Pescuit Stationar

Acum este 18 Apr 2024, 03:19

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 906 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86 ... 91  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: CUPA FNPSR -BARACUDA LA STATIONAR
MesajScris: 03 Dec 2010, 18:01 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 27 Oct 2009, 18:15
Mesaje: 442
adi suciu scrie:
alintudose scrie:
Ta-na-na-na...
S-a depus plangerea... :mrgreen:




"premiantii" ne-am constituit parti civile in proces pentru recuperarea premiilor , a cheltuielilor ocazionate cu participarea la concurs si a taxei de participare ;) ;) ;) ;)
Multumim d-nului Av. Poiana pentru sprijinul acordat ;) ;) ;)


sincer...eu il dadeam in judecata PENAL pt inselaciune...restul veneau de la sine


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CUPA FNPSR -BARACUDA LA STATIONAR
MesajScris: 03 Dec 2010, 18:05 
Neconectat

Membru din: 03 Dec 2010, 16:05
Mesaje: 30
ce oameni rai :( numai la rele va ganditi :cry: :(


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CUPA FNPSR -BARACUDA LA STATIONAR
MesajScris: 03 Dec 2010, 18:22 
Neconectat
Moderator global
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 19:11
Mesaje: 5041
alem scrie:
tudose nu ii mai injecta ca si asa sunt ei destul de dezamagiti de ceea ce au patit.
eu nu stiu cum aveti tupeul sa cereti in aceasta perioada bani de la fanel.pai asta cred ca doarme pe scarile ministerului ca doar se pregateste un alt ordin de pescuit.si il cam sare schema.ii da in judecata pe altii, voi pe el si uite asa .fiecare cu ce il doare. :lol: :lol: :lol: :lol:

apropo sa imi fac un cont ca poate greseste fanel si ii baga la mine.nu se stie.dar eu promit ca dau banii.
si daca hidroconstructia a bagat banii nu e obligatoriu sa si plece catre oameni ci mai degraba obligatoriu ii va tine fanel ca la cate procese are doar nu va suporta buzunarul lui.oare cand va disparea bocul asta al pescarilor?


Nuuu , nu a platit federatiei , a platit unui SRL... oare al cui este acesta??? Ce servicii a prestat el Hidroconstructiei??? :lol: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :lol:
De injectat , n-am ce sa-i mai injectez , i-am mimunizat deja...nu cred ca vreunul mai spera la premii , dar nici nu le prea place sa-i ia cineva drept fraieri... si reactioneaza in consecinta ... ;)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CUPA FNPSR -BARACUDA LA STATIONAR
MesajScris: 08 Dec 2010, 12:34 
Neconectat

Membru din: 13 Noi 2010, 07:28
Mesaje: 14
adi suciu scrie:
V-am mai spus si va repet : lui Diaconita i-am interzis sa mai scrie aici si va rog si pe voi sa-l lasati in pace !!!!!!!! Credeti-ma ca nu sint atit de prost incit sa nu-mi dau seama cu cine am de-a face in toata aceasta poveste . DIACONITA NU ARE ACCES LA PUNGA !!!!!!!!!!!!!! ...e mult prea mic in FNPSR ca sa poata sa ia decizii financiare . POPESCU gestioneaza TOATE fondurile banesti , pe care din pacate acum NU LE ARE !!!!!!!!! POPESCU E TAPARU SEF !!!!!
Daca aveti ceva personal cu Diaconita rafuiti-va in alta parte , ALTFEL VA STERG POSTARILE !!!!!!!!!!!!!


Scz daca am lasat vreun moment impresia ca as avea ceva personal cu Diaconita, dar normal este cum a anuntat el concursul,premiile si a.s.m.d tot asa ar trebui sa spuna cand o sa se dea banii castigatorilor precum si banii de transport si diurna membrilor F.N.P.S.R.
Macar Popescu a avut bunul simt sa nu-si mai faca aparitia pe toate forumurile ,nici chiar pe cel al F.N.P.S.R ,Diaconita fiind singurul care mai are tupeul sa scrie numai prostii pe forumul F.N.P.S.R si sa se erijeze in reprezentantul pescarilor, desi dupa cum am vazut pe siteul www.prietenipescari.ro nu prea e bine vazut nici la asociatia lui deoarece are probleme si acolo cu banii oamenilor.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CUPA FNPSR -BARACUDA LA STATIONAR
MesajScris: 08 Dec 2010, 14:02 
Neconectat

Membru din: 11 Dec 2009, 19:57
Mesaje: 92
bogdan.pescarul scrie:
... desi dupa cum am vazut pe siteul http://www.prietenipescari.ro nu prea e bine vazut nici la asociatia lui deoarece are probleme si acolo cu banii oamenilor.


@Bogdan,
Nu's ce tot te fu.te pe tine grija de Prieteni Pescari si de site.
Iti pot spune eu in clar ca ceea ce tot sustii si continui sa pretinzi e o minciuna: NU sunt probleme financiare in curtea la P.P.
Nu ma priveste ce ai tu personal cu FNPSR-ul si cu altii, asa ca NU-ti mai da cu presupusul si NU mai amesteca numele asociatiei PP Iasi si al site-ului pe un topic cu care nu avem legatura.

Rog moderatorii sa ia masurile de rigoare pentru postarile off-topic.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CUPA FNPSR -BARACUDA LA STATIONAR
MesajScris: 08 Dec 2010, 14:40 
Neconectat

Membru din: 13 Noi 2010, 07:28
Mesaje: 14
Teodor scrie:
bogdan.pescarul scrie:
... desi dupa cum am vazut pe siteul http://www.prietenipescari.ro nu prea e bine vazut nici la asociatia lui deoarece are probleme si acolo cu banii oamenilor.


@Bogdan,
Nu's ce tot te fu.te pe tine grija de Prieteni Pescari si de site.
Iti pot spune eu in clar ca ceea ce tot sustii si continui sa pretinzi e o minciuna: NU sunt probleme financiare in curtea la P.P.
Nu ma priveste ce ai tu personal cu FNPSR-ul si cu altii, asa ca NU-ti mai da cu presupusul si NU mai amesteca numele asociatiei PP Iasi si al site-ului pe un topic cu care nu avem legatura.

Rog moderatorii sa ia masurile de rigoare pentru postarile off-topic.


@Teodor nu stiu daca poti sa-ti permiti sa vorbesti urat pe un forum respectabil dar cred ca ar trebui sa fii atentionat pt limbajul folosit.
Nu am nici o treaba eu cu Prieteni Pescari si nu sustin nici o minciuna ,dar am vazut personal pe forumul http://www.prietenipescari.ro un topic in care Diaconita era acuzat ca a papat banii cotizantilor,topic care ulterior a disparut.
Pe de alta parte Prieteni Pescari este parte a FNPSR mai ales ca Petrica fara frica tepuica e si El Prezidente del PP si El Viceprezidente del competitional al FNPSR si a tepuit cei mai buni pescari pe Doripesco.
Nu inteleg la ce te bagi si tu in seama?Esti cumva avocatul lui Diaconita?


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CUPA FNPSR -BARACUDA LA STATIONAR
MesajScris: 08 Dec 2010, 14:56 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 19:44
Mesaje: 3249
Localitate: Timisoara
Popescu mai activeaza doar pe site-ul lui Gerula care nu lasa sa se inscrie alti membri. Marele ziarist si libera exprimare= o l trista!

Diaconita este la fel de vinovat de ceea ce se intampla deoarece tine partea lui Popescu!!!!

Si cand te gandesti ca oamenii astia inca merg cu convingerea ca ei vor sa faca ceva in Romania pentru pescuit. Ei oare nu se gandesc ca o data si o data tot vor trebui sa mearga in mijlocul pescarilor... Cine stie ;) , poate daunele suferite la acel moment vor costa muuult mai scump decat au tepuit ei!!!!

_________________
http://www.pescuitstationar.ro/forum/vi ... f=6&t=3513
Good things come to those who "bait"


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CUPA FNPSR -BARACUDA LA STATIONAR
MesajScris: 08 Dec 2010, 20:54 
Neconectat

Membru din: 11 Dec 2009, 19:57
Mesaje: 92
bogdan.pescarul scrie:
@Teodor nu stiu daca poti sa-ti permiti sa vorbesti urat pe un forum respectabil dar cred ca ar trebui sa fii atentionat pt limbajul folosit.
...


Tu pe acest forum si topic ai rolul unui troll
In cazul in care nu stii ce inseamna poti consulta documentul din link:
http://ro.wikipedia.org/wiki/Troll

Pina in momentul asta ai 13 mesaje de toate din care 12 numai pe acest topic.
Singurul tau interes manifestat pe un forum ce are ca tema pescuitul a fost in legatura cu acest subiect si atit.

Fişiere ataşate:
b.jpg
b.jpg [ 115.92 KiB | Vizualizat de 6542 ori ]


Posturi in care nu clarifici ceva, nu aduci ceva nou la subiect, ci doar incerci sa distragi atentia de la subiectul si tema existenta in discutie in acel moment pe topi, spre altceva.

De fiecare data cind am scris pe acest topic ti-am raspuns direct. Si NUMAI TIE, asa cum fac si acum.

Celorlati le inteleg pozitia, motivele si frustarea pe care o resimt.

Dar tu ? TU? Care (p... m..) e rolul tau inafara de a da cu noroi si a minji ?
Sa-ti citez toate cele 12 mesaje care au adus ceva "nou" si sa-ti subliniez ideile pe care le incerci sa le acreditezi ?
Cei care doresc sa-ti vada toate posturile la un loc pot apela acest link:
search.php?st=0&sk=t&sd=d&author_id=674

Ti-am raspuns inca de aici:
viewtopic.php?p=21837#p21837
... da' na', specia din care faci parte inteleg greu si uita repede.
Puiu, sa-ti explic pe indelete:
- natura serviciului si ceea ce mai fac in timpul liber mi-a dezvoltat "un simt" in plus pentru specia ta;
- is satul de mi s-a acrit de aceasta specie din care faci parte;
- ma doare in basca de cum interpretezi tu; am sa-i las pe ceilalti sa ma judece, sa aprobe sau sa dezaprobe ceea ce-ti "transmit" - in general se discuta in grup; in final fiecare trage concluzii pentru el.
- cind citesti tine cont de semnele de punctuatie si foloseste intonatia; iti vor deschide noi orizonturi; daca frazele sunt complicate promit sa le impart in propozitii scurte.


Mai departe:
bogdan.pescarul scrie:
...
Nu am nici o treaba eu cu Prieteni Pescari si nu sustin nici o minciuna, dar am vazut personal pe forumul http://www.prietenipescari.ro un topic in care Diaconita era acuzat ca a papat banii cotizantilor,topic care ulterior a disparut.
...


Banuiesc ca faci referire la topicul ce se afla - disponibil pentru cei inregistrati pe site-ul respectiv - aici: http://www.prietenipescari.ro/pescuit/forum/board,61.0/
1. Petru Diaconita nu poate hotari si nu are instrumentele necesare pentru a face un topic sa dispara pe site-ul respectiv.
2. In topicul respectiv "Diaconita" NU "era acuzat ca a papat banii cotizantilor" - daca e necesar vars tot continutul acelui topic aici.
3. TU ca o persoana "externa" NU stii care sunt dedesubturile care au condus la aparitia acelui topic; in fapt sunt mai multe topice si toate disponibile in acea sectiune de "gunoi".
Asa ca sustin in continuare ce am afirmat in postul meu anterior.

bogdan.pescarul scrie:
Macar Popescu a avut bunul simt sa nu-si mai faca aparitia pe toate forumurile ,nici chiar pe cel al F.N.P.S.R ,Diaconita fiind singurul care mai are tupeul sa scrie numai prostii pe forumul F.N.P.S.R

Mai bula, macar Petru a avut barbatia sa ramina disponibil la intrebari si discutii si in aceasta situatie. N-a disparut in ceata. Sa-ti dau un exemplu de exemplar de "barbat" de acolo de la tine din zona ?
Si a fost destul de barbat sa aplece capul si sa-si tina promisiunea de a nu mai posta aici, indiferent de jignirile si calomniile care i s-au adus.
Faci caz ca posteaza pe forumul ala ? Uite ca nu mai posteaza nimeni... esti multumit acu' ?
... sau te roade intrebarea "cit de repede te pot gasi" ?

bogdan.pescarul scrie:
...
Pe de alta parte Prieteni Pescari este parte a FNPSR mai ales ca Petrica fara frica tepuica e si El Prezidente del PP si El Viceprezidente del competitional al FNPSR si a tepuit cei mai buni pescari pe Doripesco.
Nu inteleg la ce te bagi si tu in seama?Esti cumva avocatul lui Diaconita?


Si DA, daca tii neaparat ma poti considera avocatul lui, a Prieteni Pescari Iasi si a site-ului http://www.prietenipescari.ro/. Daca e necesar o fac si pe asta.
Prieteni Pescari pina una alta, nu este "parte" a FNPSR. Data de infiintare a asociatiei precede cu ceva ani a datei de infiintare a FNPSR-ului.
Cind FNPRS-ul "deschidea ochii", PPI avea deja "ceva" activitate la activ. Si daca ar fi sa pun la un loc ce au facut restul din FNPSR, poate o sa dea juma' din ce facuse PPI pina la acel moment.
Dar asta nu e topic in care sa-ti prezint ce si cum.

Tu esti asa cum am spus deja un "troll" si ti-am acordat mai multa atentie decit merita unul din specia ta. Abuzezi de buna credinta si permisivitatea celor care intretin acest forum. In alte conditii ai fi disparut dupa postul cu numarul 3.



----------------

PS. Imi cer scuze celorlalti participanti la acest topic pentru divagatie. Atit timp cit "bogdan" (asa zis si) ".pescarul", va exista in zona voi fi si eu. Singurele mele postari in aceasta zona sunt o consecinta a mesajelor sale.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CUPA FNPSR -BARACUDA LA STATIONAR
MesajScris: 08 Dec 2010, 21:10 
Neconectat

Membru din: 06 Noi 2009, 13:40
Mesaje: 3667
:shock: :shock: :o :o ...ba,frate,unii au vreme... :oops: :oops: :oops: :oops:

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=GIGv4GfExQs
http://fishinginireland.info/news/coars ... s-the-day/


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CUPA FNPSR -BARACUDA LA STATIONAR
MesajScris: 08 Dec 2010, 21:14 
Neconectat

Membru din: 03 Dec 2010, 16:05
Mesaje: 30
si inca cate vreme :oops: lume rea maica :?


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 906 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 80, 81, 82, 83, 84, 85, 86 ... 91  Următorul

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.161s | 15 Queries | GZIP : Off ]