Pescuit Stationar

Acum este 16 Iun 2024, 01:04

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 9 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: elastic
MesajScris: 12 Apr 2010, 12:42 
Neconectat

Membru din: 27 Oct 2009, 22:10
Mesaje: 713
Localitate: cluj
sunt curios ce elastice folositi in kituri, diametru, marca (eventual ceva sa se gaseasca si in romania), prin cate tronsoane si eventual cat de des schimbati elasticul si dupa ce va uitati ca sa va dati seama ca elasticul e obosit.
a incercat cineva Hydro-ul albastru pentru peste mic, mediu?


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: elastic
MesajScris: 12 Apr 2010, 14:18 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 27 Oct 2009, 20:37
Mesaje: 799
Localitate: Tg.-Mures
Folosesc de vreo cativa ani doar latex-ul de la Sensas: http://www.energofish.ro/product.php/Sensas-Magic-Latex-Elastic-Soft/3919/

Ma impac tare bine cu el. De la 0,7 pana la 1,4mm. De obicei il pun pe 2 elementi si il schimb cam de 2-3 ori pe an (la un ritm de 1-2 iesiri pe saptamana). Il schimb intotdeauna inaintea concursurilor.

Hydro albastru o sa incerc in perioada urmatoare (ieri mi l-am comandat de pe eBay) si o sa iti spun care este parerea mea. Sunt sigur ca e ok.

Si ca o parere personala: evit elasticele (pline) colorate... mi se pare mai rigide si mai slabe fata de latex.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: elastic
MesajScris: 12 Apr 2010, 15:15 
Neconectat

Membru din: 27 Oct 2009, 22:10
Mesaje: 713
Localitate: cluj
si eu tot sensas magic latex am acum in kituri, de 0.8 si 1.0 prin 2 tronsoane. parca nu sunt multumit de el in totalitate, am observat ca se invecheste mai repede decat altele si nu aluneca bine (uneori nu mai intra tot in kit). ma mai deranjeaza faptul ca e alb, daca sunt reflexii pe apa nu vad cat de intins e in timpul drillului.

sunt curios cum lucreaza hydroul pentru ca si eu urmaresc sa-mi iau :mrgreen:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: elastic
MesajScris: 12 Apr 2010, 16:13 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 08 Dec 2009, 16:42
Mesaje: 334
Localitate: Baia Mare/Cluj Napoca
alex gavan scrie:
sunt curios ce elastice folositi in kituri, diametru, marca (eventual ceva sa se gaseasca si in romania), prin cate tronsoane si eventual cat de des schimbati elasticul si dupa ce va uitati ca sa va dati seama ca elasticul e obosit.
a incercat cineva Hydro-ul albastru pentru peste mic, mediu?

Tinere Milo Krepton :mrgreen: :mrgreen: is bune :Dsi mai suna omu sa iesim la un peste si povestim mai multe la aculmularea de la URSUS :mrgreen: :mrgreen:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: elastic
MesajScris: 12 Apr 2010, 17:26 
Neconectat

Membru din: 27 Oct 2009, 22:10
Mesaje: 713
Localitate: cluj
milo krepton l-am vazut, as incerca chiar daca si asta e alb ca tot latex e, dar nu e de gasit pe la noi :oops:
nu sunt in cluj zilele astea, cand ma intorc o sa auzi de mine n-avea grije. de care ursus? tot din ala fara fund? :twisted: :twisted:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: elastic
MesajScris: 12 Apr 2010, 17:57 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 08 Dec 2009, 16:42
Mesaje: 334
Localitate: Baia Mare/Cluj Napoca
alex gavan scrie:
milo krepton l-am vazut, as incerca chiar daca si asta e alb ca tot latex e, dar nu e de gasit pe la noi :oops:
nu sunt in cluj zilele astea, cand ma intorc o sa auzi de mine n-avea grije. de care ursus? tot din ala fara fund? :twisted: :twisted:

da da de acelas lac fara fund :mrgreen: :mrgreen: sa testam niste elastice :lol: :lol:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: elastic
MesajScris: 12 Apr 2010, 19:01 
Neconectat

Membru din: 27 Oct 2009, 22:10
Mesaje: 713
Localitate: cluj
tocmai am primit pentru asta o "double bush", dar mi se pare o complicatie care nu isi are rostul. firul cu care sunt conectate cele doua elastice intre ele poate crea probleme.
ai folosit tu asa ceva?


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: elastic
MesajScris: 12 Apr 2010, 19:04 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 08 Dec 2009, 16:42
Mesaje: 334
Localitate: Baia Mare/Cluj Napoca
alex gavan scrie:
tocmai am primit pentru asta o "double bush", dar mi se pare o complicatie care nu isi are rostul. firul cu care sunt conectate cele doua elastice intre ele poate crea probleme.
ai folosit tu asa ceva?

tinere stiu ca tie tot ii greu :mrgreen: :mrgreen: :twisted: :twisted: dar lasa u elasticele si ha inapoi sa dam la facul ursus ca de nu jar mamanci :mrgreen: :mrgreen:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: elastic
MesajScris: 12 Apr 2010, 21:42 
Neconectat

Membru din: 27 Oct 2009, 22:10
Mesaje: 713
Localitate: cluj
Foarte bine faci! :mrgreen: ca si asa vezi ca profesorii de pe aicia is cam secretosi, tac chitic. Cine stie ce elastice fenomenale folosesc :lol: :lol: :lol:


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 9 mesaje ] 

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.100s | 13 Queries | GZIP : Off ]