Pescuit Stationar

Acum este 20 Mai 2024, 03:40

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 12 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: CM U 23 SMEDEREVO SERBIA
MesajScris: 14 Aug 2015, 14:51 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Oct 2009, 17:20
Mesaje: 258
Localitate: Cluj-Napoca
Va salut pe toti,
Despre pescuit in mare parte a spus Ati. A castigat pestele mic. Pestele mare nu a putut fi prins constant in toate sectoarele si pentru asta au platit Belgia si Spania. A castigat Franta cu un pescuit specific lor. Cum spunea un amic din Franta: '' Noi asta facem in fiecare weekend''.
Principalul scop al acestei deplasari a fost acela de a incerca sa formez o noua echipa. Imi doresc ca ei sa ajunga in timp mult mai scurt la nivelul AVP Silva Marpod ca performante de echipa si individual.
Ma uit in urma la CM Mantova unde am plecat tot cu un lot in care ambitia si dorinta erau mai presus de toate.
Am regasit in acesti baieti care au fost in Serbia aceleasi valori si poate la un nivel mult mai inalt.
Regasesc o logistica mult mai buna fata de atunci si parinti mult mai ancorati in realitatea pescuitului de competitie.
Am fortat un lot cu baieti foarte tineri la o categorie unde ei practic nu prea au ce cauta la acest moment. Cu aceasta ocazie am vazut si au vazut cat mai este de muncit.
Pe aceasta cale eu ii felicit pentru cum s-au comportat, pregatit, pescuit si muncit toata saptamana.
Le spun ca au viitorul in fata si de acum un reper si o tinta de atins: pescuitul de nivel international cu tot ce inseamna acesta.
Le doresc sa transforme fiecare pescuit de duminica intr-o mansa de campionat mondial pentru a ajunge cat mai repede sus.
Poate ca cel mai mare beneficiu al acestei deplasari a fost acela ca rivalitatea de la concursile individuale din tara a cazut in fata valorii unei echipe si mai presus a unei deosebite prietenii care s-a legat intre ei. Acest din urma aspect este si cel mai mare atuu al echipei AVP Silva Marpod.
Criticile le-am prezentat lor personal si doresc sa ramana astfel.
Aduc pe aceasta cale si deosebite multumiri celui fara de care nu se putea si de care depinde viitorul pescuitului romanesc de competitie. Sarutmana Ion Poiana!
Felicitari separate pentru Doru pentru toata sapatamana! Extrem de serios, un bun exemplu pentru cei mici si un pescar de competitie de talie internationala. Complimentul si l-a primit personal de la Mark Downes.
Multumiri parintilor si rugamintea de a-si sustine in continuare copiii sa practice pescuit de competitie.
Nu in ultimul rand, multumesc Ervin, Mihai, Paul, Vlad, Doru!!! Va doresc fire intinse in acest weekend si lui Doru la finala A!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CM U 23 SMEDEREVO SERBIA
MesajScris: 16 Aug 2015, 08:39 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 31 Mar 2010, 19:27
Mesaje: 137
Mii de mulţumiri pentru Gigi Moroiu pentru sponzorizări,astfel Ervin avea echipamentul adecvat pentru CM.


Fişiere ataşate:
11825160_1636965276551477_4680372634664221262_n.jpg
11825160_1636965276551477_4680372634664221262_n.jpg [ 93.76 KiB | Vizualizat de 5672 ori ]
Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 12 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.018s | 12 Queries | GZIP : Off ]