Pescuit Stationar

Acum este 04 Mai 2024, 02:04

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 41 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: CAMPIONATUL MONDIAL-Bulgaria 2016
MesajScris: 18 Sep 2016, 21:22 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 27 Oct 2009, 20:37
Mesaje: 799
Localitate: Tg.-Mures
Asta e clasamentul de ieri. Cel final este cu Anglia pe 3


Sent from my iPad using Tapatalk


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CAMPIONATUL MONDIAL-Bulgaria 2016
MesajScris: 19 Sep 2016, 05:23 
Neconectat

Membru din: 31 Ian 2015, 17:40
Mesaje: 146
Localitate: Turda, jud. Cluj
clasamentele finale
https://www.facebook.com/63rd-SPORT-Fis ... NE&fref=nf
Romania pe 14, un loc bun, in fata Olandei, Serbiei, Germaniei, Belarus, Poloniei, etc


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CAMPIONATUL MONDIAL-Bulgaria 2016
MesajScris: 20 Sep 2016, 09:22 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 06 Noi 2009, 11:52
Mesaje: 196
Localitate: Oradea
Dupa o saptamana extrem de obositoare din toate punctele de vedere, am reusit sa ne clasam pe locul 14 la general ,un rezultat care dupa parerea mea reflecta destul de obiectiv valoarea noastra ca nationala .Doresc sa le multumesc tuturor sponsorilor echipei Romaniei, care au facut posibila participarea noastra la Plovdiv : Neumarkt, Energofish,Benzar Mix ,Trabucco,Watson&Co,Fishpro,Raduta lake si nu in ultimul rand AJVPS Oradea care ne-a asigurat transportul in Bulgaria (Pami si Jolti) .Mii de multumiri , speram ca si in viitor ne vor sprijini ;)
Multumiri lui Eugen,Micutzu,Dobromir si Plamev pentru suportul din spate ;)


Ultima oară modificat de pami pe 20 Sep 2016, 11:10, modificat 1 dată în total.

Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CAMPIONATUL MONDIAL-Bulgaria 2016
MesajScris: 20 Sep 2016, 09:58 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 27 Oct 2009, 18:15
Mesaje: 442
Felicitari baieti !

Acum hai,bagati desfasuratorul...depanati cu detalii


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CAMPIONATUL MONDIAL-Bulgaria 2016
MesajScris: 20 Sep 2016, 12:00 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 19:44
Mesaje: 3249
Localitate: Timisoara
Mda, in ciuda locului pe echipe de 14 din 34 care e unul oarecum onorabil tinand cont de conditiile de pescuit, eu cred ca cel putin eu am cam dat-o in bara. Luni si marti ne-am antrenat pe sect B si A, neprinzand pesti ca sa intelegem ceva. Marti seara eram indecisi deoarece nu intelesesem nimic. In schimb de miercuri am inceput sa prindem bine si am format o strategie pe doua vaduri de match (18 si 45/50mt) si vadul de rubeziana care nu era prea productiv. Din punctul meu de vedere cred ca situatia s-a schimbat radical din cauza faptului ca au oprit alimentarea cu apa a canalului si adancimea a scazut cu 20-25cm de vineri pana sambata, aspect ce cred ca modificat comportamentul de hranire. Pescuitul la distanta la mine nu a mai functionat (in antrenament prinzand bine la 50mt) si practic nu am reusit sa fac nimic ca sa pacalesc niste pesti. Din punctul meu de vedere cred ca e una din putinele manse din viata mea in care nu am inteles nimic din pescuit si de ce nu au raspuns pestii pe o strategie care daduse roade in antrenament. Am cateva banuieli dar daca nu sunt confirmate si nu ma pot pronunta. Daca studiati clasamentul general la echipe o sa vedeti ca de la locul 4 in jos fiecare echipa are si locuri de peste 12-13 puncte. Inca o data s-a simtit lipsa oamenilor de spate si lipsa informatiilor de pe pista. Asta este, ne acceptam situatia si mergem mai departe.

Multumesc si felicit coechipierii pentru faptul ca au reusit sa mai repare din greseala facuta si multumesc lui Eugen pentru tot efortul depus pentru ca echipa sa beneficieze de ajutor in aceste deplasari.

_________________
http://www.pescuitstationar.ro/forum/vi ... f=6&t=3513
Good things come to those who "bait"


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CAMPIONATUL MONDIAL-Bulgaria 2016
MesajScris: 20 Sep 2016, 15:04 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 21 Noi 2015, 00:33
Mesaje: 548
Localitate: Timisoara
Felicitari! Oricum nu poate spune nimeni ca e o clasare proasta sau ca echipa Romaniei s-a facut de ras! Cat despre Nutzu.....se mai intampla si asa ceva in viata unui pescar. Competitiile nu inseamna numai reusite. Capul sus!
Inca o data Felicitari tuturor.

_________________
Cele mai bune locuri de pescuit le alege pestele!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CAMPIONATUL MONDIAL-Bulgaria 2016
MesajScris: 20 Sep 2016, 15:12 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 17 Aug 2013, 22:18
Mesaje: 206
Localitate: Oradea
Felicitări băieți!!!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CAMPIONATUL MONDIAL-Bulgaria 2016
MesajScris: 20 Sep 2016, 17:15 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 16 Ian 2010, 17:45
Mesaje: 403
Localitate: Drobeta Turnu Severin
RAPORT DE EVALUARE , A PARTICIPARII ECHIPEI ROMANIEI DE SENIORI , LA CAMPIONATUL MONDIAL DE PESCUIT 2016 , BULGARIA – PLOVDIV

Coordonator lot seniori 2016 : Eugen Biltac
Capitan : Zsolt Benzar
Componenti lot : Zsolt Benzar ; Dragos Popa ; Sabau Savinel ; Toni Stanciu ; Tudor Octavian ; Zsolty Szilagyi.

Sponsori :
HEINEKEN ROMANIA –Sponsor principal
GIVADI by Trabucco
ENERGOFISH
RADUTA LAKE
WATSON &CO
FISHPRO
AVPS TARNAVA
DANIEL SINGEORZAN
BOGDAN CONSTANTINESCU
STEFAN STOICA
AVPS TARNAVA – Dl DIR BIRO

O noua participare a echipei Romaniei la un Campionat Mondial , de aceasta data cu un onorabil loc 14 , desi eu cred ca echipa poate mult mai mult si o clasare in primele 10 echipe ar trebui sa fie targetul nostru pe viitor.
Am fost placut surprinsi de Bulgaria in totalitatea ei , drumuri bune , curatenie , Plovdiv un oras frumos , primitor , preturi ok , oameni primitori.
Canalul pe care s-a pescuit e unul artificial , pista de canotaj ptr loturile Bulgariei, accesul fiind putin greoi.
Eu spun ca pina vineri baietii , ajutati de prietenii nostrii Bulgari , Dobromir si Plamen ,care ne-au ajutat extrem de mult cu formula nadei , in care eu personal nu am avut incredere , dar in fiecare zi cite 2 pescari au pescuit cu formula si liniile lor au prins peste , iar vineri la antrenamentul oficial toti au pescuit cu aceeasi formula de nada si a fost ok .
Asa cum a spus aici Nutzu , s-a schimbat putin pescuitul prin oprirea apei , insa trebuia continuu sa schimbi ceva ca sa determini pestele sa manince.
Nutzu reclama ca nu am avut oameni in spate , dare eu vin si complectez ca pescarii nostrii stiu totul si nu asculta de cei din spate.
Noi ne-am axat preponderant pe un pescuit la match cu wagler si sleider , pe rbs nu era foarte productiv , pestii tinta fiind carasul , ciortanul , crapul si cleanul.
Baietii s-au ajutat unii pe altii , au muncit mult toata saptamina , tinind cont ca a fost si foarte cald . Au fost si tensiuni , dar e bine cind se termina cu bine . Mi-a placut atitudinea unora dintre ei care s-au batut ptr locul lor in echipa , asta e atitudinea care ne poate duce in primele 10 locuri.
In anul viitor trebuie sa schimbam citeva lucruri esentiale , selectia sa nu vina doar in urma unui singur concurs (finala) , vezi Ungaria , 8 etape in urma carora se stabileste campionul. Stiu , veti spune ca nu e timp , nu sunt bani , dar cine isi doreste ,se da peste cap si participa , isi cauta sponsori daca e bun ( vezi Nutzu) , capata experienta , altfel ne imbatam incontinuare cu apa rece.
Datorita sponsorilor mai sus enumerati , am pus la dispozitia lotului urmatoarele
- achitarea taxei de participare -1350 euro
- am platit cazarea ptr 7 oameni
- echipamentul de antrenament si prezentare
- nada Mix Carpa 125kg – datorita lui Gigi (multumesc inca odata Gigi)
- nada Plovdiv – datorita lui Benzar si Energofis (multumim)


multumesc tuturor celor care au fost alaturi de noi cu gindul sau cu fapta , in mod special , jos palaria DOBROMIR si PLAMEN , multumesc baietilor din lot , au reprezentat Romania cu onoare.

Nutzu , pune te rog poze .


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CAMPIONATUL MONDIAL-Bulgaria 2016
MesajScris: 20 Sep 2016, 17:39 
Neconectat

Membru din: 01 Noi 2009, 20:53
Mesaje: 311
Fara sa laud sau sa lingusesc pe cineva, se vede mana de profesionist a lui Eugen. Jos palaria Domnule Eugen. Felicitari baieti! Sunt convins ca puteti intra la anul in top 10. Inca o data FELICITARI !!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CAMPIONATUL MONDIAL-Bulgaria 2016
MesajScris: 20 Sep 2016, 18:45 
Neconectat

Membru din: 30 Mai 2012, 19:45
Mesaje: 136
thank the whole team of Romania we spent an amazing week in Plovdiv was a difficult week but finished well think that the team had the strength to enter the top ten in slightly better draw. thank Zolti that slushyashe instructions and do everything possible to perform very well despite the draw that was not nice . Benzar thank all the team and Eugene that trusted us and allowed us to have one week with them. It was a great pleasure for me


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 41 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5  Următorul

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.060s | 13 Queries | GZIP : Off ]