Pescuit Stationar

Acum este 07 Mai 2024, 12:00

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 49 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Planificare concursuri 2013
MesajScris: 23 Sep 2013, 19:29 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Oct 2009, 07:05
Mesaje: 2467
Vije, eu mi-am cumparat deja andrele!!!... fac sosete din fir Berkley de o,18 :lol: :lol: .....are dreptate Nutu.... fara fane cred ca federatia in sine este o miscare buna.... si asa AGVPS-ul nu facea nimic...acdum plateste pretul nepasarii si fututului in cur al pescarilor de ani de zile... ( desi nu chiar fizic ...macar psihic eu asa m-am simtit!!)... dar repet...fane are prea multe zdranganele de coada ca sa mai fie credibil... trebuie dat jos si inlocuit cu un om dedicat si devotat acestui sport!

hai spor!!!

_________________
Habar n-are broasca ce-i ala oceanul!!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Planificare concursuri 2013
MesajScris: 23 Sep 2013, 20:58 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 10 Oct 2010, 18:04
Mesaje: 139
nu cunosc... nu ma bag... go planet !!! :lol: :twisted: :lol: :twisted: :mrgreen:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Planificare concursuri 2013
MesajScris: 23 Sep 2013, 23:17 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 19:44
Mesaje: 3249
Localitate: Timisoara
Vijelie, ai ruginit de atata stat pe dreapta. De cand nu mai ești in sistem nu mai ții legatura cu el din câte văd. Poate să îi dea MTs-ul lui Fane câte autorizații vrea. Fips-ul este o organizație de drept privat, adică un fel de AGVPS mai occidental (tu ar fi tebuit să vezi asta in nenumăratele tale plecări la mondiale) și nu este obligat să respecte legile vre-unei țări. La fel ca Cips-ul mai sunt in lumea asta nu știu câte organizații de pescuit, toate respectându-și doar propriul statut. Îi doare pe ei direct in anus de ce autorizații dă un minister obscur dintr-o țară tristă, unei federații la fel de triste. Pe ei îi interesează doar cașul pe care îl incasează si pentru care oferă o titulatură de afiliat. Eh, Fane nu plătește niciunde o astfel de taxă deci nu este in nici un fel afiliat. Cu toate autorizațiile lui, Szalai i-a servit-o direct: nefiind afiliat nu are drept de particiare și neprimind nici o hârtie de clarificare in partea tristului MTS lucrurile rămân ca și până acum, adică agvps-ul trimite loturile proprii. Poate că anul viitor o să fie altfel dar părerea mea e că dacă fane ar fi fost beton la capitolul ăsta nu ar mai fi mers nimeni la mondiale încă de acum. Și uite că noi am mers la cluburi, echipa făcută de Benzar a mers la mondiale, spinning-ul in Irlanda și crăparii in Portugalia. Ce face fane cu hârtia? Avioane!!!


PS- ca să iți răspund in același mod acid și ironic precizez că sunt conștient că te roade faptul că Energo te-a cam tras pe linie moartă și acu îi cânți in strune micului păcălici! No ce să faci, unii copaci se îndoaie cum bate vântul, alții rămân drepți!! ;) ;) ;) Andrelele sunt pentru tine fiindcă eu încă activez, tu ești in pensie!!

_________________
http://www.pescuitstationar.ro/forum/vi ... f=6&t=3513
Good things come to those who "bait"


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Planificare concursuri 2013
MesajScris: 24 Sep 2013, 09:04 
Neconectat

Membru din: 24 Ian 2010, 06:17
Mesaje: 340
te inseli ,la urmatorul congres se discuta despre cererea FRPS de aderare,CIPS -FIPS a incercat un raspuns oficial din partea autoritatilor Romane, fata de cine reprezinta tara in pescuitul sportiv,faptul ca nu rasp[unde Tocala e discutabil, dar daca se cere in justitie situatia e alta


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Planificare concursuri 2013
MesajScris: 24 Sep 2013, 10:41 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Oct 2009, 07:05
Mesaje: 2467
Ma, astia a lui fane nu prea au nicio treaba cu pescuitul.... in schimb tot o dau inainte cu justitia!!!!.... Or fi tari in legi care va sa zica...sau in proceduri avocatesti!!!

Petre, Petre...ce t'am spus eu tie?!!
Ca nu-i buna viata la socrie!!!!

( citat dintr-un cantec popula din banat.... Stana Izbasa!!!) :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
Habar n-are broasca ce-i ala oceanul!!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Planificare concursuri 2013
MesajScris: 24 Sep 2013, 20:27 
Neconectat

Membru din: 08 Iul 2013, 18:01
Mesaje: 194
Vije ai primit ceva moka de la Popica? :lol: :lol:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Planificare concursuri 2013
MesajScris: 24 Feb 2014, 12:21 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 08 Iun 2012, 04:43
Mesaje: 185
Adi te rugam sa faci si anu asta tabelul cu planificarea concursurilor ca ne este de mare folos.... ;)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Planificare concursuri 2013
MesajScris: 24 Feb 2014, 12:22 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 08 Iun 2012, 04:43
Mesaje: 185
Gand la gand cu Bucurie...... :D


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Planificare concursuri 2013
MesajScris: 24 Feb 2014, 12:23 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 27 Oct 2009, 20:37
Mesaje: 799
Localitate: Tg.-Mures
ANDREI_BUCUR scrie:
Adi te rugam sa faci si anu asta tabelul cu planificarea concursurilor ca ne este de mare folos.... ;)


L-am pus aseara pe forum :)


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 49 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.052s | 13 Queries | GZIP : Off ]