Pescuit Stationar

Acum este 01 Mai 2024, 11:09

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 166 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Cupa Benzar Mix 2014
MesajScris: 12 Mai 2014, 20:11 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 26 Oct 2009, 09:07
Mesaje: 1718
Cand Benzar mia spus joi seara dupa antrenament ca va nadi pista cu micropelete,miam amintit ca asa proceda candva Cosa Z. nadind pistele cu viermi mari inainte de sartul concursului.

Da Maty,e adevarat!


Ultima oară modificat de zsolt pe 13 Mai 2014, 06:27, modificat 1 dată în total.

Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cupa Benzar Mix 2014
MesajScris: 12 Mai 2014, 20:16 
Neconectat

Membru din: 26 Oct 2009, 17:58
Mesaje: 130
Maty scrie:
Cand Benzar mia spus joi seara dupa antrenament ca va nadi pista cu micropelete,miam amintit ca asa proceda candva Cosa Z. nadind pistele cu viermi mari inainte de sartul concursului.
Poate ca intentia in sine nu este rea,dar se resimte in felul cum va manca sau nu pestele in zilele uematoare.
Deaceia spun,dezechilibre,ptr. ca asta se obtine nadind suplimentar o pista care si asa primeste multa nada la antrenamente.
Nu vreau sa stirbesc cu nimic meritele celor ce sau situat pe podium,insa parerea mea este ca la o asa mare cantitate de peste ceo are S. Paul nu era necesar acel lucru,avand in vedere si faptul ca balta este relativ mica (16 hectare).
Da Nutu sunt de acord cu presiunea si galagia ce a fost pusa pe balta,cumulat cu faptul ca nu mai era iarba, factori ce au avut un efect negatv vizavi de apetitul pestilor,dar nu pricep prea bine dece dupa antrenamentul oficial de vineri,sambata platica se tinea in larg in loc sa fie mai in mal pe nada data la antrenament.
Nici chiar in sectorul C,unde era avalul, rubi nu era eficienta.
Oare ii placeau mai mult micropeletele date acolo la cca.20 de metri ? Posibil.
Nu vreau sa fiu gresit inteles,dar nici nu pot sa numi spun clar parerea,si sa comentez doar pe la colturi,deaceia am spus ce aveam de spus.



Pot sa zici parerea ta nea Maty,Dzeu ne a dat minte si identitate fiecaruia in parte...Nu ai stirbat meritele in schimb ai pus sub semnul intrebarii corectitudinea celor care au fost la acest concurs ca concurent sau ca organizator-ca stiau ceva anume...Cum se intampla ca tu stiai de peleti si de nadit si eu habar nu aveam...De ce nu ai zis zis nimic la sedinta technica de o eventuala problema ??? Apropo anul trecut de unde ai avut peleti aia "magici" cu care nadeai cu prastia ???? La momentul respectiv cum nu ai avut o criza de sinceritate ??? De ce nu tia ai deschis sufletul si de ce nu ai avut de comentat ?? Ah poate ca pana la urma ai castigat ceva anume...respectiv locul 1
Fiind pescar inca nu am ajuns si ihtiolog sa ti infirm sau sa ti afirm parerea ta despre apetitul pestilor in balta de n hectare...in schimb daca ai observat chiar tu ai terminat prima mansa cu rubesiana in mana pe locul 2...imi pare rau ca nu ai facut 1...
Da mai bine tac si destept raman...


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cupa Benzar Mix 2014
MesajScris: 12 Mai 2014, 20:51 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 18:14
Mesaje: 578
- vreau sa felicit pe administratorul baltii pt pista deosebita(sunt sigur ca s a depus mult efort ca sa ajunga in starea de acum)
-felicitari organizatorlor si concurentilor(mai ales felicit pe Bucur ca mi a dat foui sa pot prinde atata peste :lol: :lol: :lol: )
-bravo Nelutu :lol: pastrezi fortele pt Doripesco; i mi place, gandesti in perspectiva :idea:

_________________
FishWorld - Legatura ta cu natura
http://www.fishworld.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cupa Benzar Mix 2014
MesajScris: 12 Mai 2014, 21:27 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 16 Sep 2013, 07:48
Mesaje: 12
S-au prins multi crapi?


Sent from my iPhone using Tapatalk


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cupa Benzar Mix 2014
MesajScris: 12 Mai 2014, 21:34 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 08 Iun 2012, 04:43
Mesaje: 185
zsolt scrie:
Cand Benzar mia spus joi seara dupa antrenament ca va nadi pista cu micropelete,miam amintit ca asa proceda candva Cosa Z. nadind pistele cu viermi mari inainte de sartul concursului.

Da Maty e adevatrat,am nadit miercuri si joi pista ca sa prinde peste toata lumea!Greseala mea!O mica chestie ca daca 50kg de peleti nadit la o distanta ce pot arunca cu mana satura pestii sau il tine la distanta inseamna ca nu e peste!Apropo exact aceasi distanta am nadit cand ai castigat tu anul trecut!Atunci nu era nici un dezechilibru?Si de tactica ce sa zic Bucur e de vina ca a facut pista de match din Sanpaul,eu si mansa a 2-a am fortat rubisca fiind convins ca e tactica castigatoare!Ca sa nu fie nadit pista pentru vreo finala ar fi bine sa nu tinem finala pe la Sanpaul!Mea culpa!Ca sa fiu la inaltimea asteptarilor tale eu ma retrag daca se tine finala la Calarasi,ca numai tu ai vrut pe acolo la sedinta din ianuarie!
Cu asta am incheiat!





Imi pare rau....... :)))))))))

Sincer si mie mi-ar fi placut sa fie peste si la Rubensiana...

Asta e!!!! Oricum mai spectaculos de asa nu putea fi....:)

Chiar nu cred ca isi au rostul discutiile astea despre cum si cu ce s-a nadit pista si despre cine stia si nu stia... Eu unul habar nu am avut si sincer nici nu ma intereseaza. Cu toti ne-am dorit si am crezut ca putem castiga concursul... Sa ne bucuram pentru cei ce au reusit acest lucru si sa stim sa si pierdem....;)


Felicitari deosebite d-na Vera si echipei de la Salaj!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cupa Benzar Mix 2014
MesajScris: 13 Mai 2014, 07:16 
Neconectat

Membru din: 10 Dec 2009, 15:58
Mesaje: 509
Am avut si am in cotinuare mare respect si consideratie ptr. Benzar ca om si ca pescar,deaceia cred ca intentia lui a fost buna in sine dar a avut efectele pe care leam relatat.
Cand dupa festivitatea de premiere team felicitat,chiar mam bucurat ptr.tine Levi,ca si ptr. Jolt si Boti.
Nici vorba sa doresc sa discreditez pe cineva anume,doar ca as dori mult ca la viitoarele concursuri ce se vor desfasura acolo totul sa fie ok.
Si,fie ca ma crezi sau nu,nu sunt niciodata ranchinos sau invidios pe cei ce castiga,indiferent de numele lor.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cupa Benzar Mix 2014
MesajScris: 13 Mai 2014, 15:17 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 15 Feb 2011, 18:09
Mesaje: 541
Localitate: Brasov
Ceva poze nu a facut nimeni? Imi vine greu sa cred! ;)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cupa Benzar Mix 2014
MesajScris: 13 Mai 2014, 15:55 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 16 Sep 2013, 07:48
Mesaje: 12
S-a prins si crap?


Sent from my iPhone using Tapatalk


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cupa Benzar Mix 2014
MesajScris: 13 Mai 2014, 16:30 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 28 Mar 2010, 22:16
Mesaje: 459
Localitate: SIBIU
Felicitări organizatorilor pentru modul in care au dus acest eveniment la final.
Felicitări lui Zsolt pentru locul 1 si mai ales pentru ca a făcut posibil acest eveniment , Felicitări lui Levi si Boti pt rezultat cat si celorlalti participanți .
Nenea Maty, nustiu daca erau 10 persoane care sa știe ca este pescuit la match , dar cei care știau stiau cu mult timp inainte . Si faptul ca se va câștiga la match era o certitudine inainte de concurs. Din punctul meu de vedere nadirea făcută de zsolt nu a avut niciun efect asupra rubezienei. Colegul meu Boti a vrut vineri contrar rugamintilor făcute de mine si Andrei sa arate întregii piste varianta castigatoare pe motiv ca oricum ii batem si mult nu a greșit . Am avut ghinion la tragere sau mai bine zis au avut alții noroc dar acesta face parte din joc. Am auzit câțiva concurentei care au zis ca am avut noroc cu crapul , crapul nu ma ajutat la nimic înafara de Captură . Fire întinse la toată lumea !!!!!!!


Ps: sper sa va obisnuiti cat mai repede cu ideea , știu ca e greu .... :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cupa Benzar Mix 2014
MesajScris: 13 Mai 2014, 19:11 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 25 Ian 2013, 14:37
Mesaje: 103
Felicitari tuturor participantiilor, organizatoriilor! Felicitari si administratorului baltii pentru ca a reusit sa faca o pista fantastica la sanpaul cu foarte multi pesti de talie;)

Bravo Zsolt, Levi, Doru, Tudor!! Mersi Andrei ca mi-ai aratat joi care ii tehnica castigatoare ;) ;)

Si acum cateva randuri despra pescuit.
Trebuia pescuit la o distanta de 20-25 de metri cu matchul, pt acolo mancau pestii cu incredere. Trebuia o nada care lucreaza bine(eu am folosit Maros Mix XXL Dever cu Sensas Etang), cu particule mari si cu multa momeala vie( vierme mort, caster, rame taiate etc).
Conta foarte mult nadirea precisa si constanta. Cand pestii mancau bine am pescuit cu 4-5 viermi, cand mancau prost trebuia si larva pe carlig.

sper ca anul asta sa mai avem concursuri la Sanpaul. o sa vin cu mare placere :)


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 166 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17  Următorul

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.039s | 13 Queries | GZIP : Off ]