Pescuit Stationar

Acum este 26 Apr 2024, 22:45

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 49 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Planificare concursuri 2013
MesajScris: 09 Mai 2013, 21:39 
Neconectat

Membru din: 04 Noi 2009, 10:54
Mesaje: 1278
MODIFICARE CALENDAR COMPETIŢIONAL
- STAŢIONAR 2013 -


La solicitarea concurenţilor implicaţi în desfăşurarea finalelor naţionale pentru disciplinele respective, vă transmitem următoarele propuneri de modificare a programului de desfăşurare a C.N. de Pescuit Sportiv Staţionar:
- categoria TINERET - U18 Băieţi - 19-21 iulie – AJVPS Alba
- categoria SPERANŢE - U23 Băieţi - 23-25 august – AVPS Târnava Mare
Odorheiul Secuiesc
- categoria SENIORI - Finala „B” - 12-14 iulie – AJVPS Sălaj
Vă rugăm să programaţi desfăşurarea fazelor judeţene ale categoriei SENIORI până în data de 23 iunie, pentru a transmite rezultatele în timp util secretariatului comisiei pentru centralizare şi comunicare organizatorilor.


Acest este documentul complet care l-am primit de la Bucuresti !
Din cate stiu eu si am fost informata , U23 participa la europene si unii dintre ei sunt sau vor fi si in B ! S-a vrut anuntarea din timp a acetor schimbari, tocmai pt a se evita unele neplaceri ( planificari concedii si altele )!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Planificare concursuri 2013
MesajScris: 10 Mai 2013, 05:20 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 27 Oct 2009, 20:37
Mesaje: 799
Localitate: Tg.-Mures
Veronica Ispas scrie:
U23 participa la europene si unii dintre ei sunt sau vor fi si in B ! S-a vrut anuntarea din timp a acetor schimbari, tocmai pt a se evita unele neplaceri ( planificari concedii si altele )!


CE este la sfarsitul lui iunie, iar finala B era la 3 saptamani de CE. Acum e la doua... Si cu anuntul asta nu s-au evitat neplacerile, din contra... Nu stiu de ce am crezut ca daca s-au stabilit niste date la Bucuresti, se vor si respecta... In fine... Apropo: se poate muta si data finalei pe echipe ca am nunta la varu-mio? :evil:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Planificare concursuri 2013
MesajScris: 10 Mai 2013, 08:06 
Neconectat
Moderator global

Membru din: 22 Oct 2009, 14:49
Mesaje: 2145
Ce naspa....Sa inteleg ca va duceti la Bucuresti an de an degeaba......se modifica orice.......kkt.......jenant....doar interese personale....niciodata nu vor fi rezultate.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Planificare concursuri 2013
MesajScris: 10 Mai 2013, 16:06 
Neconectat
Moderator global
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 19:11
Mesaje: 5041
Iar Finala U18 se va tine odata cu U18 fete si Finala senioare , organizata de Vera.
Nu se va putea desfasura la Alba anul acesta. Data acestei finale va fi identica cu cea pentru U18 fete si Finala Senioare.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Planificare concursuri 2013
MesajScris: 10 Iun 2013, 13:08 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 27 Oct 2009, 20:37
Mesaje: 799
Localitate: Tg.-Mures
Am actualizat tabelul cu ultimele „modificari”


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Planificare concursuri 2013
MesajScris: 23 Sep 2013, 12:00 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 10 Oct 2010, 18:04
Mesaje: 139
ce fac concurentii acum? trec la federatie de la AGVPS? Din cate stiu eu AGV-ul nu mai are drept de organizare sau de trimitere a echipelor la externe... ori visul oricarui pescar este sa se bata cu "aia mari" de afara. Cam naspa alegerea acum cand AGV-ul este practic desfintat si pescarii trebuie sa se reorienteze spre Federatie. Si mai naspa este pentru aia care s-au certat cu Popescu si il injura' cu speranta ca nu o sa ii reuseasca niciodata manevra :)))) aia trebuie sa mearga cu caciulita intr-o manuta si cu cutiuta de alifie in cealalta pentru a se putea inscrie in Federatie fara de care nu se poate pleca la concursurile oficiale externe :P :twisted: :mrgreen: :lol: :twisted:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Planificare concursuri 2013
MesajScris: 23 Sep 2013, 13:34 
Neconectat

Membru din: 04 Noi 2009, 10:54
Mesaje: 1278
Sa nu dramatizam ! Nimeni nu te poate obliga sa "iubesti" pe cineva ! Iar ca sa reprezinti Romania si sa te bati cu cei mai buni ...tu trebuie sa fii unul dintre cei mai buni din tara ta ! Asta nu ti-o poate da nici AGV-ul cum spui tu si nici popescu,..trebuie sa ai valoare. Deci indiferent cum s-ar numi acea organizatie- tu trebuie sa demonstrezi ca esti bun si nimeni nu te poate opri sa mergi mai departe !


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Planificare concursuri 2013
MesajScris: 23 Sep 2013, 13:56 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 19:44
Mesaje: 3249
Localitate: Timisoara
vijelie scrie:
ce fac concurentii acum? trec la federatie de la AGVPS? Din cate stiu eu AGV-ul nu mai are drept de organizare sau de trimitere a echipelor la externe... ori visul oricarui pescar este sa se bata cu "aia mari" de afara. Cam naspa alegerea acum cand AGV-ul este practic desfintat si pescarii trebuie sa se reorienteze spre Federatie. Si mai naspa este pentru aia care s-au certat cu Popescu si il injura' cu speranta ca nu o sa ii reuseasca niciodata manevra :)))) aia trebuie sa mearga cu caciulita intr-o manuta si cu cutiuta de alifie in cealalta pentru a se putea inscrie in Federatie fara de care nu se poate pleca la concursurile oficiale externe :P :twisted: :mrgreen: :lol: :twisted:


Pentru cei care au soricul pe obraz gros ca si covorul persan e valabila asta ce o zici tu. Eu sustin public ca daca agvps-ul pierde definitiv pescuitul stationar si popescu il va prelua, eu ma retrag din activitatea competitionala.

Nu vreua sa fiu inteles gresit. Ideea de federatie este sanatoasa dar nu cu un "nepotrivit" ca Popescu la conducere! Pot sa afirm ca daca federatia ar fi condusa de un om cu demnitate morala (Popescu nu e ala si nu va deveni niciodata), la ora actuala agvps-ul nu ar mai fi avut nici un concurent ce calitate in ograda!

_________________
http://www.pescuitstationar.ro/forum/vi ... f=6&t=3513
Good things come to those who "bait"


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Planificare concursuri 2013
MesajScris: 23 Sep 2013, 16:29 
Neconectat

Membru din: 04 Noi 2009, 10:54
Mesaje: 1278
Nutule te iubesc pentru cuvintele astea ! Este exact ceea ce cred si eu !


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Planificare concursuri 2013
MesajScris: 23 Sep 2013, 19:16 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 10 Oct 2010, 18:04
Mesaje: 139
Nutzule, cred ca trebuie deja sa te apuci de crosetat... am vazut undeva o sentinta judecatoreasca definitiva si irevocabila pusa pe net de Popescu in care "primeste" dreptul de a reprezenta Romania la competitiile de pescuit ... lucru pe care il facea inainte numai AGVPS-ul. Acum din cate am inteles AGVPS-ul nu mai are drept de organizare competitii pentru calificarile externelor. Se poate sa nu fi citit eu bine "dar ma indoiesc" dar de trimis afara la cei "mari" :P numai el poate daca este adevarat. Eu nu inteleg de ce angajatii AGVPS-ului nu sunt informati de sefii lor ca functioneaza in gol (asta daca este adevarata varianta lu' Popescu). Ma rog ! ale tineretzii valuri :mrgreen: :twisted: este nasol ca pescarii muncesc fara sa stie clar pentru ce :oops:
fire zbuciumate !!!

P.S. poate posteaza Popescu aici imagini cu decizia respectiva, tidula de la osim cu care atesta ca are numele de federatie si alte jucarii care sa ii intareasca vorbele si sa lumineze pescarii sa nu mai alerge dupa 2 iepuri ........ :mrgreen: :twisted:


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 49 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5  Următorul

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.110s | 11 Queries | GZIP : Off ]