Pescuit Stationar

Acum este 02 Mai 2024, 21:53

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 47 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Campionate Mondiale
MesajScris: 28 Noi 2015, 19:16 
Neconectat

Membru din: 06 Noi 2009, 13:40
Mesaje: 3667
nutzu_z scrie:
...practic agvps-ul pierde distributia de permise, aspect ce va avea un impact considerabil la vistieria lor. :)


Mi-e greu ca sa-ti explic!!!in cateva cuvinte ;) ....dar AGVPS a pierdut distributia de permise acum multi ani!!!...pana si Perisor incaseaza taxe de permise!!! ;) ...iar APS -Alba, al carui presedinte a fost PuieMopescu, a incasat conform sitului finantelor 100meleoane/ bani vechi/an!!!....din ce stii tu!! mai exista APS-Alba!!! :D

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=GIGv4GfExQs
http://fishinginireland.info/news/coars ... s-the-day/


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Campionate Mondiale
MesajScris: 29 Noi 2015, 16:27 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 19:44
Mesaje: 3249
Localitate: Timisoara
Nu prietene, acum cativa ani Agvps a pierdut monopolul, nu si distributia. dar acum pierde si distributia, neavand CIS.

_________________
http://www.pescuitstationar.ro/forum/vi ... f=6&t=3513
Good things come to those who "bait"


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Campionate Mondiale
MesajScris: 29 Noi 2015, 17:38 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 17 Aug 2011, 09:50
Mesaje: 727
Localitate: Iasi
Adica ," scroafa era de mult moarta in cotet " iar acum au inceput sa iasa viermii din carcasa ... ;)

_________________
Chiar daca nu ai probleme cu vederea , sigur ai nevoie de ochelari sa poti vedea realitatea ...
https://www.youtube.com/watch?v=31-ZzoS ... w&index=15


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Campionate Mondiale
MesajScris: 10 Dec 2015, 15:55 
Neconectat

Membru din: 01 Ian 2015, 21:08
Mesaje: 122
Pachet scrie:
Adica ," scroafa era de mult moarta in cotet " iar acum au inceput sa iasa viermii din carcasa ... ;)

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Campionate Mondiale
MesajScris: 13 Ian 2016, 13:05 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 08 Ian 2016, 11:26
Mesaje: 59
diaconitapetru scrie:
.. eu pot sa te intreb ; daca AGVPS e membru CIPS-FIPS de ce nu a reusit sa organizeze CM in Romania?


Pai pana unde tupel si fariseismul asta in care sa intrebi asa ceva?

Personal am avut o discutie interesanta la CM din Bulgaria cu Ugo Claudio Matteoli (presedintele FIPSed). Reproduc discutia:
- Matteoli: Lucian, de ce nu organizeaza si Romania un CM la pescuit de pe mal?
- Eu: Cum sa nu, numai ca dupa trista anulare a CM de crap, nu cred ca mai avem vre-o sansa fara interventia lui federalul popescu.
- Matteoli: Ahaaa, da, ai dreptate ... mi-ai adus aminte de CM programat si anulat. Intradevar, nu vom face un CM intr-o tara unde suntem amenintati cu controale de la tot felul de autoritati. Stim de situatie ingrata a lui popescu, dar nu putem face nimic. Noi suntem o organizatie sportiva independenta si nu dorim probleme intr-o tara unde se pot intampla evenimente nedorite.

Acum, vin eu si te intreb (si sunt convins ca nu ai sa-mi raspunzi), ce lege i-a permis lui popescu (sau voua biroului director) santajul cu ajutorul unei hartii eliberate de MTS printr-un tertip legislativ?

Sau cum va puteti preleva de legea 69/2000 in care referinta asupra federatiilor este foarte clara: UNDE SUNT AFILIATE?

Sau cum se justifica santajul aspra sportivilor care participa la o competitie internationala unde federatia nu este afiliata?

Ne-ati dat in judecata pentru blocarea participarii si desfintarea LRS. Tribunalul a respins actiune precizand express ca suntem liberi sa organizam orice competitie, dar fara caracter oficial.

Credeti ca sintagma "oficial" se refera la toate competitiile nationale. Adica, daca jucam fotbal pe terenul din fata casei trebuie sa avem autorizarea federatiei la fotbal?

Mai Petrica,
Noi ne-am cunoscut si aveam o parere buna despre tine. Dar, acum mi-am dat seama ca m-am inselat si imi pare rău, sa stii!

_________________
Lucian Constantin
www.gyorg.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Campionate Mondiale
MesajScris: 13 Ian 2016, 13:10 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 08 Ian 2016, 11:26
Mesaje: 59
APSHD scrie:
CE PARERE AVETI DESPRE ACEST PROIECT DE O.M. PUBLICAT PE SAITUL ANPA


Vrei parerea mea: inca o coțcarie (DEX: pungasie, sarlatanie) facuta de popescu.

Stai linistit, l-am blocat eu (nu agvps) la MADR! Iar, daca ANPA mergem mai departe o i-l blochez si in instanta...

parca vad cum va si frecati pe maini "gata, i-am facut pe fraieri. Hai sa facem regulamentul sa vezi ce taxe si autorizari bagam noi acolo"

_________________
Lucian Constantin
www.gyorg.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Campionate Mondiale
MesajScris: 13 Ian 2016, 14:45 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Oct 2009, 09:07
Mesaje: 1718
Da-i sa sune!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Campionate Mondiale
MesajScris: 24 Mar 2016, 11:34 
Neconectat

Membru din: 24 Ian 2010, 06:17
Mesaje: 340
gyorg scrie:
diaconitapetru scrie:
.. eu pot sa te intreb ; daca AGVPS e membru CIPS-FIPS de ce nu a reusit sa organizeze CM in Romania?


Pai pana unde tupel si fariseismul asta in care sa intrebi asa ceva?

Personal am avut o discutie interesanta la CM din Bulgaria cu Ugo Claudio Matteoli (presedintele FIPSed). Reproduc discutia:
- Matteoli: Lucian, de ce nu organizeaza si Romania un CM la pescuit de pe mal?
- Eu: Cum sa nu, numai ca dupa trista anulare a CM de crap, nu cred ca mai avem vre-o sansa fara interventia lui federalul popescu.
- Matteoli: Ahaaa, da, ai dreptate ... mi-ai adus aminte de CM programat si anulat. Intradevar, nu vom face un CM intr-o tara unde suntem amenintati cu controale de la tot felul de autoritati. Stim de situatie ingrata a lui popescu, dar nu putem face nimic. Noi suntem o organizatie sportiva independenta si nu dorim probleme intr-o tara unde se pot intampla evenimente nedorite.

Acum, vin eu si te intreb (si sunt convins ca nu ai sa-mi raspunzi), ce lege i-a permis lui popescu (sau voua biroului director) santajul cu ajutorul unei hartii eliberate de MTS printr-un tertip legislativ?

Sau cum va puteti preleva de legea 69/2000 in care referinta asupra federatiilor este foarte clara: UNDE SUNT AFILIATE?

Sau cum se justifica santajul aspra sportivilor care participa la o competitie internationala unde federatia nu este afiliata?

Ne-ati dat in judecata pentru blocarea participarii si desfintarea LRS. Tribunalul a respins actiune precizand express ca suntem liberi sa organizam orice competitie, dar fara caracter oficial.

Credeti ca sintagma "oficial" se refera la toate competitiile nationale. Adica, daca jucam fotbal pe terenul din fata casei trebuie sa avem autorizarea federatiei la fotbal?

Mai Petrica,
Noi ne-am cunoscut si aveam o parere buna despre tine. Dar, acum mi-am dat seama ca m-am inselat si imi pare rău, sa stii!
Eu parerea buna despre tine o am in continuare fara sa tin cont de ceea ce spui despre mine...dar te rog sa te intrebi de ce Tocala si-a dat demisia....
Popescu trebuie sa dea socotela cand v-a dat in judecata daca are girul comisiei juridice de la federatie
Puteti organiza concursuri neoficiale cate vreti cu respectarea legislatiei...pot sa te ajut cu arbitraj conform legislatiei(comisia de arbitraj a federatiei e independenta si poate asigura arbitraj la toata" lumea" cu CIS care organizeaza concursuri)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Campionate Mondiale
MesajScris: 24 Mar 2016, 22:54 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 19:44
Mesaje: 3249
Localitate: Timisoara
Pai daca concursurile nu au caracter si titulatura oficiala inseamna ca nu e obligatoriu nici prezenta arbitrilor oficiali. Corect?

_________________
http://www.pescuitstationar.ro/forum/vi ... f=6&t=3513
Good things come to those who "bait"


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Campionate Mondiale
MesajScris: 24 Mar 2016, 22:56 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 19:44
Mesaje: 3249
Localitate: Timisoara
Si ca o paranteza, eu as vrea sa dau fata in fata cu un "arbitru federal oficial" si sa il intreb 3 intrebari din regulament. Facem pariu ca nu stie raspunsul la niciuna?

_________________
http://www.pescuitstationar.ro/forum/vi ... f=6&t=3513
Good things come to those who "bait"


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 47 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5  Următorul

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.029s | 15 Queries | GZIP : Off ]