Pescuit Stationar

Acum este 02 Mai 2024, 18:12

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 47 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Campionate Mondiale
MesajScris: 25 Mar 2016, 15:41 
Neconectat

Membru din: 06 Noi 2009, 13:40
Mesaje: 3667
nutzu_z scrie:
diaconitapetru scrie:
nutzu_z scrie:
Pai daca concursurile nu au caracter si titulatura oficiala inseamna ca nu e obligatoriu nici prezenta arbitrilor oficiali. Corect?
Din cate stiu eu toate cluburile cu cis,asociatiile sportive judetene,firmele care au CAEN "organizarea de manifestari sportive"sunt obligate sa aiba corp de arbitri autorizati chiar si la concursurile neoficiale.Aceste concursuri sunt in subordinea DJTS,si ne poate intreba de arbitraj si asistenta medicala,iar ITM-ul e cel care intreaba de calificarea arbitilor.....Eu am patit-o la concursul de copca de la Falticeni....in urma unei sesizari....



Pai mah Petre, tu chiar nu pricepi sau te faci ca nu pricepi? Daca concursurile noastre, ale agvps-ului nu au caracter oficial, asta inseamna ca nu au nici caracter sportiv, ca agvps-ul nu are cis. Si atunci de ce plm trebuie arbitri oficiali? Care parte nu o intelegi ca toate intrecerile noastre nu au caracter oficial? Astfel, nu avem nevoie de arbitri oficiali! La dracu, nu avem nevoie de arbitri deloc pana la urma, ca doar nu insemnam nimic pentru mediul sportiv oficial condus de frps!


Nutzu-le, eu am renuntat demult la a-l convinge de realitate...pur si simplu creierul lui nu-i setat la un parametru normal.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=GIGv4GfExQs
http://fishinginireland.info/news/coars ... s-the-day/


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Campionate Mondiale
MesajScris: 26 Mar 2016, 07:36 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Oct 2009, 09:07
Mesaje: 1718
Eu parerea buna despre tine o am in continuare fara sa tin cont de ceea ce spui despre mine...dar te rog sa te intrebi de ce Tocala si-a dat demisia....
Popescu trebuie sa dea socotela cand v-a dat in judecata daca are girul comisiei juridice de la federatie
Puteti organiza concursuri neoficiale cate vreti cu respectarea legislatiei...pot sa te ajut cu arbitraj conform legislatiei(comisia de arbitraj a federatiei e independenta si poate asigura arbitraj la toata" lumea" cu CIS care organizeaza concursuri)[/quote]

Ma-ndoiesc,la tine plang concurentii ca n-au voie sa pescuiasca cu nada bmx ca te mananca sefu!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Campionate Mondiale
MesajScris: 26 Mar 2016, 18:33 
Neconectat

Membru din: 21 Iun 2010, 14:59
Mesaje: 224
Tică, uite un pariu cu soarta și timpul.
Dacă îmi poți spune, retoric vorbind, cum AJVPS -urile au CUI, pe ce bază mai bine zis, eu dau 5 sticle de vin nobil de Drăgășani și o țuică bonus.
E o vrăjeală de te doare capul.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Campionate Mondiale
MesajScris: 28 Mar 2016, 06:27 
Neconectat

Membru din: 24 Ian 2010, 06:17
Mesaje: 340
nutzu_z scrie:
diaconitapetru scrie:
nutzu_z scrie:
Pai daca concursurile nu au caracter si titulatura oficiala inseamna ca nu e obligatoriu nici prezenta arbitrilor oficiali. Corect?
Din cate stiu eu toate cluburile cu cis,asociatiile sportive judetene,firmele care au CAEN "organizarea de manifestari sportive"sunt obligate sa aiba corp de arbitri autorizati chiar si la concursurile neoficiale.Aceste concursuri sunt in subordinea DJTS,si ne poate intreba de arbitraj si asistenta medicala,iar ITM-ul e cel care intreaba de calificarea arbitilor.....Eu am patit-o la concursul de copca de la Falticeni....in urma unei sesizari....



Pai mah Petre, tu chiar nu pricepi sau te faci ca nu pricepi? Daca concursurile noastre, ale agvps-ului nu au caracter oficial, asta inseamna ca nu au nici caracter sportiv, ca agvps-ul nu are cis. Si atunci de ce plm trebuie arbitri oficiali? Care parte nu o intelegi ca toate intrecerile noastre nu au caracter oficial? Astfel, nu avem nevoie de arbitri oficiali! La dracu, nu avem nevoie de arbitri deloc pana la urma, ca doar nu insemnam nimic pentru mediul sportiv oficial condus de frps!
Nu vreau sa intru in polemici ,dar te rog sa ma crezi am fost chemat la DJTS dau explicati pentru concursul de la Falticeni si......treba e foarte simpla ...ai cis organizezi concursuri dupa regulile legii sportului,practici ceva care nu e sport...nu ai nevoie de arbitri.......si toate celelalte
PS dupa cei de la DJTS nu poti organiza competitii sportive ,de nici un fel, daca nu ai CIS


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Campionate Mondiale
MesajScris: 01 Apr 2016, 16:45 
Neconectat
Moderator global
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 19:11
Mesaje: 5041
Petre ,las-o moale ,ca obosim. Noi stim cu totii cum sta treaba iar, daca sti si tu ,atunci ne-am linistit. Slabeste-o , sa nu rupem firu'. ;)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Campionate Mondiale
MesajScris: 16 Apr 2016, 07:30 
Neconectat

Membru din: 28 Oct 2009, 19:38
Mesaje: 568
Si totusi stie cineva ce s-a hotarit la Congres ?
Ramine AGVPS -ul s-a Federatia ?
Cu toti cu care am incercat sa iau legatura au telefoanele inchise.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Campionate Mondiale
MesajScris: 17 Apr 2016, 21:32 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 19:44
Mesaje: 3249
Localitate: Timisoara
Nici nu s-a pus problema vre-o secunda sa dezafilieza AGVPS. Deci in continuare fanel mai poate visa un an la erotisme cu afilieri...

_________________
http://www.pescuitstationar.ro/forum/vi ... f=6&t=3513
Good things come to those who "bait"


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 47 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.051s | 15 Queries | GZIP : Off ]