Pescuit Stationar

Acum este 01 Mai 2024, 13:28

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 166 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Cupa Benzar Mix 2014
MesajScris: 12 Mai 2014, 14:07 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 31 Mar 2010, 19:27
Mesaje: 137
Felicitari castigatorilor.Se vede ca erau cei mai pregatiti si cei mai motivati.
Balta are peste ,pacat ca crapul era in stuf la depus icre.La antrenament vineri am prins in sectorul A mult peste (aprox.50 kg) la rubeziana,si cum nimeni nu a dat in sector la match,am facut marea greseala ca nu am pregatit matchurile cea ce sa dovedit a fi castigator.
Vreau sa-i multumesc lui Zsolt ca a facut posibil ca fiul meu Ervin si Pal Zalan sa participe la un astfel de concurs,fara sa plateasca taxa,idea lui chiar dovedinduse foarte buna de a pune copii pe cele doua capete.
Ii multumim si lui Gigi Moroiu pentru sponzorizarea de nada pentru Ervin.
Parerea mea este ca idea lui Zsolt ar trebui luat in calcul si la alte concursuri,tineretea trebuie incurajata,fiind un exemplu foarte bun baietii Maros mix.
Ar trebui organizata si o finala pe Sanpaul.Sa ne vedem cu bine.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cupa Benzar Mix 2014
MesajScris: 12 Mai 2014, 14:32 
Neconectat

Membru din: 10 Dec 2009, 15:58
Mesaje: 509
Locatia este intradevar f. buna,o pista care ofera mult peste,dar care poate fi nadita (asa cum de altfel a fost nadita si la acest concurs de catre organizator)creanduse in felul acesta mari dezechilibre,sau daca vreti avantaje ptr. cei ce stiau.
Sigur a fost vina exclusiv a mea ca nu miam adus lansetele de acasa,dar ma gandesc ca si pe viitor vor fi surprize.
Sunt totusi de parere ca oricand se poate organiza o finala aici,dar regulamentul trebuie sa fie si sa ramana regulament,nu tocmeala ieftina.
A se vedea postarea lui Nutu.
Personal voi veni cu placere oricand se va organiza vrun alt concurs la Sanpaul,poate chiar finala A. cu exceptia finalei pe echipe,ptr. ca tocmai mam retras din cadrul echipei Energo.
Felicitari tuturor participantilor !


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cupa Benzar Mix 2014
MesajScris: 12 Mai 2014, 16:01 
Neconectat

Membru din: 26 Oct 2009, 17:58
Mesaje: 130
Maty scrie:
Locatia este intradevar f. buna,o pista care ofera mult peste,dar care poate fi nadita (asa cum de altfel a fost nadita si la acest concurs de catre organizator)creanduse in felul acesta mari dezechilibre,sau daca vreti avantaje ptr. cei ce stiau.
Sigur a fost vina exclusiv a mea ca nu miam adus lansetele de acasa,dar ma gandesc ca si pe viitor vor fi surprize.
Sunt totusi de parere ca oricand se poate organiza o finala aici,dar regulamentul trebuie sa fie si sa ramana regulament,nu tocmeala ieftina.
A se vedea postarea lui Nutu.
Personal voi veni cu placere oricand se va organiza vrun alt concurs la Sanpaul,poate chiar finala A. cu exceptia finalei pe echipe,ptr. ca tocmai mam retras din cadrul echipei Energo.
Felicitari tuturor participantilor !


Nea Maty te rog frumos sa fii mai explicit:cine si ce fel de avantaj a avut in acest concurs?

Eu am iesit pe locul 2 la acest concurs cu mare noroc si vb ta cu ajutorul Dumnezeului dar tin sa precizez:FARA ALTE METODE DIVINE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Daca vreti finala A aici din partea mea puteti sa faceti linistit...oricum nu voi participa nu cumva sa creez un mare "dezechilibru".
Imi pare rau ca dupa asemenea concurs fair-play si bine organizat din toate punctele de vedere sa pus problema corectitudinii de orice fel.

Apropo:anul trecut pe aceeasi pista cand ai castigat concursul totul a fost corect???

Cu respect:Levi Feleki


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cupa Benzar Mix 2014
MesajScris: 12 Mai 2014, 16:22 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 19:44
Mesaje: 3249
Localitate: Timisoara
Maty scrie:
Locatia este intradevar f. buna,o pista care ofera mult peste,dar care poate fi nadita (asa cum de altfel a fost nadita si la acest concurs de catre organizator)creanduse in felul acesta mari dezechilibre,sau daca vreti avantaje ptr. cei ce stiau.



...eu nu inteleg despre ce vorbesti nea Maty. Era logic ca in lipsa ierbii din mal si cu toata galagia platicile nu o sa mai stea aproape , la lungimea de rubeziana. E drept ca in antrenament s-a prins dar nu a fost nebunie pe pista si nu a dat lumea la match. Dar in manse cu toata galagia si cu tot zgomotul facut de match-uri cand scufundai firul, era normal ca platica sa se sperie si sa nu fie constant pe vadul de match. In plus nu a mai fost iarba care sa ii ofere protectie. Totusi, pe sectorul B in prima mansa s-a castigat cu rubi. Treaba asta cu naditul intentionat la o anumita distanta eu nu o cred. In plus, foarte multi concurenti stiau de joi ca match-ul e tehnica castigatoare!

_________________
http://www.pescuitstationar.ro/forum/vi ... f=6&t=3513
Good things come to those who "bait"


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cupa Benzar Mix 2014
MesajScris: 12 Mai 2014, 16:24 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 19:44
Mesaje: 3249
Localitate: Timisoara
Maty scrie:
Sunt totusi de parere ca oricand se poate organiza o finala aici,dar regulamentul trebuie sa fie si sa ramana regulament,nu tocmeala ieftina.
A se vedea postarea lui Nutu.
!



Eu nu am zis ca e obligatoriu sa se schimbe regulamentul. Dar exista si campionate mondiale unde se fac derogari de la regulament. Nu vad de ce nu ar fi posibil si in plus ar fi pacat sa ai o finala in care la jumatea mansei toti concurentii sa nu mai aiba cu ce nadi. Nu am spus ca trebuie dublata cantitatea de nada ci doar suplimentat putin.

_________________
http://www.pescuitstationar.ro/forum/vi ... f=6&t=3513
Good things come to those who "bait"


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cupa Benzar Mix 2014
MesajScris: 12 Mai 2014, 17:02 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 08 Iun 2012, 04:43
Mesaje: 185
Felicitari tuturor concurentilor pentru Fair-playul aratat in concurs!!!

Felicitari celor ce au aratat ca pot prinde atat de mult peste!!

Felicitari Zsolt pentru organizare si pentru castigarea concursului!!

Felicitari Levi , Boti , Doru , Toni , Nutu!!!

Concursul a fost in realitate mult mai strans decat arata clasamentul... Cred ca organizarea finalei A aici este o idee excelenta. Pista are un potential enorm si spre surprinderea unora eu zic ca este si foarte tehnica, iar pastrarea regulamentului Fips-Cips cred ca va si demonstra acest lucru. Eu eram convins inca de anul trecut care este tehnica castigatoare, dar mai cred ca inca nu am vazut tot , iar pista in lunile de vara poate sa ofere si ceva surprize...:)

Si anul trecut si acum unul dintre cele mai frumoase concursuri!!! Locatia si organizarea la inaltime!! Felicitari incaodata tuturor!!!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cupa Benzar Mix 2014
MesajScris: 12 Mai 2014, 17:07 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 08 Iun 2012, 04:43
Mesaje: 185
Am uitat de Tudor Bodocan ... a doua cantitate de peste din concurs... Felicitari!!!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cupa Benzar Mix 2014
MesajScris: 12 Mai 2014, 17:45 
Neconectat

Membru din: 04 Noi 2009, 10:54
Mesaje: 1278
ANDREI_BUCUR scrie:
Am uitat de Tudor Bodocan ... a doua cantitate de peste din concurs... Felicitari!!!


Ticalos mic ....numai de Tudor ai uitat??????????????? ;) :twisted: :lol: ;) ;) ;) ;) ;)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cupa Benzar Mix 2014
MesajScris: 12 Mai 2014, 18:51 
Neconectat
Moderator global
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 17:35
Mesaje: 2415
Localitate: Arad
O pista cu foarte mult peste , pe care voi revenii intotdeauna cu o mare placere .
Cu toate ca in ambele manse am tras , relativ acelasi loc ( doar un stand diferenta ) la inceputul sectorului C , si nu am reusit sa fac fata celor de pe capatul sectorului , eu zic ca se vor gasii metode de a echilibra si acest sector . O finala A pe acesta pista ar fii cea mai spectaculoasa finala din ultimii 10 ani ;) ;) ;) ;) ;) , ar fii in sfarsit o finala adevarata . Cu toate ca nu stiu daca voi participa anul asta la finale , m-as bucura pentru cei ce vor sa participe sa aiba o pista adevarata ...poate voi da si o fuga pana acolo sa o vad .
Cred ca macar in ceasul al doisprazecelea ar trebuii asultata si parerea celor care concureaza . Eu am fost un sustinator al acestei piste , si l-am tot batut la cap pe Benzar sa vorbeasca cu proprietarii baltii pentru organizarea finalei acolo , poate sa confirme ;) ;) ;) ;)
Felicitari castigatorilor , au castigat cei mai buni si bine pregatiti ;) ;) ;) ;) ;)
Legat de cantitatea de nada , intradevar am avut si eu aproape 40 litri pe mansa , dar la finala eu zic ca trebuie sa ramana la 20 litri , pentru ca si asta va fii o "arta" in a gestiona cantitatea regulamentara de nada pe parcursul a 4 ore ;) ;) ;) ;) ;)

_________________
Stiu ca sint pescar prost ........dar cind ma uit in jurul meu prind curaj

http://pescuitstationar.blogspot.com/


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cupa Benzar Mix 2014
MesajScris: 12 Mai 2014, 19:36 
Neconectat

Membru din: 10 Dec 2009, 15:58
Mesaje: 509
Cand Benzar mia spus joi seara dupa antrenament ca va nadi pista cu micropelete,miam amintit ca asa proceda candva Cosa Z. nadind pistele cu viermi mari inainte de sartul concursului.
Poate ca intentia in sine nu este rea,dar se resimte in felul cum va manca sau nu pestele in zilele uematoare.
Deaceia spun,dezechilibre,ptr. ca asta se obtine nadind suplimentar o pista care si asa primeste multa nada la antrenamente.
Nu vreau sa stirbesc cu nimic meritele celor ce sau situat pe podium,insa parerea mea este ca la o asa mare cantitate de peste ceo are S. Paul nu era necesar acel lucru,avand in vedere si faptul ca balta este relativ mica (16 hectare).
Da Nutu sunt de acord cu presiunea si galagia ce a fost pusa pe balta,cumulat cu faptul ca nu mai era iarba, factori ce au avut un efect negatv vizavi de apetitul pestilor,dar nu pricep prea bine dece dupa antrenamentul oficial de vineri,sambata platica se tinea in larg in loc sa fie mai in mal pe nada data la antrenament.
Nici chiar in sectorul C,unde era avalul, rubi nu era eficienta.
Oare ii placeau mai mult micropeletele date acolo la cca.20 de metri ? Posibil.
Nu vreau sa fiu gresit inteles,dar nici nu pot sa numi spun clar parerea,si sa comentez doar pe la colturi,deaceia am spus ce aveam de spus.


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 166 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17  Următorul

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.042s | 13 Queries | GZIP : Off ]