Pescuit Stationar

Acum este 16 Apr 2024, 04:52

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 171 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 18  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Selectie Lotul National
MesajScris: 06 Sep 2013, 14:44 
Neconectat

Membru din: 17 Apr 2010, 08:31
Mesaje: 806
Localitate: bistrita (dk)
apropo,cine stie locatia exacta :?:
e pe raul Warta cumva :?:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Selectie Lotul National
MesajScris: 06 Sep 2013, 15:15 
Neconectat

Membru din: 17 Apr 2010, 08:31
Mesaje: 806
Localitate: bistrita (dk)
e ok,acu gasii locatia :)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Selectie Lotul National
MesajScris: 06 Sep 2013, 18:06 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 12 Dec 2009, 15:11
Mesaje: 108
Localitate: Dublin
truia scrie:
RaPpSodIq scrie:
paul_ scrie:
Fir intins baietii!


Hai baieti ca se poate. Fire intinse. Sa batem Ungaria si la pescuit.....


Daca-i batem pe unguri suntem deja pe podium!!!!! :shock: :shock:


Pai tocmai asta e ideea. Nu crezi ca meritam si noi un podium dupa atatia ani de incercari? Ii simt eu puternici anu asta ;) .


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Selectie Lotul National
MesajScris: 07 Sep 2013, 05:53 
Neconectat

Membru din: 10 Dec 2009, 15:58
Mesaje: 509
Desi sunt departe, si eu sunt alaturi de voi.
Hai ROMANIA ! Fire zbuciumate cum zice Vijelie.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Selectie Lotul National
MesajScris: 07 Sep 2013, 21:13 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 28 Mar 2010, 22:16
Mesaje: 459
Localitate: SIBIU
Fir intins . Fiti o echipa . Hai Romania :!: :!:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Selectie Lotul National
MesajScris: 08 Sep 2013, 08:16 
Neconectat

Membru din: 22 Oct 2009, 20:24
Mesaje: 993
Localitate: oradea
acum au trecut granita baietii
fire intinse le doresc!!!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Selectie Lotul National
MesajScris: 09 Sep 2013, 12:21 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 24 Oct 2009, 17:39
Mesaje: 1443
Localitate: Arad
http://www.wcn2013.pzw.pl/cms/13222/competition_venue

Ca individualitati, eu zic ca sunt toti in primii 50, maximum (unii si mai sus). Echipa ar trebui, dupa acest criteriu, sa fie in primii 10. Dar, nu se prea intampla asta - echipa este sub valoarea individualitatilor, fiindca este ca si inexistent conceptul de echipa (logistica comuna, strategie comuna, resurse comune etc.). si de pregatire aferenta.

In concluzie, Fir Intins baieti, poate cativa din voi o sa fiti bine la final, insa pentru echipa, slabe sperante.

Acum puteti sa ma injurati, insa rezultatele trecute demonstreaza ceea ce am scris mai sus.

_________________
Www.MatchFishing.Ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Selectie Lotul National
MesajScris: 09 Sep 2013, 12:55 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 16 Ian 2010, 17:45
Mesaje: 403
Localitate: Drobeta Turnu Severin
George ,
nu mai inventa modalitati de cum ar trebui sa fie alcatuita echipa nationala , a fost stabilit foarte clar , primii 3 + Zsolt , care este automat si capitanul echipei , iar ceilalti ramine la latitudinea lui Zsolt pe cine se bazeaza , in functie de pescuitul care se face in locatia respectiva . Nu scrie niciunde ca trebuie sa fie in primii 10 , iar faptul ca sunt divizionari A sau B iar nu este un criteriu obligatoriu . Ce- i poti reprosa lui Toni , de exemplu , ca nu a ramas in A , a pierdut intruna din manse la 2;3 g , un punct , acel punct ii garanta locul in A , ca sa nu mai spun ca acelasi lucru i s-a intimplat lui Dragos , care cu acel punct era pe podium.
Aceste lucruri sticte , impuse de undeva de la centru , de cineva pe care il doare in cur de echipa nationala a Romaniei (nu-i da niciun ajutor , ba le mai da si-n cap ) , trebuiesc ignorate in totalitate . Vrei sa stii citi concurenti a sunat Zsolt ca sa poata sa incropeasca nationala ? e vorba de bani , de timp , de palcerea de a concura si multe altele. A participa la Mondiale , e altceva decit un concurs intern , este alt nivel , alta anvergura , alta rigoare.
Echipa , eu cred ca arata foarte bine , imi pare rau ca Boti nu a acceptat sa mearga , Tudor am inteles ca doar i-a insotit si nu va concura , este bine totdeauna sa ai o rezerva ,sa fie presiune pe lot , altfel , face nu face bine in prima mansa , are garantata si participarea in mansa a doua , insa cu rezerva este o alta problema cind mergi pe banii tai , adica consumi aceeasi bani cu ceilalti , dar stai rezerva , si cum banii nu ne dau afara din casa , cam asa sta situatia .
Sa aiba un antrenament cit mai bun , sa traga niste concluzii bune dupa , sa-si faca o strategie pentru concurs ok si sa auzim de bine . Din ce cunosc eu pina acum , vremea este marea problema , temperaturi scazute , max 18 grade , mai si ploua , e asemanator cu ce a fost anul trecut in Cehia , am vorbit si cu Jan van Schendel , pista are peste putin si mic , sectoare inegale , era foarte nemultumit de pista si pescuitul care se face acolo.
Baietii sunt de felicitat de acum pentru efortul pe care l-au facut sa mearga la Mondiale .
Fire intinse si
HAI ROMANIA


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Selectie Lotul National
MesajScris: 09 Sep 2013, 13:05 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 08 Iun 2012, 04:43
Mesaje: 185
Este foarte usor de criticat pe forum dar foarte putini inteleg cu adevarat de cate sacrificii e nevoie pentru a putea participa la concursuri de acest nivel... Si sa nu uitam ca ceilalti cu care noi ne batem la europene sau mondiale sunt toti sportivi de performanta care merg majoritatea pe banii federatilor din tarile pe care le reprezinta... noi in schimb... suntem o mana de oameni pasionati de pescuit care facem tot ce putem...


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Selectie Lotul National
MesajScris: 09 Sep 2013, 13:29 
Neconectat
Moderator global
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 17:35
Mesaje: 2415
Localitate: Arad
ANDREI_BUCUR scrie:
Este foarte usor de criticat pe forum dar foarte putini inteleg cu adevarat de cate sacrificii e nevoie pentru a putea participa la concursuri de acest nivel... Si sa nu uitam ca ceilalti cu care noi ne batem la europene sau mondiale sunt toti sportivi de performanta care merg majoritatea pe banii federatilor din tarile pe care le reprezinta... noi in schimb... suntem o mana de oameni pasionati de pescuit care facem tot ce putem...


mai lasati-o mai moale cu "sacrifiiciile" astea .... :o :o :o :o :o :o te-o obligat vreodata cineva sa te " sacrifici " pentru echipa nationala ????? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ai mers pentru ca ai vrut tu , nu ti-o pus nimeni pistolul la cap ca sa te "sacrifici " :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Stai linistiti ca multi s-ar " sacrifica " sa mearga la un campionat mondial :lol: :lol: :lol: :lol: , uita-te munai la Fane cum se lupta el ca sa se " sacrifice " :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
Stiu ca sint pescar prost ........dar cind ma uit in jurul meu prind curaj

http://pescuitstationar.blogspot.com/


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 171 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 18  Următorul

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.042s | 13 Queries | GZIP : Off ]