Pescuit Stationar

Acum este 22 Mai 2024, 01:28

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 14 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Benzar si sarutarile in zona posterioara
MesajScris: 08 Oct 2014, 08:27 
Neconectat
Moderator global

Membru din: 22 Oct 2009, 14:49
Mesaje: 2145
Asteptam......


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Benzar si sarutarile in zona posterioara
MesajScris: 08 Oct 2014, 16:05 
Neconectat

Membru din: 01 Ian 2010, 19:27
Mesaje: 52
Ce astepti Micutule?Cine poate contesta valoarea de pescar de competitie la stationar a lui Benzar?Cind se va apropia cineva de valoarea lui...poate,dar pina atunci........mai e mult.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Benzar si sarutarile in zona posterioara
MesajScris: 08 Oct 2014, 16:10 
Neconectat

Membru din: 01 Ian 2010, 19:27
Mesaje: 52
Pescari de balta sunt cu duiumul,dar Benzar a comfirmat pe orice apa.Lasati ''pupaturile''ca omul e titan in pescuitul romanesc.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Benzar si sarutarile in zona posterioara
MesajScris: 08 Oct 2014, 17:22 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Oct 2009, 17:20
Mesaje: 258
Localitate: Cluj-Napoca
Tibi draga,
Iti scriu aici sa nu stricam topicul de la Maver.
Nimeni nu contesta valoarea lui Zsolt, fara doar si poate Benzar e 100% pescuit. Are si el ca, orice om, puncte slabe si puncte tari. Tot cert este ca in tara nu are nimeni experienta lui, iar de aici compenseaza, de multe ori, la restu. Bravo lui, jos palaria, meritul ii apartine! Dar nu uita ca Benzar = pescuit = loc de munca, iar pentru noi restu, intamplarile, e hobby! Din suflet ii doresc o medalie FIPS pentru ca o merita cu adevarat pentru tot ce face! Mai avem de invatat de la el multe (sigur nu partea cu ordinea din masina :)) ), cu siguranta!
Singura problema care a starnit forumul e felul in care ai spus-o, si aici ma refer la faptul ca toti restu suntem intamplari (inclusiv tu), adica pulimea, fraierii si Benzar e divinitatea. E parerea ta, foarte bine, fa-i statuie in Lipova :), dar nu ii mai fa si pe cei putini care au mai ramas sa se simta de cacat (asta pentru ca postarea vine de la tine si nu de la un nou user pe acest forum).
Pe mine personal nu ma deranjeaza postarea ta, dar in schimb il umplu de respect pe oricine o fi el ala care se leaga de copiii astia (Doru, Alex, Boti, Andrei, Adi + cei care vor mai urma) si indrazneste in vreun fel sa le ia din meritul rezultatelor pe care incep sa le obtina. Asta nu o accept niciodata de la nimeni pentru ca in spatele acestor rezultate stau 6 ani de munca individuala si de echipa, si un zid de reviste, site-uri, articole, schimb de mailuri cu englezi, italieni si prietenii adevarate cu multi pescari mari ai lumii (fie U23, fie seniori) pe care altii nu poa sa le ocoleasca, daramite sa le citeasca sau sa le aibe... Astea nu sunt intamplari Tibi draga...
Treaba e simpla, decat sa-i faceti intamplari mai bine va abtineti! Daca aveti sa le spuneti o vorba buna sau o critica de natura constructiva (inidiferent cum e formulata) e binevenita. Au crescut deja, isi fac singuri autocritica si nu are nimeni mentalitatea lor in tara la nivel individual sau de echipa. Sunt crescuti si construiti in pescuit altfel decat mentalitatea balcanica si nu vor cere niciodata nimanui sa o lase mai moale sau sa se opreasca din pescuit ori sa arunce pesti din juvelnic sau sa futa pe stanga sau dreapta...
Cam de asta, copiii astia nu sunt intamplari si nici rezultatele lor intamplatoare.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Benzar si sarutarile in zona posterioara
MesajScris: 08 Oct 2014, 17:34 
Neconectat
Moderator global

Membru din: 22 Oct 2009, 14:49
Mesaje: 2145
Ai dreptate Luci, dar cu modestia......mai aveti de lucru.......si aici pierdeti voi. Parerea mea.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Benzar si sarutarile in zona posterioara
MesajScris: 08 Oct 2014, 18:00 
Neconectat

Membru din: 30 Mai 2010, 18:43
Mesaje: 1111
Localitate: brasov
buna seara, d.le lucip!
sunt un novice in pescuit, nu vreau eu sa tin morala cuiva sau sa fac pledoarie pentru altcineva, departe gandul de mine! totusi, la un moment dat o postare de.a lui doru poiana m.a enervat la culme! e vb intr.un context care in opinia lui de la alti pecari care sunt in fata acestor tineri nu se mai poate invata nimic. a intervenit si truia care e cel mai aplicat tip de aici, mereu argumentat si pragmatic , a incercat sa.i faca sa tina garda jos in privinta e.ului iar doru tot cocos a ramas! ok, daca nu mai au ce invata despre pescuit, ok, insa conduita bune maniere si gramatica chiar au de la cine si chiar de pe acest forum!!! rafinamentul si eleganta o au la indemana, la respectatul domn POIANA!
ganduri bune!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Benzar si sarutarile in zona posterioara
MesajScris: 08 Oct 2014, 19:14 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 07 Iun 2010, 18:05
Mesaje: 429
Localitate: Houston,Texas,U.S.A.
Eu personal nu-l cunosc pe Benzar,dar prin toate concursurile la care a participat a dovedit cu prisosinta ca e cel mai bun pescar roman competitional la ora actuala.
Asa ca sa dam caesaruli ce e al caesarului si sa nu cautam aiurea explicatii,de ce si cum,doar sa incercati sa ajungeti la nivelul lui.
Daca toti componentii echipei nationale a Romaniei s-ar putea apropia cat mai mult de valoarea lui Benzar,atunci vor fi altele rezultatele echipei in concursurile internationale.

Deci trebuie sa-i dam lui Benzar toate aprecierile noastre fata de rezultatele lui,chiar daca cateodata alti concurenti ies in fata lui.Valoarea lui Benzar e valoare si nu poate fi negata de nimeni.

Dintre concurentii de stationar nu-l cunosc personal decat pe marele MATTY,cu care pe vremuri concuram si eu si cu care am facut parte din echipa Romaniei la un concurs in Bulgaria.Un pescar f. bun ,constant ,dar varsta isi spune incet, incet cuvantul.
De asemenea il cunosc si pe SILAGHI SZOLTY pe care l-am cunoscut pe malul Crisului Repede la prima mea revenire in tara in 2004, cand incerca niste plute specifice pescuitului pe rauri.
Ma bucur ca oradenii mei sunt inca in topul pescuitului stationar chiar daca prietenul si adversarul meu ZOLI KOSA,datorita varstei nu mai concureaza,el fiind la fel ca si BENZAR de 4 ori campion national al Romaniei.

Ma bucur sa vad ca si generatia tanara acceseaza pe podiumuri si daca ei cred ca au ce invata de la Benzar n-au decat sa invete si poate sa-l si depaseasca.

Numai bine,

Jean Scurtu

_________________
“BORN TO FISH, FORCED TO WORK”


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Benzar si sarutarile in zona posterioara
MesajScris: 08 Oct 2014, 19:48 
Baieti ,nu va agitati prea tare pt ca acesti copii sunt deja barbati in toata firea !! nu uitati ce zmei erati si voi la varsta lor iar faptul ca multi dintre ei au scoala cat aveti multi dintre voi la un loc ar trebui sa va faca mai cumpatati in critici .Nu mi s-au parut deloc lipsiti de respect pt ca si-au spus punctul de vedere, care pt multe ,,hiene batrane'' este cam greu de suportat. L-a putinele concursuri la care am participat acest an ,am ramas placut surprins de evolutia lor si sunt sigur ca pe viitor vor avea un cuvant greu de spus fie ca ne place sau nu ..dar asta nu poate decat sa ne bucure nu ?? Mai terminati cu ,criticile de doi lei si educativa mai bine copii vostrii , ca nu se poate spune de nici macar unul ca este lipsit de bun simt !
Culmea este ca nu s-a suparat Szolt pe ei si v-ati agitat, uni dintre voi ca si ,,clovni regelui ''...Sunt destul de mari sa poata sa se apere si sa-si spuna parerea ,iar ce au facut ei in ultimii ani ca si echipa (pregatire,participare la multe competitii etc) nu cred ca poate trece neobservat.Asa ca, ganditiva de zece ori inainte sa fiti critici si sfatosi !


Sus
  
 
 Subiectul mesajului: Re: Benzar si sarutarile in zona posterioara
MesajScris: 08 Oct 2014, 20:01 
Neconectat

Membru din: 01 Dec 2009, 21:27
Mesaje: 165
@LuciP
Cred ca si tu ai cam inceput sa bati campii...nu prea inteleg ce ai vrut sa spui cu "umplutu de respect" :shock: :shock: :shock: ...dar in fine ...imi explici tu...si chestia cu statuia ...ar fi bine sa o lasi mai moale....ii cale lunga de la recunoasterea calitatilor cuiva la a-i face statuie...diferenta intre mine si voi ii ca eu am vb. serios cand am spus ca sunt intamplari iar unu , altu in lipsa de argumente , jicniti....pentru mine unii dintre voi chiar sunteti foarte mici....atat de mici incat parerea mea ii sa va cautati niste reviste de pescuit pentru colorat...ca oricum din revistele si siturile pe care le urmariti in afara de generalitati nu veti gasi nimica...
@GIGI
Eu nu am fost critic cu nimeni....doar mi-am spus parerea dar vad ca doare tare :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:(luati un algocalmin ca va trece) ....Gigi , te simti printre cei cu intamplarile :lol: :lol: :lol: :lol:
P.S.O facultate sau doua nu te fac mai destept....in unele cazuri chiar te prostesc...


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Benzar si sarutarile in zona posterioara
MesajScris: 08 Oct 2014, 20:10 
Neconectat

Membru din: 26 Oct 2009, 17:58
Mesaje: 130
"reviste de pescuit pentru colorat"- :lol: :lol: :lol: asta da Tibi draga-cum ai reusit sa scoti un asa biju? :lol: :lol: :lol:


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 14 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.021s | 12 Queries | GZIP : Off ]