Pescuit Stationar

Acum este 04 Mai 2024, 05:24

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 68 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Următorul

Sunteti de acord cu noua formula de desfasutrare a CN propusa?
Chestionarul s-a închis pe data de 07 Feb 2017, 19:15
Da, sunt de acord 79%  79%  [ 45 ]
Nu, nu sunt de acord 21%  21%  [ 12 ]
Voturi totale : 57
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Propunere desfasurare Campionat Individual Stationar
MesajScris: 30 Ian 2017, 16:48 
Neconectat
Moderator global

Membru din: 22 Oct 2009, 14:49
Mesaje: 2145
Dupa ce mi-a trecut si mie gripa vin si eu cu o parere!
CLAR E UN SISTEM MAI BUN DECAT CEL DINAINTE :!: :!: :!: :!: dar as vrea sa punctez niste "minusuri" dupa parerea mea:
1) nu e facut sa atraga fosti sau noi competitori, datorita costurilor mari pentru o etapa. Probabil va fi 300lei plus cel putin 100 lei costul de organizare, deci 400lei pentru o etapa, in cazul unui incepator. Sa nu imi dati exemplu cu Doripesco, ca nu tine, numarul de participanti acolo fiind in continua scadere de la an la an!!!!!! Apoi comparati care sunt pescarii comuni de la Doripesco si Campionat si veti fi surprinsi de numarul lor.
2)Doua etape de 3 manse plus antrenamente oficiale intr-o luna si o saptamana!!!!!!! Urmeaza finala pe echipe in doua -trei saptamani si e gata sezonul intr-o luna jumate!!!!! Pentru ce ne grabim??????????????????? Putem pescui din aprilie-noiembrie sa ne fie usor cu timpul si financiar :!: :!: Plus ca ar fi multi care ar prefera sa fie 3 etape a cate doua manse, din cauza serviciului(nu toata lumea isi ia liber cand vrea, mai ales intr-o luna)
3)Nu inteleg de ce nu se incearca, atragerea de sponsori pentru etape si ne platim noi premii :shock: La alte discipline se poate, la noi nu :oops: De atitia ani lumea a participat , fara sa fie nevoie de miza mare, iar acum cand vrem sa crestem fenomenul, punem taxa mai mare, ca ne trebuie miza, premii in bani......

P.S. De alegerea de piste pentru etape, nu se pomeneste nimic? Sau se procedeaza ca in anii trecuti?
P.S.S. Un regulament avem si noi? sau iarasi dupa ureche?

Repet: Clar e mai bun sistemul decat vechiul dinozar, dar poate fi mai bun :!:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Propunere desfasurare Campionat Individual Stationar
MesajScris: 30 Ian 2017, 17:10 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 19:44
Mesaje: 3249
Localitate: Timisoara
300 de lei este pentru ambele etape, 150 lei de etapa din care am zis 100 merge la fond de premiere si 50 la bugetul nationalei. Putem renunta la cei 50 lei pt nationala, adica 100 de la ambele etape si atunci ramane o taxa TOTALA de 200 lei pentru cele 2 etape, adica 100 lei etapa. Astfel, la fiecare etapa vom avea buget pentru premiere.

_________________
http://www.pescuitstationar.ro/forum/vi ... f=6&t=3513
Good things come to those who "bait"


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Propunere desfasurare Campionat Individual Stationar
MesajScris: 30 Ian 2017, 19:43 
Neconectat

Membru din: 28 Ian 2017, 20:47
Mesaje: 80
Sunt perfect de acord cu Micutu.
In Ungaria este acesta ideie de campionat dar nu se plateste numai taxa de organizare.(taxa de organizare este pentru:amenajare standurii,taiere de iarba,curatenie,apa,cafea).
Taxa de organizare este pe fiecare mansa separat si se plateste doar la participare!
Lotul national al Ungariei este sponsorizat de firmele de specialitata(Energo,TimarMix,Walterland,MarosMix,Pvtv) si de catre comitetul Olimpic find introdus ca sport neolimpic.
Este o ideje buna casi organizare dar trebe unele modificari.
Pentru selectia lotului National se poate face un tabel de selectie ca in Ungaria:
Finala nationala: 3x20 puncte
Cupa Benzar Mix:1x20 puncte
Cupa Trabucoo: 1x20 puncte
Cei care sunti interesati sa fie selectati in lotul national sa participe la aceste concursuri sau la cate se voteza.(la vecini nostri se ia in considerare 3 concursuri private+campionat)

PS. Cum a scris si Toni oare o sa se prezinte toti care au votat?


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Propunere desfasurare Campionat Individual Stationar
MesajScris: 30 Ian 2017, 19:53 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 19:44
Mesaje: 3249
Localitate: Timisoara
Eu sunt de acord cu voi ca trebuie sponsori si ca in Ungaria e sponsorizat. Dar unde sunt sponsorii aia de care vorbiti? Eu din ce am mai incercat nu prea am gasit. Poate veniti voi cu sponsori care sa vrea sa cotizeze...

_________________
http://www.pescuitstationar.ro/forum/vi ... f=6&t=3513
Good things come to those who "bait"


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Propunere desfasurare Campionat Individual Stationar
MesajScris: 30 Ian 2017, 20:11 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Oct 2009, 09:07
Mesaje: 1718
Baba Jozsef scrie:
Sunt perfect de acord cu Micutu.
In Ungaria este acesta ideie de campionat dar nu se plateste numai taxa de organizare.(taxa de organizare este pentru:amenajare standurii,taiere de iarba,curatenie,apa,cafea).
Taxa de organizare este pe fiecare mansa separat si se plateste doar la participare!
Lotul national al Ungariei este sponsorizat de firmele de specialitata(Energo,TimarMix,Walterland,MarosMix,Pvtv) si de catre comitetul Olimpic find introdus ca sport neolimpic.
Este o ideje buna casi organizare dar trebe unele modificari.
Pentru selectia lotului National se poate face un tabel de selectie ca in Ungaria:
Finala nationala: 3x20 puncte
Cupa Benzar Mix:1x20 puncte
Cupa Trabucoo: 1x20 puncte
Cei care sunti interesati sa fie selectati in lotul national sa participe la aceste concursuri sau la cate se voteza.(la vecini nostri se ia in considerare 3 concursuri private+campionat)

PS. Cum a scris si Toni oare o sa se prezinte toti care au votat?


Baba vezi ca vorbesti prostii! In Ungaria platesti taxa de participare 10000-sau 12000ft prin virament bancar pana la 31 martie si trebuie sa trimiti copia op -ului la Mohosz altfel ciuciu concurs! De altfel nu concurentii decid unde se tin etapele ci comisia! In legatura cu sponsori asteptam cu mare placere donatii si din partea sefului tau Baba!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Propunere desfasurare Campionat Individual Stationar
MesajScris: 30 Ian 2017, 20:26 
Neconectat

Membru din: 28 Ian 2017, 20:47
Mesaje: 80
Te invit sa vii cu un contract de sponsorizare si unde se pune logoul firmei noastre pe tricoul nationalei!
Iti fac cunostinta cu seful meu pentru a discuta.
O seara placuta!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Propunere desfasurare Campionat Individual Stationar
MesajScris: 30 Ian 2017, 21:16 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Oct 2009, 09:07
Mesaje: 1718
O sa vina managerul stai linistit!
Altul se mai ofera cineva?


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Propunere desfasurare Campionat Individual Stationar
MesajScris: 31 Ian 2017, 11:13 
Neconectat

Membru din: 19 Mai 2016, 17:52
Mesaje: 124
Sigartau Radu-votat


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Propunere desfasurare Campionat Individual Stationar
MesajScris: 31 Ian 2017, 11:49 
Neconectat

Membru din: 14 Iun 2011, 10:14
Mesaje: 146
Andrei Ghioghiu scrie:
Dupa ce mi-a trecut si mie gripa vin si eu cu o parere!
CLAR E UN SISTEM MAI BUN DECAT CEL DINAINTE :!: :!: :!: :!: dar as vrea sa punctez niste "minusuri" dupa parerea mea:
1) nu e facut sa atraga fosti sau noi competitori, datorita costurilor mari pentru o etapa. Probabil va fi 300lei plus cel putin 100 lei costul de organizare, deci 400lei pentru o etapa, in cazul unui incepator. Sa nu imi dati exemplu cu Doripesco, ca nu tine, numarul de participanti acolo fiind in continua scadere de la an la an!!!!!! Apoi comparati care sunt pescarii comuni de la Doripesco si Campionat si veti fi surprinsi de numarul lor.
2)Doua etape de 3 manse plus antrenamente oficiale intr-o luna si o saptamana!!!!!!! Urmeaza finala pe echipe in doua -trei saptamani si e gata sezonul intr-o luna jumate!!!!! Pentru ce ne grabim??????????????????? Putem pescui din aprilie-noiembrie sa ne fie usor cu timpul si financiar :!: :!: Plus ca ar fi multi care ar prefera sa fie 3 etape a cate doua manse, din cauza serviciului(nu toata lumea isi ia liber cand vrea, mai ales intr-o luna)
3)Nu inteleg de ce nu se incearca, atragerea de sponsori pentru etape si ne platim noi premii :shock: La alte discipline se poate, la noi nu :oops: De atitia ani lumea a participat , fara sa fie nevoie de miza mare, iar acum cand vrem sa crestem fenomenul, punem taxa mai mare, ca ne trebuie miza, premii in bani......

P.S. De alegerea de piste pentru etape, nu se pomeneste nimic? Sau se procedeaza ca in anii trecuti?
P.S.S. Un regulament avem si noi? sau iarasi dupa ureche?

Repet: Clar e mai bun sistemul decat vechiul dinozar, dar poate fi mai bun :!:

LIKE


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Propunere desfasurare Campionat Individual Stationar
MesajScris: 31 Ian 2017, 18:09 
Neconectat

Membru din: 04 Noi 2009, 10:54
Mesaje: 1278
Nu vreau sa comeentez foarte mult , sunt sigura ca sunteti satui de mine. Dar ma doare sa vad ca va intereseaza DOAR stationar - seniori. Dragilor pe langa voi sunt 2-3 categorii de copii care sunt viitorul pescuitului de la noi, mai aveti senioare....la voi nu conteaza??? Da, sunt de acord ca trebuie sa facem mai mult si mai bine...dar sa fim toti impreuna!


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 68 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Următorul

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.056s | 16 Queries | GZIP : Off ]