Pescuit Stationar

Acum este 15 Mai 2024, 20:59

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 61 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: CUPA ADI SEB TANDEM EDITIA 9
MesajScris: 30 Oct 2016, 19:04 
Neconectat

Membru din: 02 Sep 2015, 19:26
Mesaje: 298
Felicitări câştigătorilor si tuturor participanţilor


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CUPA ADI SEB TANDEM EDITIA 9
MesajScris: 31 Oct 2016, 10:57 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 11 Sep 2011, 21:12
Mesaje: 61
Felicitari tuturor participantilor ,un concurs foarte frumos cu mult peste.
Sunt foarte bucuros pentru rezultatul optinut in fata atitor concurenti foarte buni,multe felicitari si aprecieri pentru domnu Benko care face o treaba foarte buna la balta si in general pentru pescuit. :D


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CUPA ADI SEB TANDEM EDITIA 9
MesajScris: 31 Oct 2016, 13:35 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 19:44
Mesaje: 3249
Localitate: Timisoara
Uszkay Istvan scrie:
Cred că a fost cel mai frumos concurs de pescuit staţionar, organizat pe Balta Ben, de la începuturi şi până azi. De ce? Pentru că au fost bătute toate recordurile stabilite la pescuit staţionar, pe carpodroamele din România, incluzând aici inclusiv renumitul carpodrom Doripesco !!! Uitaţivă la cantităţile de peşte prins (cum vreţi voi!) - pe maşă, pe cap de pescar sau la total. Rămâneţi uimiţi, dar să ştiţi că toate aceste recorduri s-au stabilit la acest concurs - "Cupa Adi Seb Tandem 2016". Să prinzi 133 kg de peşte într-o singură manşă de 5 ore, este de-a dreptul ... greu de imafinat! Iată că acest lucru s-a întâmplat azi: 30.10.2016, autori - Neluţu Lupeni şi Marcel Necreală, un record , care va fi foarte greu de doborât! Totuşi au fost foarte aproape câştigătorii concursului, Dani Cornea şi Borza Ciprian din Orăştie, cu 126 kg. Analizaţi bine clasamentul postat de Adi Sebesten şi veţi descoperii multe alte recorduri, toate căzute acum la acest concurs. Felicitări câştigătorilor, tuturor participanţilor, organizatorului Adi Sebesten şi bineânţeles patronului bălţii, Dl. Benko !!!
(Cine nu crede ceea ce citeşte aici, să vină la Balta Ben, să se convingă!!!)
PS. Mulţumiri speciale colegului meu de tandem, Gergely Istvan, care s-a pregătit foarte bine şi îmi pare rău că l-am dezamăgit, ratând două "balube", din care numai una dacă scoteam, făceam azi locul 1 în sector şi per total locul 4, cu 3 puncte. Aşa ... trebuie să ne mulţumim şi cu locul 8, cu 4 puncte, dar ... cu promisiunea că nu ne vom oprii aici !!! :D :D :D


Doripesco, 5 ore 114kg, Alin Tudose- SINGUR!

_________________
http://www.pescuitstationar.ro/forum/vi ... f=6&t=3513
Good things come to those who "bait"


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CUPA ADI SEB TANDEM EDITIA 9
MesajScris: 31 Oct 2016, 15:10 
Neconectat

Membru din: 27 Oct 2009, 08:55
Mesaje: 1478
Localitate: HUNEDOARA
Foarte corect Nutzu dar oare in data de 30 octombrie ar prinde cineva 70 kg in 5 ore la Doripesco ?


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CUPA ADI SEB TANDEM EDITIA 9
MesajScris: 31 Oct 2016, 17:59 
Neconectat

Membru din: 28 Oct 2009, 19:38
Mesaje: 568
Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine


Eu nu ma pot compara cu Doripesco care este o Ferma piscicola enorma .La puterea mea financiara si la marimea baltii pe care o detin fac tot ce pot ca sa sprijin pescarii de competitie si sa le acord clipe de neuitat pa balta Ben. Si eu fiind pescar de competitie stiu foarte bine ce isi doresc compatrioti mei . Daca acest concurs sar fi tinut dupa o saptamina sunt sigur ca sar fi depasit 250 de kg . echipa .
Sincere pareri de rau pentru Ionescu (PROFE) la care sa rupt juvelnicu in momentul scoaterii lui pentru cintarire.
Cele mai mari capturi reusite 1 Amur da 9.80 kg si un crap oglinda de 10 kg.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CUPA ADI SEB TANDEM EDITIA 9
MesajScris: 31 Oct 2016, 21:45 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 19:44
Mesaje: 3249
Localitate: Timisoara
adi seb scrie:
Foarte corect Nutzu dar oare in data de 30 octombrie ar prinde cineva 70 kg in 5 ore la Doripesco ?



Salut Adi. Crapul e crap, oriunde ar fi el. E singurul peste domestic de pe lumea asta si atunci cand vrea sa manance, mananca de il ia dracu. Totul tine de comportamentul de hranire si temperatura. Probabil ca la Doripesco e mai rece in perioada asta dar eu ma refeream strict la record. Raportat la suprafata lacului, recordul lui Tudose este de o mie de ori mai valoros.

_________________
http://www.pescuitstationar.ro/forum/vi ... f=6&t=3513
Good things come to those who "bait"


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CUPA ADI SEB TANDEM EDITIA 9
MesajScris: 01 Noi 2016, 11:00 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 03 Mar 2012, 16:40
Mesaje: 292
Si eu am prins la Doripesco 104 kg in 5 ore dar capturile au fost intre 4 si 8 kg asta inseamna cam 15-16 pesti,aici insa capturile erau intre 1 si 1,5 kg,atunci despre ce vorbim.Si nu cred Nutule ca ar trebuii sa comparam o balta ca Doripesco cu balta Ben,orcum eu ca pescar Hunedorean sunt mandru ca avem o balta atat de bine populata ,si un om asa deosebit ca Ben care face tot posibilul ca de fiecare data sa ne simtim bine la toate copetitiile organizate aici.SI PENTRU ASTA IN NUMELE PESCARILOR DE COMPETITIE SI NU NUMAI II MULTUMIM PENTRU EFORTURILE DEPUSE.



PS.Despre coportamentul crapului sunt foarte multe de spus si nu cred ca noi pescarii din ROMANIA cunoastem foarte multe,sa lasam pe alti sa vorbeasca.Un lucru este clar revenind la discutia noastra,pe balta Ben nu s-a prins constant cine a prins a prins bine cine nu a avut inpiratie nu prea a prins.Asa ca,crapul nu se hraneste asa frenetic cum cred altii.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CUPA ADI SEB TANDEM EDITIA 9
MesajScris: 01 Noi 2016, 14:22 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 19:44
Mesaje: 3249
Localitate: Timisoara
MARCEL HD scrie:
.Un lucru este clar revenind la discutia noastra,pe balta Ben nu s-a prins constant cine a prins a prins bine cine nu a avut inpiratie nu prea a prins.Asa ca,crapul nu se hraneste asa frenetic cum cred altii.



Pai asta stiu foarte multi concurenti, standul conteaza. De la tragere stii daca ai sanse sau nu la podium. Si sa inteleg ca pe unele standuri crapul haleste de il ia dracu si pe altele sta si hiberneaza? Hai sa o dam pe fata, standurile sunt inegale. Nu cred ca exista un deget atat de mare incat sa putem sa ne ascundem dupa el.

_________________
http://www.pescuitstationar.ro/forum/vi ... f=6&t=3513
Good things come to those who "bait"


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CUPA ADI SEB TANDEM EDITIA 9
MesajScris: 01 Noi 2016, 14:42 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 03 Mar 2012, 16:40
Mesaje: 292
Eu in locul tau as fii studiat cantitatile si castigatorii primei manse ,si as constata ca nu a castigat nici un cap de sector :oops: :oops: :oops: ba mai mult chiar colegii tai de echipa au facut un 3 de pe cap si un 2 de pe antecap ;) ;) iar in mansa 2 a castigat doar un singur cap adica noi.ar trebui mai intai sa verifici unele argumente iar dupa aceea da-ti cu parerea profesore :roll: :twisted: :twisted: .


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CUPA ADI SEB TANDEM EDITIA 9
MesajScris: 01 Noi 2016, 15:01 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Oct 2009, 09:07
Mesaje: 1718
Profesor! :lol: :lol:


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 61 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Următorul

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.020s | 10 Queries | GZIP : Off ]