Pescuit Stationar

Acum este 16 Apr 2024, 18:07

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 171 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 18  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Selectie Lotul National
MesajScris: 09 Sep 2013, 15:11 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 24 Oct 2009, 17:39
Mesaje: 1443
Localitate: Arad
Mda. Nu eu am scris instructiunile. Dupa mine, textul publicat este gresit. Vi-i l-am postat acum 2 -3 luni si nimeni nu a comentat, insa acum gasiti ca nu e ok. Daca se modifica textul nu era problema. S-a decis numai "udarea" lui.

Nu am nici o problema cu lotul, am problema ca nu se respecta ce e scris!!!

De 5-6 ani de cand concurez vad ca regulamentele sunt facute pentru "fraieri". In afara de Dna Vera care incearca o schimbare de mentalitate si respectarea intocmai a regulamentelor, restul nu stim cum sa le fentam mai bine, chiar cand sunt concepute dupa voia noastra!

As putea da inca n exemple de cazuri in care s-au fentat sau chiar "violat" regulamentele (chiar de anul asta) si tot degeaba! In afara de dusmanii si reactii negative nu s-ar intampla nimic pozitiv... :( :(

Aici sunt instructiunile: viewtopic.php?f=5&t=6891&start=20 si mai sunt si pe situl www.agvps.ro.

_________________
Www.MatchFishing.Ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Selectie Lotul National
MesajScris: 09 Sep 2013, 17:05 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Oct 2009, 07:05
Mesaje: 2467
Fratilor..daca e s-o luam in spiritul logicii putem spune din start ca regulamentul respectiv (publicat de Vera in numele AGVPS si nu de George) este incomplet si lasa loc la interpretari.... dace a fost voit sau doar o omisiune...asta nu stiu si nici nu pot specula...

Argumente:

Ce spune regulamentul:

1) Zsolt selectioner si coordonator...nu se spune niciunde daca participa si ca competitor sau nu!!!...prima omisiune din regulament
2) Primii 3 in limita disponibilitatii
3) Alti 3 alesi de Zsolt... care trebuie sa fie obligatoriu divizionari A

corect???...corect!.... exact asa scrie in regulamentul AGVPS

Nedumerirea ...si se aplica perfect cazului de anul asta este ce faci cand primii 3 nu sunt toti disponibili!!!
Nu se specifica absolut nimic si recte: daca se iau urmatorii in ordinea clasamentului sau daca locurile indisponibililor raman si ele la alegerea selectionerului!!!....

Hai s-o lamurim si mai clar:

- primii 3: Boti, Maty si Lozinca.... am inteles ca Boti si nea Maty nu au fost disponibili (asa am auzit...nu stiu de ce..daca cei doi citesc ar putea sa ne lamureasca si pe noi si sa ne spuna daca au fost sau nu disponibili...si de ce)...iar Lozinca este in lot...pana aici e clar!


Lotul actual:

Benzar
Rancu
Lozinca
Micutu
Bodocan
Stanciu

la prima vedere apare evident ca punctele 1 si 2 din regulament sunt indeplinite...

1) Benzar coordonator
2) din primii 3 s-au luat cei disponibili...adica unul: Lozinca

La o a doua vedere se pare ca si puncul 3 este respectat...
3) Benzar a ales 3 divizionari A...Rancu, Micutu si s-a ales si pe el insusi!!!

Deci pana aci avem urmatorul lot fara comentarii:


Benzar
Lozinca
Rancu
Gheoghiu

Si aici se termina regulamentul!!!!...din pacate nu si echipa care nu e completa...mai trebuie doi oameni...
Nimeni nu poate sa zica ca nu s-a respectat regulamentul.... eventual doar ca regulamentul este de cacat...si aci se poate comenta


Acum sincer vorbind...mi se pare ca Zsolt a facut o echipa echilibrata si poate cea mai buna alegere a momentului.... cred ca cea mai buna echipa posibila!


Ca este sau nu dupa regulament nu mai e vina lui! Sa se faca un regulament precis si fara interpretari...sau pur si simplu sa i se dea absolut toata libertatea de alegere selectionerului.... ( asta insa aduce si raspunderi: pe Piturca nu-l obliga nimeni pe cine sa bage in echipa dar daca nu are rezultate e dat afara!!!...asta daca gasesc altul mai bun...cum s-a dovedit ca nu, tot Piturca a ramas selectioner!!! :lol: :lol: )

Hai sa fim pozitivi si sa le tinem pumnii stransi baietilor!!!! Fire cat mai intinse si kile cat mai multe pe bucata!!!!

_________________
Habar n-are broasca ce-i ala oceanul!!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Selectie Lotul National
MesajScris: 09 Sep 2013, 17:53 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 08 Iun 2012, 04:43
Mesaje: 185
adi suciu scrie:
ANDREI_BUCUR scrie:
Este foarte usor de criticat pe forum dar foarte putini inteleg cu adevarat de cate sacrificii e nevoie pentru a putea participa la concursuri de acest nivel... Si sa nu uitam ca ceilalti cu care noi ne batem la europene sau mondiale sunt toti sportivi de performanta care merg majoritatea pe banii federatilor din tarile pe care le reprezinta... noi in schimb... suntem o mana de oameni pasionati de pescuit care facem tot ce putem...


mai lasati-o mai moale cu "sacrifiiciile" astea .... :o :o :o :o :o :o te-o obligat vreodata cineva sa te " sacrifici " pentru echipa nationala ????? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ai mers pentru ca ai vrut tu , nu ti-o pus nimeni pistolul la cap ca sa te "sacrifici " :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Stai linistiti ca multi s-ar " sacrifica " sa mearga la un campionat mondial :lol: :lol: :lol: :lol: , uita-te munai la Fane cum se lupta el ca sa se " sacrifice " :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Mah Adi nu cred ca nu ai inteles ce am vrut sa zic... Ideea mea e ca nu tot timpul pot merge cei care ar trebui dupa regulament... si de cele mai multe ori din cauza banilor... Si uneori a lipsei de timp daca vrei...
Si daca tot m-ai ironizat sa sti ca eu unul m-as "sacrifica " oricand.... :lol: :lol:

:oops:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Selectie Lotul National
MesajScris: 09 Sep 2013, 18:20 
Neconectat
Moderator global
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 17:35
Mesaje: 2415
Localitate: Arad
Nu te-am ironizat ma , ideea de baza e ca cine s-a dus a mers de buna voie fara sa-l oblige cineva sa se "sacrifice" . Sau sa inteleg ca trebuie sa le fim si recunoscatori celor care s-au "sacrificat" :lol: :lol: :o :o pentru echipa nationala :lol: :lol:

_________________
Stiu ca sint pescar prost ........dar cind ma uit in jurul meu prind curaj

http://pescuitstationar.blogspot.com/


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Selectie Lotul National
MesajScris: 09 Sep 2013, 18:22 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 24 Oct 2009, 17:39
Mesaje: 1443
Localitate: Arad
.

_________________
Www.MatchFishing.Ro


Ultima oară modificat de glukas pe 10 Sep 2013, 06:13, modificat 1 dată în total.

Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Selectie Lotul National
MesajScris: 09 Sep 2013, 19:06 
Neconectat

Membru din: 07 Ian 2011, 19:10
Mesaje: 16
Localitate: bistrita grinties
HAI ROMANIA!!!!
DRUMURI BUNE! FIRE INTINSE!!!!! DUMNEZEU VA-JUTE. ;) ;) ;)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Selectie Lotul National
MesajScris: 10 Sep 2013, 12:33 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 24 Oct 2009, 17:39
Mesaje: 1443
Localitate: Arad
The first team that started trainings are Englishmen. The team consists of the most titled float anglers among world elite: Alan Scotthorne and Alan and William Raison. During the first training session English team achieved very good results - 10 kg of fish. There were caught mainly roach, bleak, silver bream and bream. In the second session the fish were much less active. Anglers fished both with the 13 meters long poles, and the whips of 2 to 6 meters. Arrival of the other 35 teams are expected in a few days. Further reports from the training will be published here soon.

Plus:
http://www.matchfishing.it/2013/09/10/n ... pescosita/

Pe scurt, se prinde peste, oblete si babusca zic italieni ca au luat si 5kg. de obleti in 2 ore.

Polonezii spun ca englezii au si 10kg. de peste in 4 ore (in principal babusca, dar si obleti si platicute), la rubeziana.

_________________
Www.MatchFishing.Ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Selectie Lotul National
MesajScris: 10 Sep 2013, 17:28 
Neconectat

Membru din: 27 Oct 2009, 19:24
Mesaje: 595
Localitate: nitu vasile braila
moooaaama ...babuscute si platicute ... :lol: ...un vis pt oricine fata de nemernicii , prapaditii, nedezvoltatii si retardatii de obleti de la tg mures :lol: degeaba chibitam :lol: finala a , trebuia sa o scriu cu litere mari , a adus cu picioarele pe pamant multi visatori la CM.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Selectie Lotul National
MesajScris: 10 Sep 2013, 17:56 
Neconectat
Moderator global
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 19:11
Mesaje: 5041
truia scrie:
Fratilor..daca e s-o luam in spiritul logicii putem spune din start ca regulamentul respectiv (publicat de Vera in numele AGVPS si nu de George) este incomplet si lasa loc la interpretari.... dace a fost voit sau doar o omisiune...asta nu stiu si nici nu pot specula...

Argumente:

Ce spune regulamentul:

1) Zsolt selectioner si coordonator...nu se spune niciunde daca participa si ca competitor sau nu!!!...prima omisiune din regulament
2) Primii 3 in limita disponibilitatii
3) Alti 3 alesi de Zsolt... care trebuie sa fie obligatoriu divizionari A

corect???...corect!.... exact asa scrie in regulamentul AGVPS

Nedumerirea ...si se aplica perfect cazului de anul asta este ce faci cand primii 3 nu sunt toti disponibili!!!
Nu se specifica absolut nimic si recte: daca se iau urmatorii in ordinea clasamentului sau daca locurile indisponibililor raman si ele la alegerea selectionerului!!!....

Hai s-o lamurim si mai clar:

- primii 3: Boti, Maty si Lozinca.... am inteles ca Boti si nea Maty nu au fost disponibili (asa am auzit...nu stiu de ce..daca cei doi citesc ar putea sa ne lamureasca si pe noi si sa ne spuna daca au fost sau nu disponibili...si de ce)...iar Lozinca este in lot...pana aici e clar!


Lotul actual:

Benzar
Rancu
Lozinca
Micutu
Bodocan
Stanciu

la prima vedere apare evident ca punctele 1 si 2 din regulament sunt indeplinite...

1) Benzar coordonator
2) din primii 3 s-au luat cei disponibili...adica unul: Lozinca

La o a doua vedere se pare ca si puncul 3 este respectat...
3) Benzar a ales 3 divizionari A...Rancu, Micutu si s-a ales si pe el insusi!!!

Deci pana aci avem urmatorul lot fara comentarii:


Benzar
Lozinca
Rancu
Gheoghiu

Si aici se termina regulamentul!!!!...din pacate nu si echipa care nu e completa...mai trebuie doi oameni...
Nimeni nu poate sa zica ca nu s-a respectat regulamentul.... eventual doar ca regulamentul este de cacat...si aci se poate comenta


Acum sincer vorbind...mi se pare ca Zsolt a facut o echipa echilibrata si poate cea mai buna alegere a momentului.... cred ca cea mai buna echipa posibila!


Ca este sau nu dupa regulament nu mai e vina lui! Sa se faca un regulament precis si fara interpretari...sau pur si simplu sa i se dea absolut toata libertatea de alegere selectionerului.... ( asta insa aduce si raspunderi: pe Piturca nu-l obliga nimeni pe cine sa bage in echipa dar daca nu are rezultate e dat afara!!!...asta daca gasesc altul mai bun...cum s-a dovedit ca nu, tot Piturca a ramas selectioner!!! :lol: :lol: )

Hai sa fim pozitivi si sa le tinem pumnii stransi baietilor!!!! Fire cat mai intinse si kile cat mai multe pe bucata!!!!


Mai Truio , daca vrei detalii , primii 3 trebuiau sa fie din anul trecut , nui de anul asta. Cei de anul asta merg anul viitor. Buuun , pana aici. Asadar , Toni era divizionar A , asa ca sunt indeplinite toate regulile jocului . Boti nu a fost disponibil caci a participat anul asta cu U23 la europene , asa ca nu poate participa si cu seniorii , cxeva reguli FIPS-CIPS care-l fac incompatibil. In rest,
PE EI PE MAMA LOR , BAIETII !!!
RUPETI-LE FASUUU !!!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Selectie Lotul National
MesajScris: 10 Sep 2013, 18:36 
Neconectat

Membru din: 10 Dec 2009, 15:58
Mesaje: 509
In data de 23 aug. am fost intrebat daca doresc si pot sa particip la CM.
Ptr. ca nu am masina, (deci nu asi fi avut cu ce sa ma deplasez,)a trebuit sa renunt.
Oricum si eu stiam ca abia la anul asi fi avut dreptul sa fac parte din lot.


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 171 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 18  Următorul

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.047s | 13 Queries | GZIP : Off ]