Pescuit Stationar

Acum este 17 Mai 2024, 19:42

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 90 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Atentie stationaristi! Propunere desfasurare CN Stationa
MesajScris: 29 Ian 2017, 21:08 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 19:44
Mesaje: 3249
Localitate: Timisoara
Nea' Nitu, taxa aceea este propusa doar pentru a crea un fond de premiere atractiv pentru concurenți, atât vechi cât și noi. Organizatorii nu au decât să își facă treaba care și-au facut-o și până acuma. În plus am propus ca participarea sa fie open la prima etapă și obligatorie pentru toată lumea, indiferent că e concurent nou sau divizionar.

Treaba cu alegerea locațiilor este mai mult de forma. Că e la Slatina sau la Varsolt sau la Satu Mare cheltuiala este de două trei sute de lei in plus la motorină. În rest aceleași cheltuieli.

Nu mai băgați Bucureștiul în discuție. E timpul sa ne organizam noi.

Problema timpului liber este pentru toată lumea. Toți avem familii, servici, obligații. Dacă putem participam ,dacă nu, nu...

_________________
http://www.pescuitstationar.ro/forum/vi ... f=6&t=3513
Good things come to those who "bait"


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Atentie stationaristi! Propunere desfasurare CN Stationa
MesajScris: 29 Ian 2017, 21:33 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Oct 2009, 09:07
Mesaje: 1718
Nitu V scrie:
sistemul propus aduce ,clar, imbunatatiri . parerea mea este ca nu rezolva problemele vechi...dintre toate cred ca cea mai grea este alegerea locatiei. ar fi corect daca s-ar propune x locatii din zone diferite si s-ar trage la sorti .
dupa ce am citit cu atentie consider ca intreaga propunere se axeaza pe desemnarea echipei pentru mondiale . cum ramane cu promovarea , cu nimeni nu vine din urma cu pescuitul sport de masa ...etc. stiu ca nimeni dintre dv nu are atributii in sensul asta . dar cine vreti sa o faca daca nu cei ce vad cel mai bine aceste lipsuri?


Daca se vede asa e grav,propun sa fie taxa la 2 etape 400ro si totul sa mearga in organizare si premii in 2 etape( ceaun,arbitrii..)Lotul se descurca fara banii astia,avem manager bun si gasim si sponsori!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Atentie stationaristi! Propunere desfasurare CN Stationa
MesajScris: 29 Ian 2017, 21:54 
Neconectat

Membru din: 27 Oct 2009, 19:24
Mesaje: 595
Localitate: nitu vasile braila
@ nutzu
Pe cuvant ca am inteles din prima ce si cum. ...cineva , mai sus a spus ...aplicam si vedem anul asta ce iese...cred ca e cel mai bine.
@ zsolt
cum ai reusit sa faci legatura intre a desemna adica a numi si o suma de bani ...nu inteleg. .. nu am sugerat si nu am avut intentia sa jignesc. Ai interpretat gresit.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Atentie stationaristi! Propunere desfasurare CN Stationa
MesajScris: 29 Ian 2017, 22:21 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Oct 2009, 09:07
Mesaje: 1718
N-ai jignit pe nimeni,si altii gandesc asa! E mai ok sa mearga banii pe etape decat la lot si ensi mai corect!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Atentie stationaristi! Propunere desfasurare CN Stationa
MesajScris: 30 Ian 2017, 07:56 
Neconectat

Membru din: 16 Dec 2009, 11:13
Mesaje: 410
Daca se da startul la inscriere DUPA ce se anunta cele doua locatii ale concursurilor e OK propunerea. Daca se face invers... nici nu ma gandesc sa ma inscriu :roll: Am eu o pista unde nici daca mi se dau bani nu ma mai duc :lol: nicidecum sa platesc eu ptr ea.

Ar fi interesant de vazut cati din divizionarii A vor fi de acord sa li se taie avantajul (obtinut prin munca lor de altfel ... respect!) de a cheltui mai putin timp si bani practic dublandu-se totul ! De fapt... se va vedea dupa sedinta de la Bucuresti cand se va stabili concluzia finala cine a avut mai multa influenta. Un lucru e sigur.. multe telefoane se vor da pe tema asta :shock:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Atentie stationaristi! Propunere desfasurare CN Stationa
MesajScris: 30 Ian 2017, 09:31 
Neconectat

Membru din: 27 Oct 2009, 23:41
Mesaje: 1271
E ok propunerea voastră cu o mica modificare :

*fondul de premiere la al doilea concurs să fie mai mare (că și nivelul competițional crește )
şi să se premieze 5 locuri (motivant si pentru locurile 20-30)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Atentie stationaristi! Propunere desfasurare CN Stationa
MesajScris: 30 Ian 2017, 20:12 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Oct 2009, 09:07
Mesaje: 1718
Asteptam premii si de la Ambasador!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Atentie stationaristi! Propunere desfasurare CN Stationa
MesajScris: 31 Ian 2017, 08:13 
Neconectat

Membru din: 27 Oct 2009, 23:41
Mesaje: 1271
Cum le vrei, mai picante? :lol:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Atentie stationaristi! Propunere desfasurare CN Stationa
MesajScris: 31 Ian 2017, 20:23 
Neconectat

Membru din: 11 Mar 2014, 10:28
Mesaje: 35
Pentru ca aceste modificari sa fie discutate cat mai amanuntit, este imperios necesar, ca sedinta de stationar sa se desfasoare separat de celelalte stiluri (crap, rapitori, etc), cu intocmirea unui proces verbal semnat de majoritate si comunicat pe site. De asemenea si sedinta poate fi relocat mai spre centrul tarii. Totusi Satu -Mare, Baia Mare , Suceava etc. ar fi mai bine reprezentata cu delegati. Sa-i rugam pe d.nii de la AGVPS sa faca un efort de deplasare, mai inspre centrul tarii in acest scop, deoarece, aceste schimbari de desfasurare ar putea urni din loc miscarea stationarului de performanta din Romania. Cu stima


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Atentie stationaristi! Propunere desfasurare CN Stationa
MesajScris: 02 Feb 2017, 13:17 
Neconectat

Membru din: 14 Oct 2011, 12:29
Mesaje: 63
Buna propunere d-le Marian , dar m-as mira sa fie de acord cei de la AGVPS ( doar au intarziat la sedinta aproape o ora, la ei acasa) darmite sa vina undeva in tara.Daca ar fi poate in Italia sau pe acolo cu nitica diurna mai treaca-mearga.
Lasand gluma la o parte ideea e f.buna.


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 90 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Următorul

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.043s | 13 Queries | GZIP : Off ]