eliberate in totalitate capturile !!!!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Despre Vârşolţ
MesajScris: 06 Noi 2009, 15:24 
Neconectat
Moderator global

Membru din: 22 Oct 2009, 14:49
Mesaje: 2145
Doamne ajuta :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Despre Vârşolţ
MesajScris: 07 Noi 2009, 20:11 
Neconectat

Membru din: 22 Oct 2009, 20:24
Mesaje: 993
Localitate: oradea
stie cineva ceva de varsolt
se prinde salau???


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Despre Vârşolţ
MesajScris: 09 Noi 2009, 21:13 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 27 Oct 2009, 16:54
Mesaje: 22
Localitate: zalau
AM fost duminica am dat doar la spinning si nam luat nimic si nici pescarii care dadeau la pestisor viu,dar am vazut atacuri cam la 80 100m iar pina acolo nu am putut lansa. Nici un oblete n-am vazut la mal s-ar putea ca sau bagat in larg, si salai dupa ei,alta explicatie nu gasesc ca vara am prins foarte multi salai la spinning.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Despre Vârşolţ
MesajScris: 11 Noi 2009, 16:51 
Neconectat

Membru din: 22 Oct 2009, 20:24
Mesaje: 993
Localitate: oradea
am fost si euieri afara pe vvarsolt
am dat cu pestisor dupa salau dar nici cea mai mica trasatura nu am avut-o :oops:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Despre Vârşolţ
MesajScris: 13 Noi 2009, 10:03 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 27 Oct 2009, 16:54
Mesaje: 22
Localitate: zalau
Se prinde salau dar numa la plantat cam la 150 200m s-au prins in zilele astea si de 4, 5 kg bucata si mai multe bucatidar numa la plantat.


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 19 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.038s | 13 Queries | GZIP : Off ]