Pescuit Stationar

Acum este 12 Mai 2024, 05:22

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 906 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80 ... 91  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: CUPA FNPSR -BARACUDA LA STATIONAR
MesajScris: 03 Noi 2010, 13:28 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 08 Aug 2010, 19:58
Mesaje: 965
Localitate: Oradea
diaconitapetru scrie:
.....ce nu inteleg eu ,chiar nu se gaseau 10000 de euro pentru a preveni rahatul.
PS poate ne baneaza Alin fiindca monopolizam topicul cu problemele fnpsr


da' de unde stiti ca acei bani nu s-au virat deja ...
poate au fost folositi in alte scopuri ...
daca tot pretindeti ca nu aveti acces (ca vicepresedinti) la toate documentele federatiei de ce sunteti convinsi ca nu au fost virati de sponsori ?
de ce nu discuta nimeni cu sponsorii !???
ps.
nu cred ca este o problema doar al fnpsr-ului
este o problema a participantilor la acest concurs , o problema a celor ce nu si-au primit banii cistigati intr-un mod cinstit si nu in ultimul rind este problema tuturor care au o legatura directa sau indirecta cu pescuitul sportiv de competitie din Romania !

_________________
Pescuitul inainte de toate !
Cine nu respecta natura , nu se respecta pe Sine !

http://www.pescarulbihorean.ro/
https://www.facebook.com/pescarul.bihorean?fref=ts


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CUPA FNPSR -BARACUDA LA STATIONAR
MesajScris: 03 Noi 2010, 13:48 
Neconectat

Membru din: 04 Oct 2010, 19:42
Mesaje: 30
Normal era sa vina macar sa explice ,ce si cum.Nu cred ca nu este constient ce reactii stirneste prin acest comportament.Asa ca ,ori este din calea afara de arogant,refuzind pina si niste simple explicatii,ori pur si simplu nu are ce sa explice.Nici o varianta nu-l avantajeaza,din pacate,nici pe el si nici pe participanti...


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CUPA FNPSR -BARACUDA LA STATIONAR
MesajScris: 03 Noi 2010, 15:09 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 06 Noi 2009, 14:36
Mesaje: 108
Localitate: Barcelona
Uszkay Istvan scrie:
Eu mi-am depus demisia si la APS Salmo-Carpatica, pe care am infiintat-o si urmeaza sa fac acelasi lucru si la FNPSR. Imi pare rau pentru toti acesti 4 ani (2006-2010) in care am incercat sa fac ceva pentru acest sport pe care-l iubesc atat de mult, dar se pare ca nu am cu cine.
Vreau sa raman simplu pescar si nimic mai mult. Voi participa la concursuri private cand voi putea si nu mai doresc nici o asociere, nimic.


Eu cred ca acei 8 vicepresedinti, sau majoritatea dintre ei, au puterea de a indeparta un presedinte prin convocarea unei Adunari Generale extraordinare. Asa as proceda eu in cazul in speta. Este bine de stiut ca organul suprem de conducere este AG si nu Presedintele.
In alta ordine de idei orice membru al unei asociatii/federatii care este incompatibil cu statutul, aduce prejudicii imaginii asociatiei/federatiei sau incalca legile tarii in mod flagrant isi pierde calitatea de membru, fie el si fondator. Ceea ce va ramane din acel titlu va fi doar in actul de infiintare. Calitatea de membru fondator nu il indreptateste sa poata sa faca ce vrea.
Deci parerea mea este ca nu trebuie abandonat un proiect prin prisma unui singur om, chiar daca e considerat indispensabil de unii sustinatori (cati o mai avea). Cimitirele sunt pline de oameni "indispensabili".
Asa ca mai bine va ascutiti armele, zanganiti scuturile si...la lupta! Depinde doar de voi.
Ceilalti baieti trasi pe sfoara vor urma firesc demersurile legale pentru a-si recupera cuantumul premiilor.

_________________
al. trentea - "Pescari 4Ever" - Bucuresti / "Fusion for Energy" Fishing Club - Barcelona


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CUPA FNPSR -BARACUDA LA STATIONAR
MesajScris: 03 Noi 2010, 16:19 
Neconectat

Membru din: 24 Ian 2010, 06:17
Mesaje: 340
Cu ce ocazie te-ai dus tu la Bucuresti la ANPA cu Fane? Cine si de ce te-a invitat si ... de ce numai pe tine ? Ar mai fi multe "de ce"-uri dar deocamdata ma opresc aici.
fiindca mi-a spus ca nu mai raspunde nimeni la solicitari si ca nu are cu cine sa mearga pentru a reprezenta fnpsr,eu personal am mers cu presedintele de la Prieteni Pescari fliala Suceava ,deoarece acolo se petrece ceva foarte grav,si anume pescari cu permis ANPA sunt scosi de pe balta (acumularea Rogojesti)pe motiv ca ....ANPA nu are concesionat apa :shock:
PS astazi am vorbit cu Popescu si a spus ca nu a reusit sa deschida santierul la Orastie,dar spera ca pana pe 15 nov sa obtina banii...mai mult de atat nu pot sa va spun....a promis ca posteaza el despre ce si cum
PSS Pityu nu ma aprind repede,doar ma simt abandonat de toti.....si reactionez ca atare......sa ne intre bine in capAGA,Consiliu director,presedinte


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CUPA FNPSR -BARACUDA LA STATIONAR
MesajScris: 03 Noi 2010, 18:50 
Neconectat
Moderator global
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 17:35
Mesaje: 2415
Localitate: Arad
@Diaconita Petru
Din respect pentru cei care au fost inselati de catre FNPSR , Popescu si implicit dumneavoastra , pentru ca dumneavoastra v-ati asumat anuntarea concursului si conditiile acestuia , va rog sa nu mai postati pe aici ca sa nu pa puneti in postura de a va bana , pina cind nu se vor achita datoriile asumate.
In alta ordine de idei va pot spune ca , dupa o discutie telefonica avuta astazi cu Popescu , va face direct raspunzator de consecintele concursului Baracuda , spunindu-mi ca citez " el nici pe departe nu are nici un fel de atributii pe linie de competitii si ca in Adunarea Generala din 16.11.2010 va cere explicatii legate de incidentele aparute la acest concurs , celor care se ocupa de ramura competitii " :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: . Intru-n cuvint va trebuii sa va informati seful despre ce s-a intimplat la Brasov si de ce oamenii sint nemultumiti :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Nu va asteptati sa va recunoasca ce mi-a spus pentru ca la cit e de escroc v-a nega sigur arincind "mita" in bratele d-voastra :lol: :lol: :lol: :lol:

Pentru cei care au participat la acest concurs si se simt inselati de catre FNPSR , reprezentata prin Popescu Stefan , presedinte , si Diaconita Petru , vicepresedinte si responsabil cu competitiile in aceasta asociatie , federatie , ce o fii ,chiar si prin simpla ACHITARE A TAXEI DE CONCURS IN CONTUL CAREI SE PROMITEA APA MINERALA , SUCURI , ASISTENTA MEDICALA , ETC , va rog imi trimiteti pe mesaj privat , numele prenumele , adresa si nr telefon contact , urmind ca eu sa le centralizez si sa le trimit d-nului Av. Poiana.
Fac mentiunea ca cei care au initiat actiunea penala in instanta pentru inselatorie , sint eu , Nutzu , Florin Palcau si Poiana Doru , fiul d-nului Poiana.
Ceilalti care ni se alatura sint bineveniti .
La sfirsit voi face publica lista (doar cu nume si prenume) a celor care s-au alaturat plingerii penale .

_________________
Stiu ca sint pescar prost ........dar cind ma uit in jurul meu prind curaj

http://pescuitstationar.blogspot.com/


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CUPA FNPSR -BARACUDA LA STATIONAR
MesajScris: 03 Noi 2010, 19:28 
Neconectat

Membru din: 11 Mai 2010, 09:51
Mesaje: 107
desi e off topic vreau sa anunt ca pentru echipa de pescuit stationar a AJVPS Sibiu in sedinta de Consiliu s-a hotarat ca pentru anul 2011 permisul de pescuit si cotizatia de membru vor fi acordate ca merite pentru realizarile din anul 2010.
am preferat sa scriu aici ca stiu ca e cel mai urmarit topic
multumesc si scuze inca odata.
ps: rau imi pare ca ptr 1 mil taxa de inscriere sa ma pot adauga si eu pe lista deschisa de adi suciu


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CUPA FNPSR -BARACUDA LA STATIONAR
MesajScris: 03 Noi 2010, 20:43 
Neconectat

Membru din: 26 Oct 2009, 07:08
Mesaje: 985
Localitate: Lupeni- Hunedoara
Petru Diaconita a scris:
Citat:
PSS Pityu nu ma aprind repede,doar ma simt abandonat de toti.....si reactionez ca atare......sa ne intre bine in capAGA,Consiliu director,presedinte

Nu ma mai intereseaza nici un Consiliu Director, nici un AGA si nici un presedinte. Anunt si pe aceasta cale DEMISIA MEA din toate functiile pe care le-am avut atat la APS Salmo-Carpatica Lupeni cat si la FNPSR. Ca sa fie oficiala treaba, voi trimite demisia in scris prin posta, in plic "Recomandat-cu aviz de primire" ca sa am dovada ca am depus-o oficial.
Draga Petru, sper sa ne mai intalnim numai pe balta, in calitate de pescari si (de ce nu!) prieteni. Vreau sa las loc de "Buna Ziua" si sa nu fiti suparati nici unul pe mine. Pentru AGA adresati-va Vicepresedintelui APS Salmo-Carpatica Lupeni, Dl. Bartha Iuliu, care va fi presedinte interimar pana la noile alegeri.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CUPA FNPSR -BARACUDA LA STATIONAR
MesajScris: 04 Noi 2010, 06:50 
Neconectat

Membru din: 24 Ian 2010, 06:17
Mesaje: 340
adi suciu scrie:
@Diaconita Petru
Din respect pentru cei care au fost inselati de catre FNPSR , Popescu si implicit dumneavoastra , pentru ca dumneavoastra v-ati asumat anuntarea concursului si conditiile acestuia , va rog sa nu mai postati pe aici ca sa nu pa puneti in postura de a va bana , pina cind nu se vor achita datoriile asumate.
In alta ordine de idei va pot spune ca , dupa o discutie telefonica avuta astazi cu Popescu , va face direct raspunzator de consecintele concursului Baracuda , spunindu-mi ca citez " el nici pe departe nu are nici un fel de atributii pe linie de competitii si ca in Adunarea Generala din 16.11.2010 va cere explicatii legate de incidentele aparute la acest concurs , celor care se ocupa de ramura competitii " :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: . Intru-n cuvint va trebuii sa va informati seful despre ce s-a intimplat la Brasov si de ce oamenii sint nemultumiti :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Nu va asteptati sa va recunoasca ce mi-a spus pentru ca la cit e de escroc v-a nega sigur arincind "mita" in bratele d-voastra :lol: :lol: :lol: :lol:

Pentru cei care au participat la acest concurs si se simt inselati de catre FNPSR , reprezentata prin Popescu Stefan , presedinte , si Diaconita Petru , vicepresedinte si responsabil cu competitiile in aceasta asociatie , federatie , ce o fii ,chiar si prin simpla ACHITARE A TAXEI DE CONCURS IN CONTUL CAREI SE PROMITEA APA MINERALA , SUCURI , ASISTENTA MEDICALA , ETC , va rog imi trimiteti pe mesaj privat , numele prenumele , adresa si nr telefon contact , urmind ca eu sa le centralizez si sa le trimit d-nului Av. Poiana.
Fac mentiunea ca cei care au initiat actiunea penala in instanta pentru inselatorie , sint eu , Nutzu , Florin Palcau si Poiana Doru , fiul d-nului Poiana.
Ceilalti care ni se alatura sint bineveniti .
La sfirsit voi face publica lista (doar cu nume si prenume) a celor care s-au alaturat plingerii penale .

sper ca la o ultima postare am dreptul :D daca popescu a afirmat cele mai de sus :shock: nu pot decat sa-mi cer scuze in nume personal pentru situatia creata si sa lasam justitia sa faca dreptate
PS Numai in Romania un concurs de pescuit cu scopul de "socializare" se termina in instanta :shock:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: CUPA FNPSR -BARACUDA LA STATIONAR
MesajScris: 04 Noi 2010, 07:19 
Neconectat

Membru din: 05 Noi 2009, 17:38
Mesaje: 364
Citesc si ma minunez ! Si de fiecare data, din nou si de la inceput !!! Zilnic ! Si tot nu inteleg cum de s-a putut ajunge pina aici...?! Cam departe, zic eu !

Eu pescuiesc si pun peste in parcare, repar digul de la Mandra (Butalau=550m) si ma pregatesc de pescuit elesteul de 8 ha., unde am peste de 2 veri, cita-i lumea ! Probabil in jurul datei de 15-20 noi. Va invit sa vedeti ceva frumos. Am sa tin lumea la curent cu data exacta cind incepem. Recoltarea va dura citeva zile, oricum.

Va doresc, la toti, succes in tot ce doriti sa intreprindeti !

Michel D., adm.balti.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CUPA FNPSR -BARACUDA LA STATIONAR
MesajScris: 04 Noi 2010, 09:38 
Neconectat
Moderator global
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 19:11
Mesaje: 5041
Uszkay Istvan scrie:
........
Eu pot eventual sa-mi fac "mea culpa" ca am crezut in Fane Popescu, ca ar fi in stare sa infiinteze o adevarata federatie sportiva. ......
Eu mi-am depus demisia si la APS Salmo-Carpatica, pe care am infiintat-o si urmeaza sa fac acelasi lucru si la FNPSR.
Imi pare rau pentru toti acesti 4 ani (2006-2010) in care am incercat sa fac ceva pentru acest sport pe care-l iubesc atat de mult, dar se pare ca nu am cu cine.
.......


Asta este un prim pas important , intai trebuie facuta curatenie.

Nu cred ca era cazul , important este sa nu sariti calul din elan muncitoresc cu diverse "asocieri" ;)

Asta chiar ca-i culmea , de ce sa-ti para rau? Sa le para rau celor care manjesc pescuitul...


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 906 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 74, 75, 76, 77, 78, 79, 80 ... 91  Următorul

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.106s | 13 Queries | GZIP : Off ]