Pescuit Stationar

Acum este 05 Mai 2024, 20:40

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 436 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 44  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Propuneri Finala A - 2013
MesajScris: 22 Aug 2013, 14:22 
Neconectat

Membru din: 17 Apr 2010, 08:31
Mesaje: 806
Localitate: bistrita (dk)
ups :twisted: mi-a banat o poza,Suciuleee ;) ,ok,nu-i locu,sorry,mai departe :twisted:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Propuneri Finala A - 2013
MesajScris: 22 Aug 2013, 14:43 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 24 Oct 2009, 17:39
Mesaje: 1443
Localitate: Arad
Haideti sa fim realisti. Sa nu uitam ca a fost un concurs de 3 manse la obleti, iar acest lucru, privit din orice unghi, nu este ok pentru o Finala A.

Ca atare, felicitari campionului Boti pentru munca la obleti, lui Benzar in mod special, pentru gasirea morunasilor si lui Nutzu, care a reusit o buna mansa II tot la morunasi. Atat.

Ca atare, in afara de Benzar (si partial Nutzu), nu am vazut vreun pescuit tehnic pe acolo. Asa ca mai usor cu laudele...

_________________
Www.MatchFishing.Ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Propuneri Finala A - 2013
MesajScris: 22 Aug 2013, 15:07 
Neconectat

Membru din: 25 Iun 2010, 07:44
Mesaje: 1039
Localitate: Medias
glukas scrie:
Haideti sa fim realisti. Sa nu uitam ca a fost un concurs de 3 manse la obleti, iar acest lucru, privit din orice unghi, nu este ok pentru o Finala A.

Ca atare, felicitari campionului Boti pentru munca la obleti, lui Benzar in mod special, pentru gasirea morunasilor si lui Nutzu, care a reusit o buna mansa II tot la morunasi. Atat.

Ca atare, in afara de Benzar (si partial Nutzu), nu am vazut vreun pescuit tehnic pe acolo. Asa ca mai usor cu laudele...

A prins morunas si d-l Adrian Mihut in mansa a II-a. Viermi zdrobiti/mancati pe carlig au mai avut si alti concurenti care au dat dupa morunasi. Deci daca au fost 4-5 pescari care au stiut sa pescuiasca la morunasi iar noi ceilalti am dat dupa obleti asta nu inseamna ca nu era peste in fata noastra. D-l Benzar si bunul meu amic Nutzu au stiut sa-i prinda. Eu personal nu am dat dupa morunas deoarece nu stapanesc pescuitul la slider, nu stiu, nu ma pricep. Dar promit sa invat. :lol: :lol: :lol:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Propuneri Finala A - 2013
MesajScris: 23 Aug 2013, 07:59 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 06 Noi 2009, 11:52
Mesaje: 196
Localitate: Oradea
Dupa parerea mea nici macar mansa de oblete nu fost !
Sper ca la anul sa gasim o pista care sa ne dea mai multe oportunitari , pista de anul asta a fost foarte saraca.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Propuneri Finala A - 2013
MesajScris: 23 Aug 2013, 12:55 
Neconectat

Membru din: 27 Oct 2009, 19:24
Mesaje: 595
Localitate: nitu vasile braila
Pami ,oportunitati pentru cine sau pentru ce :?: pescari suntem cu totii si stim ce inseamna , nu pacalim pe nimeni . oare un titlu castigat cu 2 kg de oblete nu are aceeasi valoare cu unul castigat cu 60-100-130 kg de crap/ mansa ? oare pescarul bun nu inseamna cel care prinde mai mult peste in conditiile date ? daca sectoarele nu au fost uniforme atunci vorbim de noroc . am un feeling ca la anul vom servi o pista arhicunoscuta dar ,, tehnica ,, si cu ,,peste,, . am tot felicitat castigatorii dar pe acelasi loc 1 trebuiesc urcati cei ce stiu sa piarda .


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Propuneri Finala A - 2013
MesajScris: 23 Aug 2013, 13:49 
Neconectat

Membru din: 25 Iun 2010, 07:44
Mesaje: 1039
Localitate: Medias
Nitu V scrie:
Pami ,oportunitati pentru cine sau pentru ce :?: pescari suntem cu totii si stim ce inseamna , nu pacalim pe nimeni . oare un titlu castigat cu 2 kg de oblete nu are aceeasi valoare cu unul castigat cu 60-100-130 kg de crap/ mansa ? oare pescarul bun nu inseamna cel care prinde mai mult peste in conditiile date ? daca sectoarele nu au fost uniforme atunci vorbim de noroc . am un feeling ca la anul vom servi o pista arhicunoscuta dar ,, tehnica ,, si cu ,,peste,, . am tot felicitat castigatorii dar pe acelasi loc 1 trebuiesc urcati cei ce stiu sa piarda .

Absolut corect!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Propuneri Finala A - 2013
MesajScris: 23 Aug 2013, 17:29 
Neconectat

Membru din: 31 Oct 2009, 21:53
Mesaje: 135
Nitu V scrie:
... oare un titlu castigat cu 2 kg de oblete nu are aceeasi valoare cu unul castigat cu 60-100-130 kg de crap/ mansa ? oare pescarul bun nu inseamna cel care prinde mai mult peste in conditiile date ?...

Q.E.D.

P.S.1 De fapt adevarul s-a vazut si se va vedea la Mondiale. Inside se poate comenta oricum si oricat dar numai acolo se da verdictul (cu o conditie f. importanta: selectia).
P.S. 2 In urma cu numai cativa ani castigatorul s-a decis la mansa libera, adica la obleti. Atunci nu am auzit ca, virgula, campionul ar fi fost unul nemeritat.
P.S.3 Dixit un observator neutru!

_________________
Trebuie sa vrei cu adevarat ceea ce vrei!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Propuneri Finala A - 2013
MesajScris: 23 Aug 2013, 19:08 
Neconectat

Membru din: 16 Dec 2009, 11:13
Mesaje: 410
Dupa aceasta finala incepe sa imi fie dor de regulamentul ala care interzicea obletele in primele 2 manse :lol: :lol: :lol: Si ma intreb care ar fi fost rezultatul final in acest caz?

Toata stima si respect ptr cei ce s-au adaptat corect la pista si regulament. Ceilalti am dat vina pe obleti, pe standul prost si pe pista in general, dar Boti a pescuit pe toate sectoarele si a prins indiferent de loc, fapt ptr care merita felicitat. La fel nea Mati.
Eu personal mi-am propus dupa antrenamente sa prind in primele 2 manse cate 600-800gr de obleti, lucru care iti garanta mentinerea in divizie lejer. Nu am putut, nu am stiut, - asta a fost! La anul voi incerca sa fac mai bine, vorba lui Hagi :D

In rest, nea Nitu iti doresc o finala U23 la anul pe aceasta pista :lol: O sa plangi dupa Varsolt :roll: Va trebui sa invatati sa pescuiti la rube de 9m cu baniera de 40cm la adancime de 10-30cm! Cocotati pe un mal de 2m inaltime. Pluta de 0.5gr este enorma ptr acest stil - 0.2-0.3 este cea mai potrivita. La urmatorul pescuit incearca impreuna cu junioarea 30 de minute chestia asta si sa ma suni sa-mi zici cum este :lol:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Propuneri Finala A - 2013
MesajScris: 23 Aug 2013, 20:02 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 12 Dec 2009, 15:11
Mesaje: 108
Localitate: Dublin
Adrian Mihut scrie:


Adrian Mihut, sa nu ne uiti si cu celelalte manse daca le ai filmate. Asteptam cu nerabdare uploadu`. Ms ;) .


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Propuneri Finala A - 2013
MesajScris: 23 Aug 2013, 21:48 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 07 Iun 2010, 18:05
Mesaje: 429
Localitate: Houston,Texas,U.S.A.
glukas scrie:
Haideti sa fim realisti. Sa nu uitam ca a fost un concurs de 3 manse la obleti, iar acest lucru, privit din orice unghi, nu este ok pentru o Finala A.

Ca atare, felicitari campionului Boti pentru munca la obleti, lui Benzar in mod special, pentru gasirea morunasilor si lui Nutzu, care a reusit o buna mansa II tot la morunasi. Atat.

Ca atare, in afara de Benzar (si partial Nutzu), nu am vazut vreun pescuit tehnic pe acolo. Asa ca mai usor cu laudele...


Nu va suparati dar parerea mea esta ca daca nu sti sa pescuiesti competitiv la obleti,e mai bine sa concurezi numai la balta Ben si la DORIPESCO.Pescuitul la oblete e un pescuit f. tehnic ,fin,ce insa nu e la indemana fiecaruia fara o nada speciala buna si multe antrenamente si multe altele.

Cred ca daca Zoli Kosa ar fi concurat i-ar fi lasat pe multi mai tineri in urma fiind vorba de pescuit la oblete,desi nu a stiut si nu va sti nicodata sa pescuiasca la slider ca si Benzar.

Nici un concurs mondial nu s-a tinut si cred ca nu se va tine pe carpodromuri.Daca se vrea sa se obtina rezultate bune la mondiale,atunci e bine ca cei ce formeaza echipa sa stie atat pescuitul la oblete cat si la peste mare si in special pe ape curgatoare.

BENZAR si-a dovedit din nou clasa aratand cum se pescuieste la morunas chiar daca nu el a iesit campion,spre ghinionul lui.
In video-ul prezentat mi-a placut eleganta si finetea cu care pescuia BENZAR in acest concurs cu match-ul.

L-am apreciat pe BENZAR si cand TRUIA spunea ca BENZAR prindea intr-un concurs vaduvite cand ceilalti prindeau obleti si asta pt. ca pescuitul la vaduvita e mai dificil daca nu sti ce sa oferi acestui peste si cu ce sa nadesti.

Am intalnit pt. prima data acest peste la o finala "B" pe canalul de la termocentrala IESALNITA,castigata de mine cu 3 de locul I si un IV prinzand numai vaduvita,dandu-mi seama destul de rapid ce prefera acest peste nou pt. mine si pe care nu-l mai intalnisem niciodata.

VERA,felicitari pt. felul in care ai organizat si condus acest concurs.

Numai bine,

Jean Scurtu

_________________
“BORN TO FISH, FORCED TO WORK”


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 436 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 44  Următorul

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.039s | 13 Queries | GZIP : Off ]