Pescuit Stationar

Acum este 03 Mai 2024, 19:26

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 60 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Finala AGVPS - echipe stationar 2016
MesajScris: 14 Sep 2016, 05:12 
Neconectat

Membru din: 04 Noi 2009, 10:54
Mesaje: 1278
Adrian Mihut scrie:
Uite aici din Programul Finalei A de luna trecuta: "momeala vie - maximum 2,5 litri din care maximum 1 (un) litru larve de chironomide (larve, foiulles) din care maximum 0,5 litri larve;"


Sent from my iPad using Tapatalk


Asta zic si eu......pt finala pe echipe am redus serios cantitatea( la jumatate) fata de finala A,si am decis larve . si/sau fuii pt ca este criza de fuii.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Finala AGVPS - echipe stationar 2016
MesajScris: 14 Sep 2016, 07:24 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 28 Mar 2010, 22:16
Mesaje: 459
Localitate: SIBIU
Doamna Vera cantitatea de larve este aceias ! Daca vrei sa fi pregatit trebuie sa ai maximul din ambele poate ai nevoie de 1/2 fuii poate trebe 1/2 larve poate trebe jumate jumate ! Oricum trebuie sa ai... !!!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Finala AGVPS - echipe stationar 2016
MesajScris: 14 Sep 2016, 07:29 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 28 Mar 2010, 22:16
Mesaje: 459
Localitate: SIBIU
Adrian Mihut scrie:
Uite aici din Programul Finalei A de luna trecuta: "momeala vie - maximum 2,5 litri din care maximum 1 (un) litru larve de chironomide (larve, foiulles) din care maximum 0,5 litri larve;"


Sent from my iPad using Tapatalk

Este ideea aceleias persoane ca si la finala A! Nu cred ca a fost cea mai inspirata idee , atunci de ce se mentine?


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Finala AGVPS - echipe stationar 2016
MesajScris: 14 Sep 2016, 10:25 
Neconectat

Membru din: 04 Noi 2009, 10:54
Mesaje: 1278
Poiana Doru scrie:
Adrian Mihut scrie:
Uite aici din Programul Finalei A de luna trecuta: "momeala vie - maximum 2,5 litri din care maximum 1 (un) litru larve de chironomide (larve, foiulles) din care maximum 0,5 litri larve;"


Sent from my iPad using Tapatalk

Este ideea aceleias persoane ca si la finala A! Nu cred ca a fost cea mai inspirata idee , atunci de ce se mentine?



Doru , asa au hotarat organizatorii - am vb cu domnul Poiana !!!!!!!!!!!! Nu va fi 1(unu) litru de fuii si larve ca la finala A ..va fi doar 1/2 fuii si/sau larve ( poate fi jumate -jumate , sau poate fi doar una dintre ele sau poate sa nu fie de loc !- aici ma refer la felul de larve ..nu la cantitate !)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Finala AGVPS - echipe stationar 2016
MesajScris: 14 Sep 2016, 11:46 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 28 Mar 2010, 22:16
Mesaje: 459
Localitate: SIBIU
Spuneti va rog frumos cine sunt organizatorii??? NOMINAL! Dumneavoastra , domnul Poiana si mai cine?


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Finala AGVPS - echipe stationar 2016
MesajScris: 14 Sep 2016, 12:00 
Neconectat

Membru din: 11 Mai 2010, 09:51
Mesaje: 107
Eu am spus sa nu se bazeze pe mine, deci eu nu am zis nimic. :lol: :lol: :lol:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Finala AGVPS - echipe stationar 2016
MesajScris: 14 Sep 2016, 12:10 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 28 Mar 2010, 22:16
Mesaje: 459
Localitate: SIBIU
Doamna Vera este vorba de limita maxima de larve care este 1/2 (adica aceias)Dc nu vorbiti cu echipele participante , cu reprezentantul fiecareia sa cereti parerea ! Daca majoritatea asa vrea , atunci asa sa fie!!!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Finala AGVPS - echipe stationar 2016
MesajScris: 14 Sep 2016, 12:45 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Oct 2009, 17:20
Mesaje: 258
Localitate: Cluj-Napoca
Propunerea mea este ca singura derogare de la regulament să vizeze obletele.
În același timp, consider că 0,5 litri fouilles și 1/8 larve sunt cantități oportune finalei pe echipe pentru foarte multe motive (perioada anului, reducerea costurilor, posibilități reale de participare a cât mai multor echipe, saturația peștelui, ș.a.m.d.).
Fără doar și poate scopul unei asemenea competiții este ca valoarea de echipă și individuală a pescarilor să primeze bugetului ori capacităților logistice ale fiecarei echipe.
Cred că doar prin respectarea regulamentului și mai ales prin aplicarea sa vom evita pe viitor orice discuții (cum au fost cele de după Finala A).
Invit toți participanții la Finala pe echipe să facă un efort și să prezinte momelile în măsuri oficiale care însumate să nu depășească cantitatea de 2,5 litri.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Finala AGVPS - echipe stationar 2016
MesajScris: 14 Sep 2016, 12:50 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 27 Oct 2009, 20:37
Mesaje: 799
Localitate: Tg.-Mures
Și nouă ni se pare ok varianta cu 0,5 litri fouillies și 1/8 larve


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Finala AGVPS - echipe stationar 2016
MesajScris: 15 Sep 2016, 05:43 
Neconectat

Membru din: 04 Noi 2009, 10:54
Mesaje: 1278
LuciP scrie:
Propunerea mea este ca singura derogare de la regulament să vizeze obletele.
În același timp, consider că 0,5 litri fouilles și 1/8 larve sunt cantități oportune finalei pe echipe pentru foarte multe motive (perioada anului, reducerea costurilor, posibilități reale de participare a cât mai multor echipe, saturația peștelui, ș.a.m.d.).
Fără doar și poate scopul unei asemenea competiții este ca valoarea de echipă și individuală a pescarilor să primeze bugetului ori capacităților logistice ale fiecarei echipe.
Cred că doar prin respectarea regulamentului și mai ales prin aplicarea sa vom evita pe viitor orice discuții (cum au fost cele de după Finala A).
Invit toți participanții la Finala pe echipe să facă un efort și să prezinte momelile în măsuri oficiale care însumate să nu depășească cantitatea de 2,5 litri.



Din cate am inteles eu..."derogarea " la finala A vizavi de momeala vie a venit de la tine ! Asa mi-a spus domnul Poiana! Deci pe viitor socotiti bine si lasati regulamentul asa cum e ...fara derogari!!!! Dupa mine NU as fi facut nici o abatere de la reg AGVPS !!!!


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 60 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6  Următorul

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.051s | 15 Queries | GZIP : Off ]