Pescuit Stationar

Acum este 03 Mai 2024, 05:45

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 323 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 29, 30, 31, 32, 33  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: campionat de pescuit stationar cu mai multe etape
MesajScris: 14 Ian 2010, 21:45 
Neconectat

Membru din: 26 Oct 2009, 17:13
Mesaje: 363
Lunguleeee pericolul nu vine din exterior .... pericolul exista ...este in sistem ..si tre schimbat :lol: :lol: :lol: :lol:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: campionat de pescuit stationar cu mai multe etape
MesajScris: 15 Ian 2010, 08:42 
Neconectat

Membru din: 01 Ian 2010, 19:27
Mesaje: 52
Care sistem,al de calificari sau cel ce are puterea si banii nostri(in comp. de pescuit),adica AGV.Noi,la Mehedinti am cam vrea sa ne separam,financiar,de vinatori si nu stim cum,pt.ca la noi banii pescarilor ii papa vinatorii,asa ca nu-mi spune mie cine vrea mai mult sa scape de sistem.De aceea spun ca "noul"regulament propus de voi ne ia si putinul care reusim sa-l cheltuim pentru pescari.Din putinul ala ,anul trecut am avut doi campioni nationali,doua medalii de argint si un bronz la diverse categorii de virsta,in conditiile in care participarea la competitii(mai serioasa)a inceput acum 3-4 ani din partea noastra a MH-ului.Ce zici?


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: campionat de pescuit stationar cu mai multe etape
MesajScris: 15 Ian 2010, 14:52 
Neconectat
Moderator global
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 19:11
Mesaje: 5041
Mai , da' sunteti buni-buni! :mrgreen:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: campionat de pescuit stationar cu mai multe etape
MesajScris: 15 Ian 2010, 23:35 
Neconectat

Membru din: 26 Oct 2009, 07:08
Mesaje: 985
Localitate: Lupeni- Hunedoara
Proiectul mi se pare unul bun. As mai completa doar atat ca cei 30 de pescari care se vor inscrie (in afara divizionarilor) ar trebui totusi sa obtina acest drept printr-un concurs de calificare in finala cu mai multe etape. Sa se poata inscrie 60 de pescari, care se intrec intr-un concurs de calificare (pe viata si pe moarte :lol: ), iar primii 30 sa primeasca dreptul de a se inscrie in finala mare. Daca unii renunta din considerente materiale sau altele, urmatorul sau urmatorii sa le poata lua locul. Stiu ca e o cheltuiala in plus, dar cine vrea sa ajunga in finala, trebuie sa se sacrifice. Nu de alta, dar nu stiu cum v-ar sta la multi dintre voi sa concurati langa unii care in afara de a rupe scule, face galagie, sau mai stiu eu ce, nu au ce cauta pe-acolo.
Exista solutii si pentru reducerea cheltuielilor la minimum. Organizarea tuturor etapelor sau macar a majoritatii etapelor pe ape salbatice, canale, baraje de acumulare, chiar rauri sau Fluviul Dunarea, unde nu se platesc acele taxe exorbitante (pentru unii) si unde se pescuieste exact in conditiile in care se desfasoara majoritatea campionatelor mondiale si/sau europene. Amestecarea cu concursurile private, unde se urmareste cu totul si cu totul alte obiective decat performarea pescuitului competitional romanesc, nu cred ca va aduce un plus important in privinta asta. E doar o parere!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: campionat de pescuit stationar cu mai multe etape
MesajScris: 26 Ian 2010, 11:11 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 24 Oct 2009, 17:39
Mesaje: 1443
Localitate: Arad
Haideti, intr-o prima faza, sa anuntam echipele si apoi sa cream cluburile si Liga de Pescuit Stationar.
Propun ca, incepand chiar de anul acesta, grupam concursurile private, intr-un turneu, fara legatura cu Campionatul AGVPS. Daca sunteti interesati, putem incepe de aici, dezvoltand proiectul expus de Micutzu si putem premia la sfarsitul anului cei mai buni concurenti.

Exemplu: "Turneul de Pescuit Stationar "

1. Fir Intins Arad - Taut
2. Apulum - Sibiu - Sacel
3. Profimix
4. Trabucco
5. Sensas
6. Olympus

Se poate dezvolta ceva gen Liga de Spinning sau Crap. Ce spuneti???

_________________
Www.MatchFishing.Ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: campionat de pescuit stationar cu mai multe etape
MesajScris: 26 Ian 2010, 12:44 
Neconectat
Moderator global

Membru din: 22 Oct 2009, 14:49
Mesaje: 2145
Deocamdata nu. Noi chiar asta am propus....cluburi.....liga


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: campionat de pescuit stationar cu mai multe etape
MesajScris: 26 Ian 2010, 21:52 
Neconectat

Membru din: 22 Oct 2009, 20:07
Mesaje: 566
zsolty scrie:
da intradevar senzational
numa asa se poate duce in cap tot pescuitul comp
si o sa fie campion cei cu bani si timp nu cei fraieri fara
(trebuia numit clubul celor cu bani)
cum incurajati asa tineretul sa concureze ca eu nu imi dau seama???
de ce nu puneti atunci 4 manse pt finala A daca tot vreti sa se seclectez mai tare
cam aceeasi pescari ar fi in A dar cu mai multe etape o sa se schimbe situatia si doar cei cu bani o sa fie in fata care is permit sa mearga la toate etapele
dar daca la ultimele 2 etape nu vin toti 60 sau cati or mai fi????
in cativa ani se va ajunge iar la O (zero)
si o s-o reluam de la capat fiecare o sa mearga la etapele preliminatorii
siiar o sa vreti divizi???
eu nu inteleg de ce in fiecare an trebe ceva nou
sau daca la cineva nu ii convine ceva trebuie repede schimbat tot?????


Tati ! tu trezit cam tirziu !!!! eu anu trecut intrebam ce e cu atitea schimbari inainte de fiecare sezon ! si toti sareau de fund in sus ! tu nu purtat ochelari ! tu trebuia vazut ca in tot si toate exista un interes ! :lol: :lol: :lol:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: campionat de pescuit stationar cu mai multe etape
MesajScris: 26 Ian 2010, 23:12 
Neconectat

Membru din: 22 Oct 2009, 20:24
Mesaje: 993
Localitate: oradea
tu trezit tarziu :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
eu scris de mult la tini acest mesaj :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
te las pe tini sa continui


Ultima oară modificat de zsolty pe 28 Ian 2010, 19:50, modificat 1 dată în total.

Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: campionat de pescuit stationar cu mai multe etape
MesajScris: 27 Ian 2010, 20:11 
Neconectat
Moderator global
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 19:11
Mesaje: 5041
Aschioape florin scrie:


Tati ! tu trezit cam tirziu !!!! eu anu trecut intrebam ce e cu atitea schimbari inainte de fiecare sezon ! si toti sareau de fund in sus ! tu nu purtat ochelari ! tu trebuia vazut ca in tot si toate exista un interes ! :lol: :lol: :lol:[/quote]

Mami , tu nu trezit inca... Dormi , usor, sa nu ai cosmaruri... :mrgreen: Sa nu trezesti prea tarziu la tine... Cand calul deja plecase... :lol: :lol: :lol:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: campionat de pescuit stationar cu mai multe etape
MesajScris: 27 Ian 2010, 21:07 
Neconectat

Membru din: 22 Oct 2009, 20:24
Mesaje: 993
Localitate: oradea
ImagineImagineImagineImagineImagine


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 323 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 29, 30, 31, 32, 33  Următorul

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.059s | 13 Queries | GZIP : Off ]