Pescuit Stationar

Acum este 28 Apr 2024, 07:27

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 906 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79 ... 91  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: CUPA FNPSR -BARACUDA LA STATIONAR
MesajScris: 02 Noi 2010, 17:06 
Neconectat

Membru din: 24 Ian 2010, 06:17
Mesaje: 340
Uszkay Istvan scrie:
Dl. Popescu si Diaconita ! A trecut termenul si cel din 30.10.2010 si nu vad si nu aud nimic cu privire la sosirea banilor pentru Cupa FNPSR-Baracuda. Cred ca ar fi corect totusi sa veniti cu ceva explicatii in fata concurentilor si a participantilor din partea asociatiilor afiliate la federatie, altfel e de rau. Indiferent ca sunt sau nu sunt bani sunteti datori sa veniti (cu explicatii macar) in fata oamenilor !

eu cu ce explicatii in plus , sa vin ,cand Popescu imi spune ca se dau banii,la fel cum va spune si voua,am eu specimen de semnatura,sau token pentru a verifica contul,singura chestie care am rezolvat-o au fost premiile Baracuda,fiindca eu am vorbit cu patronu firmei :D
PS Pityu,din cate stiu eu sunt 8 vicepresedinti de ce mai pomenit numai pe mine?{daca nu ma insel si tu esti).....oricum am de gand sa dau cu multi dintre ei de pamant ....eu sincer astept procesul.Daca s-a comis greseala eu nu parasesc campul de lupta,raman sa dau explicatii pana la urma....ma ajuta sa cer explicatii la AGA.Nu pot da cat sa felicit cei care au luat initiativa cu procesul.....mi se pare corect e dreptul lor ,in felul acesta se convinge si Popescu daca a gresit sau nu :D
PSS dupa felul cum pui problema,inseamna ca ti-ai trimis cererea de demisie la Popescu,daca nu ,nu cred ca e modul cel mai elegant de a plasa problema in spatele meu.....in acelasi rahat suntem toti....hai sa nu facem valuri


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CUPA FNPSR -BARACUDA LA STATIONAR
MesajScris: 02 Noi 2010, 18:29 
Neconectat

Membru din: 29 Oct 2009, 12:32
Mesaje: 455
Localitate: lipova
diaconitapetru scrie:
Uszkay Istvan scrie:
Dl. Popescu si Diaconita ! A trecut termenul si cel din 30.10.2010 si nu vad si nu aud nimic cu privire la sosirea banilor pentru Cupa FNPSR-Baracuda. Cred ca ar fi corect totusi sa veniti cu ceva explicatii in fata concurentilor si a participantilor din partea asociatiilor afiliate la federatie, altfel e de rau. Indiferent ca sunt sau nu sunt bani sunteti datori sa veniti (cu explicatii macar) in fata oamenilor !

eu cu ce explicatii in plus , sa vin ,cand Popescu imi spune ca se dau banii,la fel cum va spune si voua,am eu specimen de semnatura,sau token pentru a verifica contul,singura chestie care am rezolvat-o au fost premiile Baracuda,fiindca eu am vorbit cu patronu firmei :D
PS Pityu,din cate stiu eu sunt 8 vicepresedinti de ce mai pomenit numai pe mine?{daca nu ma insel si tu esti).....oricum am de gand sa dau cu multi dintre ei de pamant ....eu sincer astept procesul.Daca s-a comis greseala eu nu parasesc campul de lupta,raman sa dau explicatii pana la urma....ma ajuta sa cer explicatii la AGA.Nu pot da cat sa felicit cei care au luat initiativa cu procesul.....mi se pare corect e dreptul lor ,in felul acesta se convinge si Popescu daca a gresit sau nu :D
PSS dupa felul cum pui problema,inseamna ca ti-ai trimis cererea de demisie la Popescu,daca nu ,nu cred ca e modul cel mai elegant de a plasa problema in spatele meu.....in acelasi rahat suntem toti....hai sa nu facem valuri

abureala deja :roll: :roll: auto critica deja :roll: parca e un" deja vu".in ziua de astazi ai gresit ,rezolvarea este simpla:platesti :oops: :oops:

_________________
daca nu faci parte din solutie atunci esti parte din problema


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CUPA FNPSR -BARACUDA LA STATIONAR
MesajScris: 02 Noi 2010, 18:53 
Neconectat

Membru din: 26 Oct 2009, 07:08
Mesaje: 985
Localitate: Lupeni- Hunedoara
Bineanteles ca e corect sa plateasca cine a gresit, dar e incorect sa plateasca si cei care nu au gresit cu nimic. Aici e problema !
Petru, nu te-am acuzat de nimic, doar ca fiind mai mult timp impreuna cu Fane (ati fost si la Bucuresti impreuna) ma gandeam ca trebuie sa fii mai bine informat. In plus de asta este sectorul tau de care raspunzi (pescuitul competitional) si nu trebuie sa te superi ca te-am intrebat si pe tine. E normal sa fac asta, intrucat prea tace si Fane si tu. Ar trebui macar sa se spuna cum stau lucrurile in realitate, pentru ca oamenii au dreptul sa stie ce se intampla in spatele usilor inchise. Nu e suficient sa se inchida usile si gata, pentru ca problema nu e lamurita deloc.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CUPA FNPSR -BARACUDA LA STATIONAR
MesajScris: 02 Noi 2010, 19:31 
Neconectat

Membru din: 11 Mai 2010, 09:51
Mesaje: 107
ce mai tot atat incolo incoace
procesul si desfintarea si fane sa mearga la balastru.
nu cedati.vb lui adi suciu bal a vrut bal sa aiba cu toata federatia lor.japca la drumul mare
ps: zicea cineva azi ca s-au dus oamenii acolo ca le-a promis 1 mil ptr masa
(din federatia lor) si cand au cerut banii sa manance le-a zis ca peste o saptamana in cont.sa va vad la anul cati mai mergeti cu federatia inainte.
este exact imaginea pe care ati creato in pescuitul din romania la ora asta.
Bafta la pescuit FNPSR :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CUPA FNPSR -BARACUDA LA STATIONAR
MesajScris: 02 Noi 2010, 21:09 
Neconectat

Membru din: 28 Oct 2009, 19:38
Mesaje: 568
Cred ca cel mai corect ar fi ca cei inplicati direct in organizarea concursului , cu rezultatele care se cunosc si care a dus la discreditarea definitiva a sistemului competitional organizat de FNPSR sa-si faca MEA CULPA


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CUPA FNPSR -BARACUDA LA STATIONAR
MesajScris: 02 Noi 2010, 21:12 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 10 Dec 2009, 11:44
Mesaje: 199
Eu cred ca ar trebui sa isi lege cate un bolovan de gat si sa sara in apa..... Niste ordinari domle.....ce sa mai!!!

_________________
Go green & please Catch and Release !


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CUPA FNPSR -BARACUDA LA STATIONAR
MesajScris: 03 Noi 2010, 07:18 
Neconectat

Membru din: 24 Ian 2010, 06:17
Mesaje: 340
Uszkay Istvan scrie:
Bineanteles ca e corect sa plateasca cine a gresit, dar e incorect sa plateasca si cei care nu au gresit cu nimic. Aici e problema !
Petru, nu te-am acuzat de nimic, doar ca fiind mai mult timp impreuna cu Fane (ati fost si la Bucuresti impreuna) ma gandeam ca trebuie sa fii mai bine informat. In plus de asta este sectorul tau de care raspunzi (pescuitul competitional) si nu trebuie sa te superi ca te-am intrebat si pe tine. E normal sa fac asta, intrucat prea tace si Fane si tu. Ar trebui macar sa se spuna cum stau lucrurile in realitate, pentru ca oamenii au dreptul sa stie ce se intampla in spatele usilor inchise. Nu e suficient sa se inchida usile si gata, pentru ca problema nu e lamurita deloc.

Tu esti mai aproape decat mine,puteai sa mergi la Orastie sa vezi ce e acolo,sa stai de vorba cu cei de la Hidroconstruct,fiindca contractul de sponsorizare l-am citit amandoi.....ce nu inteleg eu ,chiar nu se gaseau 10000 de euro pentru a preveni rahatul.
PS poate ne baneaza Alin fiindca monopolizam topicul cu problemele fnpsr


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CUPA FNPSR -BARACUDA LA STATIONAR
MesajScris: 03 Noi 2010, 09:30 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 06 Noi 2009, 14:36
Mesaje: 108
Localitate: Barcelona
Cam asa arata un model de contract de sponsorizare (o parte din el) pe care "Pescari 4Ever" il foloseste de la inceput:

CAPITOLUL III - OBLIGATIILE PARTILOR CONTRACTANTE

A. OBLIGATIILE BENEFICIARULUI

Art. 3. Sa aduca la cunostinta publicului sprijinul acordat de catre SPONSOR prin promovarea numelui, a marcii, ori a imaginii acestuia.
Art. 4. Sa accepte sa fie mentionat in comunicarile cu natura publicitara realizate de SPONSOR, in mass media si pe Internet, pentru promovarea numelui sau a serviciilor societatii.
Art.5. Sa afiseze la loc vizibil bannerul SPONSORULUI pus la dispozitie de catre acesta.
Art.6. Sa afiseze la fiecare concurent sigla si numele SPONSORULUI prin materialele puse la dispozitie de catre acesta.
Art.7. Sa nu incheie contracte cu alti sponsori din domeniu

B. OBLIGATIILE SPONSORULUI

Art. 8. Sa asigure BENEFICIARULUI materialele publicitare cu inscriptile acestuia .
Art. 9. Sa-si achite obligatiile de la de la CAP.V – Art.11 .

CAPITOLUL IV - DURATA CONTRACTULUI
Art. 10. Prezentul contract intra in vigoare la data semnarii lui, si este valabil pana in data de …………..

CAPITOLUL V - VALOAREA CONTRACTULUI
Art. 11. Valoarea contractului este de ………, echivalent in lei, calculat la cursul zilei BNR ( inclusiv TVA), si va fi achitata sub forma de transfer bancar in contul Asociatiei …………….. sau in numerar, inainte de desfasurarea evenimentului sponsorizat.

CAPITOLUL VI - CAUZE DE INCETARE A CONTRACTULUI
Art. 12. Contractul inceteaza la expirarea termenului prevazut in contract, daca partile nu hotarasc in scris prelungirea acestuia.
Art. 13. In cazul in care concursul se reprogrameaza , durata contractului se prelungeste corespunzator cu data fixarii datei concursului.

CAPITOLUL VII - FORTA MAJORA
Art. 14. Partile convin ca pot fi exonerate de raspundere pentru neindeplinirea obligatiilor asumate prin acest contract, in caz de forta majora.
Art. 15. Partea afectata de eveniment are obligatia sa instiinteze in scris cealalta parte, in termen de 15 zile de la aparitia evenimentului.

CAPITOLUL VIII - LITIGII
Art. 16. In cazul aparitiei unor litigii ocazionate cu derularea prezentului contract, ce nu se solutioneaza pe cale amiabila, acestea vor fi inaintate spre solutionare instantei judecatoresti competente, potrivit legii romane.

CAPITOLUL XI - DISPOZITII FINALE
Art. 17. Prezentul contract a fost incheiat in data de ………..., la sediul SPONSORULUI, in 2 (doua) exemplare, un exemplar pentru fiecare parte, fiecare avand aceeasi putere valabila.
Art. 18. Prezentul contract a fost incheiat sub imperiul dispozitiilor prevazute de art. 969 Cod Civil Roman si ale Legii nr. 32/1994 privind sponsorizarea, si a Ordonantei nr. 36/1998 pentru modificarea si completarea Legii nr. 32/1994 privind sponsorizarea.


BENEFICIAR: SPONSOR:


Acum intreb si eu pe cei din Federatie cum arata contractul lor de sponsorizare...

_________________
al. trentea - "Pescari 4Ever" - Bucuresti / "Fusion for Energy" Fishing Club - Barcelona


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CUPA FNPSR -BARACUDA LA STATIONAR
MesajScris: 03 Noi 2010, 12:15 
Neconectat

Membru din: 26 Oct 2009, 07:08
Mesaje: 985
Localitate: Lupeni- Hunedoara
Diaconita Petru a scris
Citat:
Tu esti mai aproape decat mine,puteai sa mergi la Orastie sa vezi ce e acolo,sa stai de vorba cu cei de la Hidroconstruct,fiindca contractul de sponsorizare l-am citit amandoi.....ce nu inteleg eu ,chiar nu se gaseau 10000 de euro pentru a preveni rahatul.
PS poate ne baneaza Alin fiindca monopolizam topicul cu problemele fnpsr

Ma mir ca vorbesti asa ! Contractul pe care l-am citit in fuga la sedinta Consiliul Director (fiind dat din mana in mana doar ca sa-l vedem ca exista si ca e real) nu are nici o legatura cu persoana mea si nici a ta si nici a unui vicepresedinte. Este exclusiv opera lui Fane. El s-a inteles cu Hidroconstructia, e afacerea lui cu proiecte, cu firma lui de consultanta care probabil are si ea de castigat de pe urma afacerii, de aia nici nu a implicat pe nimeni in problema Contractului de Sponsorizare. Nu am ce cauta la Orastie si nu am ce discuta cu Hidroconstructia ca nu am nici o responsabilitate in acest sens. Nici tu nu ai si nici altii nu stiu sa aibe din conducerea federatiei. Eu nu am fost rautacios fata de tine cand am cerut detalii. Am fost cat se poate de normal si am motivat prin faptul ca fiind cu el la Bucuresti, sigur ati mai discutat si pe marginea acestui subiect si poate ai ceva noutati, stii mai multe decat mine legat de acest subiect.
Tu vad ca te aprinzi prea repede si deja sari cu atacuri si invective la persoana mea de parca cine stie ce ti-am facut. Nu ti-am facut nimic, decat ca ti-am cerut niste detalii (daca stii). Trebuia sa spui ca nu ai noutati in domeniu si atat.
Totusi daca stam la capitolul intrebari, hai sa te intreb eu ceva.
Cu ce ocazie te-ai dus tu la Bucuresti la ANPA cu Fane? Cine si de ce te-a invitat si ... de ce numai pe tine ? Ar mai fi multe "de ce"-uri dar deocamdata ma opresc aici.

Alin Barastean a scris:
Citat:
Eu cred ca ar trebui sa isi lege cate un bolovan de gat si sa sara in apa..... Niste ordinari domle.....ce sa mai!!!
Te rog precizeaza persoanele la care te referi, ca vad ca folosesti pluralul !


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CUPA FNPSR -BARACUDA LA STATIONAR
MesajScris: 03 Noi 2010, 12:54 
Neconectat

Membru din: 26 Oct 2009, 07:08
Mesaje: 985
Localitate: Lupeni- Hunedoara
APSHD a scris
Citat:
Cred ca cel mai corect ar fi ca cei inplicati direct in organizarea concursului , cu rezultatele care se cunosc si care a dus la discreditarea definitiva a sistemului competitional organizat de FNPSR sa-si faca MEA CULPA

Cred ca trebuie sa fac o precizare CAT MAI CLARA (pentru a nu stiu cata oara!).
Eu personal la acest concurs numit CUPA FNPSR -BARACUDA, am fost SIMPLU CONCURENT. Am participat si am fost la fel de fraierit ca oricare altul.
S-o luam cu inceputul inceputului !
Pana si ideeeea de a organiza acest concurs ii apartine exclusiv lui Fane Popescu.
Daca nu ma insel, pe topicul legat de Finala "A" al FNPSR, eu aveam o cu totul alta propunere si anume, ca primii 5 din divizia "A" al FNPSR sa faca o FINALA A FINALELOR cu primii 5 de la AGVPS. Nu era vorba sa implicam banii federatiei, ci ca la orice concurs privat, fixam o taxa de participare suficient de mare (ca sa merite efortul!) si se rezolva fara nici un leu cheltuiala. Nu s-a tinut cont de propunerea mea si s-a facut ceeea ce s-a facut. Dovada de aceasta propunere exista pe topicul cu pricina (il voi cauta cat mai curand si voi da un link), dar poate sa ma sustina si Nutzu, care chiar mi-a raspuns atunci la propunere si a precizat ca daca miza va fi pe masura, e ca si rezolvata problema.
Deci, Dl. Benko, eu personal nu am de ce sa-mi fac MEA CULPA pentru organizarea acestui concurs. DA. Sunt de acord sa o faca cei care trebuie sa o faca !
Eu pot eventual sa-mi fac "mea culpa" ca am crezut in Fane Popescu, ca ar fi in stare sa infiinteze o adevarata federatie sportiva. Sustin in continuare necesitatea infiintarii unei astfel de federatii in Romania, dar sa fie condusa exclusiv de catre pescari de competitie si as da aici cateva exemple nu neaparat exclusive:
Zsolt Benzar, Tibi Rancu, Tudor Octavian, Maty, Dragos Popa, Alin Tudose, Ady Suciu, Cosmin Brola, Ady Petrisor, Eugen Biltac, etc. etc. etc.
Am reailzat in sfarsit ca atata timp cat acesti pescari de competitie nu se vor implica direct in realizarea acestei federatii sportive, este imposibil ca cineva din afara fenomenului sa o faca. Chiar de ar face-o, ar fi un esec total.
Pescarii enumerati mai sus si multi altii (pe care pe moment i-am omis), ar putea convinge pana si conducerea AGVPS sa le permita infiintarea unei astfel de federatii sportive, iar pescuitul competitional sa treaca exclusiv sub organizarea acesteia. Cred ca nu ar trebui sa se supere nimeni, dimpotriva ! Ar fi un mare pas spre performanta !
Eu mi-am depus demisia si la APS Salmo-Carpatica, pe care am infiintat-o si urmeaza sa fac acelasi lucru si la FNPSR. Imi pare rau pentru toti acesti 4 ani (2006-2010) in care am incercat sa fac ceva pentru acest sport pe care-l iubesc atat de mult, dar se pare ca nu am cu cine.
Vreau sa raman simplu pescar si nimic mai mult. Voi participa la concursuri private cand voi putea si nu mai doresc nici o asociere, nimic.


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 906 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79 ... 91  Următorul

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.050s | 11 Queries | GZIP : Off ]