Pescuit Stationar

Acum este 20 Apr 2024, 05:57

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 124 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 9, 10, 11, 12, 13
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Finala A 2016, Racovita-Olt
MesajScris: 24 Aug 2016, 22:37 
Neconectat

Membru din: 06 Noi 2009, 13:40
Mesaje: 3667
nutzu_z scrie:
Tibi scrie:
Nutzule,cutiile ce spui ca le-ai prezentat tu în Olanda,
nu depășesc 2,5 litri....ceea ce se vede în poza este
mult peste ce este admis în regulament....nu cred că
la un mondial sau la un european poți prezenta momeli
în cutie care adunate dau peste 2,5 l și să motivezi ca
nu sunt pline...



Da, poate ca aici a fost greseala mea (am vrut sa nu amestec momelile intre ele) dar eu nu tin minte sa fi fost asa de regulamentar cand altora le-au lipsit seturile de masuri sau cand au incalcat in alte feluri regulamentul. Eu nu am comentat niciodata. Dar pentru orice exista un inceput...

Eu nu am nici o obiectie daca in urma neregulilor vazute de voi sa fiu depunctat sau sanctionat asa cum se doreste.


Nutzu daca cineva te mai depuncteaza astazi !!!...eu o sa spun "adio" la pescuitului romanesc!!!S-a terminat finala, gata, daca nu s-au luat masuri atunci, acum e tardiv.
Sigur sunt si solutii pentru problema pe care ai avut-o tu cu cutiile... si cu Zsolt am avut aceeasi problema in Irlanda!!!...a doua zii m-am trezit ca vrea nu's ce rame tocate si spalate in trei ape!!!(vazuse el la ungurasi)...da unde sa i le pun ca nu avea decat 3/4 dintrun set!!!(adica 3 sferturi din toate cutiile pe care le are un set normal ;) )...asa ca m-am descurcat cum am putut....am mai completat din ce am gasit prin bagaje(Petrisor sau Brola ;) fie iertatzi ca aveau genti la fel :lol: )...si am mai facut rost de o cutie de 3/4 in care am bagat "maglavaisul" de rame si peste am pus o pungulita protectie!!!peste care am mai pus si ceva casteri ;) ...asta ca sa-i pot acoperii cum credeam eu necesaru de casteri!!!astazi stiu sigur ca nu mai avea nevoie si de alti casteri :lol: :lol: :lol:
Ca sa simplific totul...solutia este asa cum am vazut pe la mai toate mariile echipe...pungulitze!!! bagau intr-o masura si trei!! feluri de nada vie(oparita/inecata/vie) dea valma...dar in pungulitze separate...peste care puneau capacul ;) ...in total 2,5l

Si in incheiere...imi zicea cineva astazi ca ...cum e posibil sa-mi ceara sa desfac capacele de la toate masuriile ofiiciale(in sensul ca le vede si ceilalti ce secrete/cantitati mi- am alocat eu) atata timp cat le-a aratat si n-am depasit ca si volum cantitatea maxima...iti spun acuma :lol: ...daca vezi vreun arbiitru la vreun CM care n-o face la vreun vecin de stand...sa stii ca e pe mana cu ala ;) :lol: ...de unde dreaq stie arbitru daca nu desface capacele cat fuii/larve, ai tu ascunse pe acolo...daca nu vede cu ochii lui ;) o fii avand arbitrii capacitati "paranormale" mon ami :lol: :mrgreen:

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=GIGv4GfExQs
http://fishinginireland.info/news/coars ... s-the-day/


Ultima oară modificat de ticairlandezu pe 24 Aug 2016, 23:22, modificat 1 dată în total.

Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Finala A 2016, Racovita-Olt
MesajScris: 24 Aug 2016, 22:50 
Neconectat

Membru din: 06 Noi 2009, 13:40
Mesaje: 3667
nutzu_z scrie:
Tot ce este masurat impreuna cu nada poate fi amestecat dinainte de control. Multi le prezinta separat deoarece vor sa stie clar cat baga in nada de start si cat baga in nada de intretinere.


Mai mult, sunt unele seminte care tinute(chiar si fierte) in nada mai multe ore isi schimba proprietatiile ;) ...dar asta este...daca unii nu inteleg cu ce se mananca pescuitul....cand vad ceva "diferit" de ce stiu ei...inventeaza si regulamente ;)

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=GIGv4GfExQs
http://fishinginireland.info/news/coars ... s-the-day/


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Finala A 2016, Racovita-Olt
MesajScris: 26 Aug 2016, 18:52 
Neconectat

Membru din: 27 Oct 2009, 19:24
Mesaje: 595
Localitate: nitu vasile braila
multumiri pentru clasament , Vera.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Finala A 2016, Racovita-Olt
MesajScris: 05 Sep 2016, 09:02 
Neconectat
Moderator global

Membru din: 22 Oct 2009, 14:49
Mesaje: 2145
Multumesc mult pt regulament!!!!!!
Continua fiecare cum stie!!! ;)


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 124 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 9, 10, 11, 12, 13

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.069s | 14 Queries | GZIP : Off ]