Pescuit Stationar

Acum este 30 Apr 2024, 04:12

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 171 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 18  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Selectie Lotul National
MesajScris: 16 Sep 2013, 05:53 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 11 Noi 2009, 07:16
Mesaje: 213
Felicitari Tibi!
Bravo baieti!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Selectie Lotul National
MesajScris: 16 Sep 2013, 09:06 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 08 Iun 2012, 04:43
Mesaje: 185
Felicitari Romania!!!!!! Felicitari tuturor!!!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Selectie Lotul National
MesajScris: 16 Sep 2013, 09:57 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 24 Oct 2009, 17:39
Mesaje: 1443
Localitate: Arad
FELICITARI TIBI RAAAANNNNCCCCUUUUU! La milimetru de titlul mondial! Un rezultat individual fantastic!

_________________
Www.MatchFishing.Ro


Ultima oară modificat de glukas pe 18 Sep 2013, 19:56, modificat 1 dată în total.

Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Selectie Lotul National
MesajScris: 16 Sep 2013, 11:56 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 16 Ian 2010, 17:45
Mesaje: 403
Localitate: Drobeta Turnu Severin
George ,
iar iti dai cu stingul in dreptul , odata spui ca nu trebuie felicitata echipa , cu toate ca e un rezultat foarte bun la modul fin cum s-a pescuit ( se pescuieste cumva , undeva in Romania atit de fin, nici la oblete nu se da asa , dar sa dai dupa platici la kill atit de fin ) apoi spui ca a fost un pescuit dificil , de care se mira si italienii si cine sunt italienii in pescuitul de competitie.
Nu mai face aprecieri in necunostiinta de cauza , lasa baietii sa-si revina , sa ne spuna daca au ceva de spus , cum a fost competitia si apoi ai putea sa emiti o parere cu toate ca din fata calculatorului e usor de emis pareri , mai greu e in competitie .Felicitari inca odata baietilor cum s-au descurcat.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Selectie Lotul National
MesajScris: 16 Sep 2013, 12:44 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 24 Oct 2009, 17:39
Mesaje: 1443
Localitate: Arad
...

_________________
Www.MatchFishing.Ro


Ultima oară modificat de glukas pe 18 Sep 2013, 19:56, modificat 1 dată în total.

Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Selectie Lotul National
MesajScris: 16 Sep 2013, 13:14 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Oct 2009, 07:05
Mesaje: 2467
Eu zic ca fiecare are dreptul sa critice sau sa laude pe cine vrea... d'asta ne dam cu presupusul aci pe site: unii in mai multa altii in mai putina cunostinta de cauza!!!
Indiferent daca e mai usor sau nu in fata calculatorului...sa ne amintim ca nici unul dintre marii comentatori de sport n-a fost vreun sportiv de mare performanta.... lucru valabil si la unii antrenori de geniu...
Fiecare are grila lui de aprecieri ( de exemplu la mine: podium- Extraordinar, primii 10% - Excelent, primii 20% - Foarte Bine, Primii 30% - Bine, Primii 40% - Mediu...d'aci incolo incep rezultatele slabe...ca la scoala.... de la 6 in jos sunt note rele!!)....

Sa recunostem ca rezultatul nostru e mediocru...si asta numai datorita punctajului exceptional al lui Rancu...daca facea si el 15-20 de puncte unde eram in clasament???

Pe dealta parte eu zic ca nu trebuie criticat nimeni... dimpotriva...baietii merita laude ptr. eforturile depuse: sunt sigur ca fiecare a facut tot ce i-a stat in putinta ca sa fie cat mai bine!!!
Unii au fost mai inspirati decat ceilalti, altii au avut mai mult sau mai putin noroc... in fine: jocul hazardului.
Nu asta e partea importanta...

Important este ca nu putem mai mult!!! Orice echipa....oricine ar fi fost ...nu putem mai mult si gata!!!...daca suntem in prima jumatate suntem multumiti: ne-am obisnuit cu asta!!!
Mai trist este ca nici pe viitor nu se va putea mai bine...tehnica "emu" ( ati auzit de pasarea asta care da cu capul in zid in acelasi fel si in acelasi loc sperand sa evadeze!) n'are cum sa functioneze!
Hai sa fim sinceri: atata putem!!! sa va fie clar!...cu sculele, cu staff-ul echipei ( inexistent), cu nadele disponibile, cu banii si cu stiinta pescarilor actuali din Romania...atata putem!!!
Ce va asteptati...sa facem locul 20 anul trecut si sa castigam anul asta???...hai sa fim seriosi!!...Toti speram in miracole ( mai ales eu!!!... am tremurat de emotii si sambata si duminica)...dar aste se intampla mai rar!

In situatia actuala..fara pescari profesionisti si fara bani nu vom face niciodata mai mult de atat!!!....Numai prin cine stie ce noroc extraordinar am avea ceva sanse sa obtinem ceva!!! dar asta cred ca nu in timpul vietii mele...voi astia mai tineri sperati inca!! hehehe!!!
Sincer: nici daca se tine campionatul mondial pe Doripesco (pista pe care baietii o viseaza!!!) nu avem nicio sansa!!...Am mai batut noi ceva francezi campioni pe Doripesco
Dar daca vine Scothorne si sta o saptamana pe Doripesco ca sa se antreneze ne face praf pe toti!!!

E mare Benzar!!!! Cel mai mare de la noi...si poate singurul profesionist ( adica care traieste din pescuit competitional!) ...dar fara banii si mijloacele necesare n'are nici o sansa in fata lui Scothorne sau altora ca el. Trebuie sa ne obisnuim cu locurile 40-80 ca o constanta normala la un asemenea nivel!
Ia uitati-va la Franta...n-au facut nimic in prima zi.... dar au sesizat imediat gresala si a doua zi au fost fantastici!...Mai e mult pana sa ni se intample si noua asa ceva....

Om avea noi talente...dar talentul fara experienta si mijloace nu se va transforma niciodata in stiinta!!!....

Inchei cu inca un Bravo pentru baieti ! ...si astept cu nerabdare comentariile lor!

_________________
Habar n-are broasca ce-i ala oceanul!!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Selectie Lotul National
MesajScris: 16 Sep 2013, 19:30 
Neconectat

Membru din: 26 Oct 2009, 07:08
Mesaje: 985
Localitate: Lupeni- Hunedoara
Bravo Romania! Felicitari Tibi Rancu !!!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Selectie Lotul National
MesajScris: 17 Sep 2013, 17:32 
Neconectat

Membru din: 10 Dec 2009, 15:58
Mesaje: 509
Felicitari baieti,personal cred ca ati facut un rezultat bun spre f. bun avand in vedere toate aspectele si problemele pe care le avem de ani si ani participand in marile competitii.
Felicitari speciale lui Tibi,care confirma ca este un super pescar.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Selectie Lotul National
MesajScris: 17 Sep 2013, 19:04 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 24 Oct 2009, 17:39
Mesaje: 1443
Localitate: Arad
...

_________________
Www.MatchFishing.Ro


Ultima oară modificat de glukas pe 18 Sep 2013, 19:56, modificat 1 dată în total.

Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Selectie Lotul National
MesajScris: 17 Sep 2013, 19:47 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Oct 2009, 09:07
Mesaje: 1718
In rest, mai subtire cu felicitarile la echipa, ca transformati pescuitul in sport olimpic!!! Adica, felicitari ECHIPEI ROMANIEI ca a reusit inca o participare. Atat.

George rezultatul tau la finala merita felicitat! ;) Sa nu vorbim de banii stransi de tine pt lot! :(
Mersi baietilor pt bani din Turneu!Gestul conteaza!
Eu felicit membrii echipei pt rezultatul obtinut stiind in ce conditii si la ce technica s-au adaptat din mers!Special multumiri pt Bodocan si Bogdan care au ajutat echipa si daca ati pomenit de sacrificiu ei chiar au facut pe banii lor si din timpul lor,mersi baieti!

Despre pescuit!
Primele zile se prindea platica intre 200gr si 2kg si oblete(asta prindeau englezii si nu babusca Lucas)
Marti se mai ciugulea oblete si platica combinat cu batca.Nada putina pamant mult!
Miercuri au disparut obletii si rar se prindea la rubi sicativa babuscute!Nada putzin pamant mult!Plute 0.4gr -06gr carlige nr 18
Joi au venit baietii de la Mikado si ne-au spus cum sa pescuim(mersi baieti)
Am testat fiecare altceva urmand sa pecuiasca Lozinca dupa indicatiile polonezilor,nada nimic pamant cu fouiles pluta 0.2gr fir pricipal 0,08mm inaintas 0,06 carlig nr 22!!!!
Bineinteles ca el a prins cel mai mult peste deci se vedea directia!
Vineri dintre noi 3 au dat cu retete polona si 2 pamant negru si cu nada!10 bulgari aruncat pe varf di mana cu foiuiles si 3 cupe cat nuca plin cu fouiles si cativa casteri!
inca o nadire la rubisca scurta 8-9m unde era un pragut numai cinci bulgari cu cupa!
Intretinerea faceam la 13m dupa 2 ore la scurt mai des cu fouiles collat!
Reteta poloneza iar a castigat deci unanim echipa s-a pregatit pt sambata cu tactica respectiva!
Sambata am picat in sectorul A unde am inceput pescuitul la ras cu pluta de 0,2gr fir principal 0,08mm carlig 22 si 2 larve pe carlig!In prima ora am condu detasat cu 3 platici care am prins la inceput si mai prindeam batca mica!In urmatoarele ore nu am reusit sa prind peste mare dar am scapat 2 platici mari si un lin care mi-a si deranjat vadul.In ultima ora am mai prins o platica si cu asta am facut locu 10 pe sector!Daca scoteam pestii terminam pe locul 4-5 dar ...
Mansa a doua am picat iar in sectorul A si m-am bucurat ca stiam lectia,urma sa vad lucruri nevazute de mine!
Am facut nadirea grea si ateptam batca sa apara stiind ca englezul cu o zii inainte prindea batca la greu,minune,a disparut batca de pe toata pista!
ici pe colo se prindea platica mare dar in prima ora am avut o singura trasatura si ratata!
A urmat inca o ora in care luminam standul si cu greu am capturat un ghibort!
Dupa 2 ore am facut o schimbare(de si nu cred in minuni)am pus carlig nr 24 cu forfac 0,05mm cu 1 larve pe carlig!!!!Cum s-a asezat pluta trasatura si capturez o platica de 600gr care urma inca unul de 300gr!Am scapat unul in vad si au plecat platicile!Am dat 3 cupe pamant cu larve si am capturat 4-5 platici!(mici)In ultima jumatate de ora am stat in drill cu o platica de peste un kil care am scapat cand a venit la suprafata! :( In ultimul minut a agatat o platica de vreo 400gr care din pacate n-a punctat!Credeti-ma imi venea sa plang dar asta-i concursul dumnezeu iti da dar nu-ti baga in traista!Am terminat pe locul 10 dar era in carti cu pestii pierduti chiar si locul 1!
Asta a fost la mine restul povestesc colegii!


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 171 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 18  Următorul

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.059s | 15 Queries | GZIP : Off ]