Pescuit Stationar

Acum este 05 Mai 2024, 12:50

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 103 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 7, 8, 9, 10, 11
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Campionatul Mondial Pe Cluburi Radece Slovenia
MesajScris: 01 Iul 2014, 10:40 
Neconectat

Membru din: 25 Iun 2010, 07:44
Mesaje: 1039
Localitate: Medias
Din punctul meu de vedere nu avem voie sa criticam nici o echipa, nici un pescar care reprezinta Romania. Si asta deoarece pescarii care se duc acolo se duc pe banii lor. Cel care are dreptul sa critice poate fi doar sponsorul sau finantatorul. Noi ceilalti ar trebui sa fim bucurosi ca cineva pe banii lui merge sa reprezinte Romania. Puteau baietii sa faca si ultimul loc. Ei s-au dus acolo pe banii lor. Deci cei care ati criticat nu cred ca aveti dreptate.
Cu Hagi este alta treaba. FRF primeste bani de la buget, adica bani din buzunarul fiecarui roman.

-pentru Alex, no offense campionule
alex gavan scrie:
Ocazie de care am reusit sa profit din plin si sa reusesc ceva ce nu cred ca a mai reusit vre-un roman in ultimii 20 de ani, locul 1 la general dupa prima zi a unui campionat mondial (fie el si pe cluburi).
Asa-i, nici un roman n-a reusit sa fie campion mondial pentru o zi :lol:. Dar a reusit o romanca, respectiv d-na Cristina Malutan. http://www.sfwc.it/italiano/classifiche/CLASSIFICA1PROVA_DONNE.pdf


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Campionatul Mondial Pe Cluburi Radece Slovenia
MesajScris: 14 Iul 2014, 06:29 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 10 Oct 2010, 18:04
Mesaje: 139
@nicolae adrian ..... nu mai da cu bold in sus si in jos cu banii lor ca asta este nesemnificativ...... banii lor este vrerea lor si a sponsorului de a fi acolo.... nu l-a obligat nimeni sa dea banul si daca totusi a facut-o a facut-o cu un scop :twisted: :mrgreen: faptul ca nu a iesit cum a vrut el este altceva...... pe de alta parte spui sa nu se mai critice ..... eu zic: BA DIN CONTRA !!!!! pescarii pot comenta si critica cat vor ca ei .... sponsorul nu si-a cumparat o tara ci doar provizoriu o echipa care pana la urma a reprezentat ROMANIA ..... iar ce a facut acolo echipa ne priveste pe noi toti. Toti concurentii si pescarii romaniei sunt bucurosi sau jenati de rezultatele obtinute.
In incheiere bafta si succes ....tipic Vijelios :)) :twisted: :lol: :mrgreen: :twisted:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Campionatul Mondial Pe Cluburi Radece Slovenia
MesajScris: 14 Iul 2014, 21:48 
Neconectat

Membru din: 25 Iun 2010, 07:44
Mesaje: 1039
Localitate: Medias
vijelie scrie:
@nicolae adrian ..... nu mai da cu bold in sus si in jos cu banii lor ca asta este nesemnificativ...... banii lor este vrerea lor si a sponsorului de a fi acolo.... nu l-a obligat nimeni sa dea banul si daca totusi a facut-o a facut-o cu un scop :twisted: :mrgreen: faptul ca nu a iesit cum a vrut el este altceva...... pe de alta parte spui sa nu se mai critice ..... eu zic: BA DIN CONTRA !!!!! pescarii pot comenta si critica cat vor ca ei .... sponsorul nu si-a cumparat o tara ci doar provizoriu o echipa care pana la urma a reprezentat ROMANIA ..... iar ce a facut acolo echipa ne priveste pe noi toti. Toti concurentii si pescarii romaniei sunt bucurosi sau jenati de rezultatele obtinute.
In incheiere bafta si succes ....tipic Vijelios :)) :twisted: :lol: :mrgreen: :twisted:

Vijelios dar cu intarziere de...13 zile?! :shock:
An de an Romania participa cu regularitate la campionatele mondiale (pe echipe si pe cluburi). Dar peste cele europene se cam sare. Si asta stiti si dvs. ca motivul este cel financiar. Adica acei pescari care ar putea reprezenta Romania la europene renunta tocmai pentru a avea bani de mondiale. Le dau dreptate, mondialele sunt mai importante.
Si in acest context si aceasta ordine de idei va invit sa facem un exercitiu de imaginatie. Sa presupunem ca intr-un an (ca in multi altii, evident) Romania nu trimite la europene echipa/club deoarece cei din lotul national nu au bani.
Sa zicem ca se prezinta la d-l Benzar 5 pescari (nu conteaza cine) si spun ca au banii necesari si vor sa mearga la europene. Si d-l Benzar le da acceptul. Si baietii se duc. Si acolo fac un rezultat dezastruos, adica sunt varza.
Dvs. ati fi in stare sa-i criticati? Sau ati fi bucuros, poate chiar mandru ca 5 pescari, pe banii lor si efortul lor au reprezentat Romania? Si tara noastra a mai aparut intr-o statistica. Si Romania a mai participat la un campionat european. Si langa steagurile a multor tari participante s-a aliniat si drapelul tricolor care reprezinta Romania, tara care de fapt nu avea de gand sa trimita pe nimeni la acea competitie (si acesta este realitatea ultimilor ani).
Chiar asa, ati fi in stare sa-i criticati pe baietii aia?
Eu stiu ca in sport important este sa participi.
Sanatate si toate cele bune!


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 103 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 7, 8, 9, 10, 11

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.060s | 15 Queries | GZIP : Off ]