Pescuit Stationar

Acum este 05 Mai 2024, 04:30

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 141 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: FINALA B SI A 2012
MesajScris: 11 Ian 2012, 17:10 
Neconectat

Membru din: 04 Noi 2009, 10:54
Mesaje: 1278
In fiecare an , daca este necesar , se aduc modificari la regulamentul de concurs. Le gasiti pe saitul AGVPS , modificarile din 2008 pana in 2011 !!!!!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: FINALA B SI A 2012
MesajScris: 11 Ian 2012, 17:12 
Neconectat
Moderator global
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 17:35
Mesaje: 2415
Localitate: Arad
Veronica Ispas scrie:
In fiecare an , daca este necesar , se aduc modificari la regulamentul de concurs. Le gasiti pe saitul AGVPS , modificarile din 2008 pana in 2011 !!!!!


...asa Vera , da pe ei ..fara mila :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Tu cite concursuri tii anul asta pe Virsolt ???? :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: sa stiu cite match-uri sa-mi iau :lol: :lol: :lol: ????

_________________
Stiu ca sint pescar prost ........dar cind ma uit in jurul meu prind curaj

http://pescuitstationar.blogspot.com/


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: FINALA B SI A 2012
MesajScris: 11 Ian 2012, 17:46 
Neconectat

Membru din: 27 Oct 2009, 19:24
Mesaje: 595
Localitate: nitu vasile braila
@ pami ...
prietene , oare trage F C Barcelona , pe cineva , de urechi , si-ii reproseaza investitiile facute . ? oare daca terminai pe 1 concursul de pe ciuslea , ai fi plecat fara diploma si onoruri in semn de protest pentru conditiile de pescuit? pun poza celui care procedeaza asa pe desktop . :)
@ rujan.
pozele nu sunt trucate . pestii chiar s-au prins . pe caseru daca-l taiai in timpul concursului nu curgea sange . stii cat s-a antrenat ?
au fost concursuri postate de aschioape pe video . pista promite in continuare pt ca este uniforma si pe lungime mare si stiu ca la mondiale au fost piste mult mai grele si cu pesti mai putini .

dealtfel cel putin aici toti cei care vor sa-si dea cu parerea despre concursuri pot sa o faca . este inceput de campionat iar un no name are sansa lui si poate sa faca rezultate bune si sa ramana divizionar .


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: FINALA B SI A 2012
MesajScris: 11 Ian 2012, 17:52 
Neconectat

Membru din: 04 Noi 2009, 10:54
Mesaje: 1278
adi suciu scrie:
Veronica Ispas scrie:
In fiecare an , daca este necesar , se aduc modificari la regulamentul de concurs. Le gasiti pe saitul AGVPS , modificarile din 2008 pana in 2011 !!!!!


...asa Vera , da pe ei ..fara mila :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Tu cite concursuri tii anul asta pe Virsolt ???? :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: sa stiu cite match-uri sa-mi iau :lol: :lol: :lol: ????


Nu dau , ca sunt fata buna! La cum se vor inghesuii sa organizeze concursuri , presimt ca va trebuii sa-ti pregatesi si rezervele !!!!! :P :P :P


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: FINALA B SI A 2012
MesajScris: 11 Ian 2012, 19:08 
Neconectat

Membru din: 27 Oct 2009, 23:41
Mesaje: 1271
Nitule stii ceva de zona Stancuta?


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: FINALA B SI A 2012
MesajScris: 11 Ian 2012, 20:03 
Neconectat

Membru din: 06 Iun 2011, 11:53
Mesaje: 45
:)))) Ma faci dezinformat in legatura cu pista care ii la mine acasa Cretz ?
Si ca nu cunosc regulamentul? Stii ce adancime are apa la Bolcas pe 13m pe rubeziana ?????????????? Nu stii ca nici macar nu ai fost acolo si vb fata sa stii .Acolo s-a pescuit la 7 m rubi si apa era undeva la 1 m , dar nu scrie nicaieri in regulament ca apa trebuie sa fie de 1,5m la orice distanta de mal desteptule , ca daca ar fi asa nu am avea nici o pista in Romania sau aproape niciuna .Daca vreau sa pescuiesc cu bat de 2m si apa nu are 1,5 m ce ma fac?nu mai pescuiesc pe apa respectiva ca nu-i uniforma la 2 de mal nu are 1,5 m .In Serbia la mondialele pe cluburi de anul trecut in mansa a 3 a am pescuit la rubi de 13m pe apa de 1 m adancime si nisip pe fund ca la mare , iar in partea opusa sectorului meu se pescuia la 3,5-4m pe rubi de 11,5m , ce era sa ies afara din stand sa le dau cu regulamentul in cap??? De aia nu esti tu pescar de stationar , pentru ca regulamentul se interperteaza nu se ia ad literam asa cum ai facut-o tu .Dar pe tine te intereseaza sa analizezi detalii ,in loc sa inveti alte cele. Iti dai cu parerea despre piste si prost bineinteles.

Nitu V
Pai nu ma intreaba nimeni cati bani am bagat ca-s tampit stiu asta si mai sunt multi altii care ne sacrificam an de an si nici atata nu meritam o pista cat de cat si daca ma intrebi de la cine ? iti raspund de la cei care strang banii de pe urma tuturor pescarilor .Dar astia ca tine normal ca asta stiu sa reproseze daca nu-ti convine pleaca , chiar as fi vrut sa fii si tu in situatia mea oare la fel ai fi raspuns ?
M-am referit la pista de la Ciuslea ca este o pista ffff grea, care in momentul acela nu era de o finala A .De aici intelege ce vrei nu mai intru in discutii cu voi.
Ciau bau ;)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: FINALA B SI A 2012
MesajScris: 11 Ian 2012, 20:13 
Neconectat

Membru din: 27 Oct 2009, 19:24
Mesaje: 595
Localitate: nitu vasile braila
ceea ce numesc eu zona stancuta se afla putin la vale de canalul de pamant ce vine din dunare. anul trecut nu am pescuit acolo dar poate nu am fost bine informat iar zona nu cred ca are 2 km de aceea poate gresesc cu privire la locatia precisa . l-am rugat pe colegul brailean sa ma lamureasca. oricum ar fi trebuie spus ca pana in braila nu este cazare - 55 km iar zona de care vb eu de la o anumita cota nu mai tine peste deloc. vorbim.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: FINALA B SI A 2012
MesajScris: 11 Ian 2012, 20:34 
Neconectat

Membru din: 04 Ian 2010, 20:18
Mesaje: 82
regulamentul e clar si culmea mereu se aplica ,cu unele modificari de la an la an
nici eu nu mai discut cu tine ,pana la urma tu te-ai bagat in discutie cu mine ;)
in afara de bolcas si sacalaseni nu am auzit alte piste cu adancime sub 1,5m


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: FINALA B SI A 2012
MesajScris: 11 Ian 2012, 20:49 
Stie cineva ceva amanunte despre turneele aparute pe http://frpsc.ro/category/turnee-internationale/


Sus
  
 
 Subiectul mesajului: Re: FINALA B SI A 2012
MesajScris: 11 Ian 2012, 20:51 
Neconectat

Membru din: 27 Oct 2009, 19:24
Mesaje: 595
Localitate: nitu vasile braila
@ pami prietene , gresesti mult si nu este problema mea . daca ar fi dupa mine cei care participa in competitii ar merita piste cat de cat echilibrate , bani mai multi la premieri , decontari sau sponsorizari dar nu piste usoare . nu inteleg cum este cu sacrificiul ala ...pentru cine il faci se dau spectacole sau cum?...si in nici un caz nu-ti pot spune sa pleci pt ca iar nu este treaba mea . treaba mea este sa-mi sustin punctul de vedere propriu , cu privire la divizii , pe care le consider o prostie pt ca astfel se creeaza posibilitatea de a nu avea concursuri in picioare pe parcursul anului in afara finalelor si ai vazut cati se tem ca o iau de la capat , sunt impotriva manselor impuse si ai vazut cum a fost la bolcas sau la medgidia , ma chinui sa ma fac inteles cu privire la varietatea pistelor si altele care nu-mi vin in cap. mie personal nu mi-a convenit varsolt anul trecut desi imi place pescuitul de acolo. nici nu am mai fost la interjudetene . n-am auzit sa fie trist cineva in afara de fiica-mea care spera sa se plimbe. :)


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 141 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Următorul

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.054s | 15 Queries | GZIP : Off ]