Pescuit Stationar

Acum este 30 Apr 2024, 15:46

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 38 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Asa NU!
MesajScris: 20 Oct 2013, 19:04 
Neconectat

Membru din: 01 Dec 2009, 21:27
Mesaje: 165
glukas scrie:
Inaugurez o rubrica, neplacuta pentru mine, cu nereguli fotografiate, metehne care sper sa dispara din campionatul nostru. O perioada, pozele nu vor fi insotite de detalii (nume, locatie etc.). Sper sa ajute sa pescum toti mai curat.



De ce induci lumea in eroare si prezinti o poza facuta la un concurs de cupa , lasand sa se inteleaga ca este din campionatul intern ? :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:. In fine,o sa ne explici tu.Eu sunt convins ca de la anul , in regulamentul nostru o sa revina cantitatiile de momeli vii , cele care le gasim si in regulamentul cips.
P.S. Nu cred ca esti cel mai in masura sa ma critici ...accept critici in pescuit de la o persoana care cunoaste pescuit si este corecta...ceea ce la tine , fara suparare , nu este cazul.Deci , daca tot se numeste topicul "ASA NU" ....astept sa ne povestesti cum ai concurat anul trecut la o faza din campionatul national , nefiind calificat...


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Asa NU!
MesajScris: 20 Oct 2013, 19:08 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 19:44
Mesaje: 3249
Localitate: Timisoara
Asta cu respectatul pe acolo chiar și din partea concurenților maghiari e tare de tot! Am văzut de fiecare dată șmenuri făcute de concurenții străini cu motivul că nu au știut sau se făceau că plouă...

_________________
http://www.pescuitstationar.ro/forum/vi ... f=6&t=3513
Good things come to those who "bait"


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Asa NU!
MesajScris: 20 Oct 2013, 19:21 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 24 Oct 2009, 17:39
Mesaje: 1443
Localitate: Arad
Tibi scrie:
De ce induci lumea in eroare si prezinti o poza facuta la un concurs de cupa , lasand sa se inteleaga ca este din campionatul intern ? :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:. In fine,o sa ne explici tu.Eu sunt convins ca de la anul , in regulamentul nostru o sa revina cantitatiile de momeli vii , cele care le gasim si in regulamentul cips.


ptr. ca nu doar tu ai procedat asa si nu Szegedul e tinta.

Tibi scrie:
P.S. Nu cred ca esti cel mai in masura sa ma critici ...accept critici in pescuit de la o persoana care cunoaste pescuit si este corecta...ceea ce la tine , fara suparare , nu este cazul.Deci , daca tot se numeste topicul "ASA NU" ....astept sa ne povestesti cum ai concurat anul trecut la o faza din campionatul national , nefiind calificat...


Tu si ION tot insisti pe asta. A fost acum 3 ani, am fost pe 5 pe judet. Cf. unui paragraf din regulament, pe care ti-i l-am citit, daca nu s-au prezentat din alte judete se putea mari nr. calificatilor din celelalte judete. A fost cu semnatura lui Mugurel si ajutorul tau (chiar ti-am citit regulamentul).

A mai fost polemica asta aici viewtopic.php?f=5&t=4722&start=70.

_________________
Www.MatchFishing.Ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Asa NU!
MesajScris: 20 Oct 2013, 19:51 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Oct 2009, 20:09
Mesaje: 145
Localitate: Lugoj
Rog puțina răbdare, apoi aruncați cu pietre.
Citesc, uneori cu mai puțină plăcere anumite subiecte abordate pe acest forum și, recunosc că imediat ce am citit în acest topic deasupra pozei cuvintele “Concurs de anvergura, regulament cu interzicere larve de nadit, concurent roman de valoare ... “ m-am gândit că nu poate fi de la Doripesco, ci ori de pe Vârșolț ori Maty Er. Acum, văzând-o pe Doamna Vera cum la finala pe echipe îmi căuta printre bagaje după larve (și bine a făcut) și cunoscând penuria de larve la acel moment din an, mi-am dat imediat seama că poza nu poate fi decât de la Maty Er. Am ținut pentru mine părerea și văzând cum se adună paginile cu postări, intervin spunând câteva lucruri: Lui Tibi îi voi fi veșnic recunoscător pentru că anul trecut la finala de la Doripesco a ridicat de două ori rbs pentru a putea scoate un crap de 12,8 Kg. Am apreciat foarte mult gestul lui, deși era un concurs cu miză. Cât despre George Rujan, n-am să-l bănuiesc în veci de rele intenții după faza petrecută la finalul manșei secunde la Vârșolț 2013 când, după sunetul de final, la mai bine de 10 min, George descoperă sub scaun o plătică răsărită, scăpată din cîrligul său în timpul manșei, direct sub scaun. O vede, îi dă binețe spunându-i: aici ai fost ? Apoi o aruncă (atenție) nu în juvelnic ci direct în apă !!! Dl. Mugurel fiind în spatele lui îl întreabă consternat: Ce-ai făcut George :o , de ce nu ai aruncat peștele în juvelnic ? Era al TĂU, dacă aveai nevoie de câteva zeci de grame în plus ? Eu mi-am dat seama de ce a făcut George acel gest, simplu, discret dar foarte, foarte relevant pentru caracterul lui. Doamna Vera, când mai controlați nada, să-l săriți pe George ! Eu garantez pentru el. Ar mai fi un aspect pe care-l omitem: Suntem nevoiți (o parte dintre noi) să căutăm diverse căi pentru a ne atinge scopul, atât în viața de zi cu zi cât și într-o banală partidă de pescuit). Poate e de vină ginta latină din care ne tragem, cine știe... Unii aleg calea mai ocolită, alții pe cea dreaptă. E alegerea personală a fiecăruia dintre noi dacă alege sau nu să respecte un regulament și implicit pe cei cu care concurează sub același regulament. Logica spune că dacă te prezinți la un concurs accepți regulamentul concursului, bun sau rău, trebuie respectat. Că nu se întâmplă tot timpul cum doresc organizatorii și concurenții, iar unii aleg căi nu tocmai corecte, asta doar Cineva de sus are căderea să judece, nu noi. Noi suntem mici. Iar arbitrii la fel. Spun asta nu pentru că-s habotnic și dau mătănii sau pup icoane înainte de un concurs ci pentru că am văzut nenumărate cazuri de pescari care cred ei că-s mai cu moț dacă “fentează”, “se orientează”, sau “se adaptează”, eludând anumite prevederi ale unui regulament pentru ca, mai apoi să se mire că la următorul concurs are un teribil ghinion, că a avut nu știu câte zeci de rupturi, că a căzut pe Kituri, că i-au murit viermii sau larvele, că i-a luat crapul un match, etc, etc. E o vorbă: după faptă și răsplată. Nimic nu-i întâmplător pe lumea asta. Nici faptul că George a deschis acest subiect și nici că Tibi a ridicat de jos mănușa. Mă bucur că îi cunosc și abia aștept să îi revăd în concursuri.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Asa NU!
MesajScris: 20 Oct 2013, 20:02 
Neconectat

Membru din: 06 Noi 2009, 13:40
Mesaje: 3667
Stefan Tautu....jos palaria!!!....ti-ai mai castigat un fan!!!

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=GIGv4GfExQs
http://fishinginireland.info/news/coars ... s-the-day/


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Asa NU!
MesajScris: 20 Oct 2013, 20:10 
Neconectat

Membru din: 01 Dec 2009, 21:27
Mesaje: 165
Daca tot suntem la regulamente , arata-ne si noua unde este paragraful ala de care tot pomenesti. :roll: :roll: :roll: ...in care se precizeaza ca un concurent care concureaza pentru o asociatie(binenteles necalificandu-se) poate merge in locul altuia de la alta asociatie....si acuma daca nu Seghedinul este tinta ...arata-ne niste poze(sau dovezi) din campionatul nostru cu neregulile de care tot scrii aicia.....vrei sa-ti spun ceva , nu exista aceste dovezi pe care le tot scrii.Tu de fapt ai urmarit altceva....nicidecum nereguli din campionatul national care daca exista , sunt nesemnificative.Sunt ferm convins ca in mare masura de la finala B pana la finala A regulamentul este respectat.Si ce ai urmarit tu o sa-ti spun intre 4 ochii frumosi :twisted: :twisted: :twisted:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Asa NU!
MesajScris: 20 Oct 2013, 21:22 
Neconectat

Membru din: 25 Iun 2010, 07:44
Mesaje: 1039
Localitate: Medias
Daca era in campionatul nostru era intradevar o situatie neplacuta. Dar asa, la o cupa si aceea externa, ce mai conteaza... Eu astept in continuare de la d-l Rujan asemenea dovezi dar din campionatul nostru. Daca nu le aveti va propun eu un material de studiu ;) .


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Asa NU!
MesajScris: 21 Oct 2013, 06:41 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 24 Oct 2009, 17:39
Mesaje: 1443
Localitate: Arad
Tibi, ... am pus poza fiindca sunt convins ca multi au bagat larvele de carlig in nada, in campionatul AGVPS. Insa nu am inregistrari video sau audio, ca nu sunt DNA. S-a vazut, in schimb, si s-a auzit.

Si la noi in echipa a fost discutia dar am respins ideea.

Daca era poza mea, o puneam cu placere, poate mai bine era sa fiu eu ca exemplu.

_________________
Www.MatchFishing.Ro


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 38 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.046s | 13 Queries | GZIP : Off ]