Pescuit Stationar

Acum este 15 Iun 2024, 23:43

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 7 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: pt Adi Suciu
MesajScris: 28 Mar 2010, 13:40 
Neconectat

Membru din: 08 Noi 2009, 13:02
Mesaje: 127
te rog sa-mi explici(te stiu fan :) ) de ce crezi tu ca mix carpa da rezultate bune mai mereu in pescuitul crapului....sa fie granulatia, sa fie componentele???...
eu gust mai mereu chiar daca nu e relevant mai toate nadele si mi s-a parut ca trabucco fol in nade sare de lamaie...de aici am concluzionat ca ar avea un ph acid...sa fie asta secretul???

numa`bine! si scartzaieli in mulineta ;) ;) ;) ...


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: pt Adi Suciu
MesajScris: 28 Mar 2010, 14:24 
Neconectat
Moderator global
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 17:35
Mesaje: 2415
Localitate: Arad
de-a lungul anilor , in pescuitul la crap, am folosit tot felul de nade de la maros mix , millo , sensas ..etc pina la trabucco mix carpa . Nu pot sa spun ce are un componenta , mai aparte decei altele , dar fata de celelalte nade are un avantaj : mentine crapul pe vad foarte mult timp . Nu mi s-a intimplat nicioadat sa pierd pesti de pe vad sau sa mii "fure' vecinul de stand .
Mai mult pe toate carpodroamele se cistigau concursurile cu mix carpa ; vezi ex de pe Doripesco , Cornesti , Ben , si eu nu cred in coincidente .
Intr-un cuvint testele facute in concursuri mi-a dovedit ca la crap nu exista nada mai buna ;) ;) ;) ;) ;) ....pur si simplu nu m-a interesat ce contine atita timp cit da randamente . La preparare mai introducem ingrediente in ea care ridica nivelul calitativ :D :D :D

_________________
Stiu ca sint pescar prost ........dar cind ma uit in jurul meu prind curaj

http://pescuitstationar.blogspot.com/


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: pt Adi Suciu
MesajScris: 28 Mar 2010, 14:59 
Neconectat

Membru din: 08 Noi 2009, 13:02
Mesaje: 127
merci mult pt un asa raspuns promt si la obiect...ai mare dreptate, nu conteaza ce mama naibii are in ea atata timp cat isi face treaba asa cum trebe...vb de imbunatatiri...aditivi praf sau lichid, pesmet, ceva pelete uneori, nada vie obligatoriu...ar mai fi si altceva de incercat sau cer prea mult :) ....stiu ca in functie de lac si adancime se mai combina si cu alte nade...


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: pt Adi Suciu
MesajScris: 28 Mar 2010, 17:39 
Neconectat

Membru din: 13 Noi 2009, 20:47
Mesaje: 279
dar de Carp Match , Team Master Supreme ce parere aveti ????


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: pt Adi Suciu
MesajScris: 28 Mar 2010, 18:30 
Neconectat
Moderator global
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 17:35
Mesaje: 2415
Localitate: Arad
Mihai Constantin scrie:
dar de Carp Match , Team Master Supreme ce parere aveti ????


Componentele de baza , aroma sint identice , deosebirea este ca Carp Match se leaga mai bine pentru a fii aruncata la distanta iar TM Supreme se leaga foarte putin si se preteaza in balti cu adincime mica si mult mal , adica se desface repede si nu se afunda bulgarele in mal (a se citii mil ...noroi :D :D :D nu gasesc pe tastatura i din a :oops: :oops: :oops: :oops: )

In general atit Carp match cit si TM Supreme se foloseste in combinatie cu mix carpa pentru a o face mai colanta sau mai putin colanta

_________________
Stiu ca sint pescar prost ........dar cind ma uit in jurul meu prind curaj

http://pescuitstationar.blogspot.com/


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: pt Adi Suciu
MesajScris: 29 Mar 2010, 15:11 
Neconectat

Membru din: 27 Oct 2009, 17:46
Mesaje: 617
Localitate: Timisoara
adi suciu scrie:
...... nu se afunda bulgarele in mal (a se citii mil ...noroi :D :D :D nu gasesc pe tastatura i din a :oops: :oops: :oops:

pentru î din a, ţi apăsat "alt" din stânga şi apeşi "shift" stânga odată, iar apoi apeşi tasta care are semnele + şi =, pe ea, cea de lângă backspace şi o să meargă... :D :D :D ;) ;) ;) ;)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: pt Adi Suciu
MesajScris: 29 Mar 2010, 16:08 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 27 Oct 2009, 17:51
Mesaje: 559
Salut. Voi stiti ceva de CLAUMAR MIX se vinde in galeata de 2,5 kg + 250 ml nectar de porumb si sunt cu diverse arome. Unii spun ca da rezultate foarte bune.Vezi aici www.claumarpescar.ro
Numai bine. Mircea13


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 7 mesaje ] 

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.057s | 13 Queries | GZIP : Off ]