Pescuit Stationar

Acum este 07 Mai 2024, 09:28

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 103 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Campionatul Mondial Pe Cluburi Radece Slovenia
MesajScris: 09 Iun 2014, 05:18 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 24 Oct 2009, 17:39
Mesaje: 1443
Localitate: Arad
Au terminat pe 16 din 30.

Bravo Boti (un 2 si un 3)! Un rezultat excelent!
Bravo Alex pentru prima mansa!

Aici rezultatele complete:
http://www.matchfishing.it/2014/06/07/m ... da-radece/

Italienii au avut probleme cu hotii (rubezienele furate nici nu au fost scoase pe piata, e ciudat, plus ca s-au furat dintr-un garaj, taiind portiera din spate a dubei :o ), apoi au avut probleme si cu un control de la ANAF-ul sloven, asupra nadei! :o :o :o

Reclama si ceva atitudine agresiva a organizatorilor fata de Fini.

Ungurii la inaltime, vicecampioni, frumos este ca i-am vazut in poze si pe Erdeli si Tamas, alaturi de Boti, care sunt convins ca le calca pe urme!

_________________
Www.MatchFishing.Ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Campionatul Mondial Pe Cluburi Radece Slovenia
MesajScris: 09 Iun 2014, 07:55 
Neconectat

Membru din: 01 Noi 2009, 20:53
Mesaje: 311
Rezultat onorabil, meritati felicitari, dar eu nu pentru rezultat va felicit,ci pentru faptul ca, pe banii vostri a-ti mers sa reprezentati Romania la un concurs de un asemenea nive! Felicitari !


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Campionatul Mondial Pe Cluburi Radece Slovenia
MesajScris: 09 Iun 2014, 08:10 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 16 Mai 2011, 13:08
Mesaje: 361
Localitate: Cluj-Napoca
FELICITARI ECHIPEI ROMANIEI .... data viitoare o sa fie mult mult mai bun rezultatul....FELICITARI ALEX GAVAN,KOSZORUS BOTI,POIANA DORU,FARKAS ADI,BUCUR ANDREI,PETRUTA LUCI SI TOTI CEI CARE AU FOST ALATURI DE VOI SI V-AU AJUTAT CA SA REPREZENTATI ROMANIA LA ACEST CAMPIONAT MONDIAL!!!!!

_________________
Gergely Istvan

Prostia este infinit mai fascinanta decat inteligenta, inteligenta are limitele ei, prostia NU!!!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Campionatul Mondial Pe Cluburi Radece Slovenia
MesajScris: 09 Iun 2014, 15:03 
Neconectat

Membru din: 26 Oct 2009, 07:08
Mesaje: 985
Localitate: Lupeni- Hunedoara
Felicitari Boti si intreaga echipa! Eu zic ca e un rezultat bun pentru voi. Sunteti abia la prima voastra participare de acest gen. Viitorul suna bine. Capul sus, ca e de lucru.
Inca o data Felicitari Intregii Echipe !!!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Campionatul Mondial Pe Cluburi Radece Slovenia
MesajScris: 10 Iun 2014, 21:07 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 08 Iun 2012, 04:43
Mesaje: 185
In primul rand va multumesc tuturor celor ce ne-ati sustinut si ne-ati incurajat aici pe forum!

Profit de ocazie sa imi felicit coechipierii pentru seriozitatea, dedicarea si maturitatea de care au dat dovada in aceste zile istovitoare. Am fost o adevarata echipa, fara ambitii prostesti sau individualitati, si asta spune multe...
Risipa de efort din partea tuturor a fost enorma, programul pe care ni l-am facut si pe care l-am urmat cu strictete inca din prima zi ne-a fost impus de cei obisnuiti deja demult cu rutina concursurilor mari. In linii mari dispuneam de 6 ore de somn , 2 ore de timp liber pe care aproape in fiecare zi il petreceam tot impreuna discutand in detaliu antrenamentul din acea zi, 1-2ore servirea mesei,iar restul de 14 ore era doar munca... 8-9 ore pe pista , 2-3ore nada si intretinerea momelilor vii, 2 ore pregatirea liniilor noi sau refacerea celor déjà folosite, pregatirea de forfacuri noi, cu fire si carlige tot mai mici de la zi la zi... Cu totii ne-am simtit ca intr-un cantonament intens de pescuit, iar chiar daca datorita efortului fizic intens datorat mai ales conditiilor de pe pista, uneori seara eram efectiv storsi de puteri, in fiecare dimineata o luam de la capat entuziasti, optimisti si increzatori in noi, in pescuitul si in sansa noastra.

Antrenamentele facute de noi au fost adevarate concursuri in cadrul echipei, nimeni un si-a permis sa stea relaxat pe scaun in vreo zi, cu totii stiam ce aveam de facut pentru ziua respectiva si incercam sa scoatem maximul de pe fiecare stand pe care nimeream stiind ca si in concurs va fi la fel. Dupa primele doua zile atrasesem deja fara sa vrem atentia echipelor mari, in ultimele trei zile in spatele nostru fiind o adevarata pleiada de vedete internationale, care ne urmareau cu interes fiecare miscare, cei mai prezenti fiind englezii care se schimbau intre ei la o ora. Echipa arata minunat... Toata lumea ne plasa intre favoriti, alaturi de unguri, de englezi si olandezi... Vineri am avut cea mai buna zi de antrenament, efectiv am rupt apa, italienii care pescuiau in stanga noastra au avut un singur om ce prindea in rand cu noi, restul cam la jumatate. . . Stiam ca suntem pe problema si deabea asteptam a doua zi!

Aveam nevoie doar de un dram de noroc, de o grila bunicica si totul ar fi iesit ..... De aici incolo fiecare dintre noi a trait experiente total diferite, in functie de norocul sau ghinionul de a fi sau a nu fi in locul potrivit. Alegerea perioadei organizarii concursului in prohibitie s-a dovedit in final a fi o mare prostie din partea organizatorilor, iar sectorizarea si chiar subsectorizarea pistei nu oferea nici pe departe uniformitatea si egalitatea de sanse concurentilor. Cea mai mare discrepanta era primul subsector din D unde primele 9 standuri aflate intr-un golfulet plin de peste nu aveau nimic in comun cu urmatoarele 6 unde apa la 13 metri avea 9 metri , era plin de stanci, si nu tineau peste. Din pacate pentru mine prima zi D15..... Locul 9 cu un caras de 1kg prins de sub 9 metri de apa :shock: si ceva morunasi si babusti, 90% prinsi in primele 2ore din mansa. A doua zi Luci ma arunca tot acolo D13...... Nu stiu care este probabilitatea ca din 5 sectoare, 10 subsectoare, 150 de standuri, 6 standuri de care se ferea toata lumea , 5 concurenti in echipa, unul sa nimereasca de doua ori aproape in acelasi loc, dar probabil infima. A doua zi dupa 30 de minute cu 3 morunasi si doua babuscute vadul era literalmente GOL iar toate eforturile mele de a duce N cupe cu chitul de cupa mufat la top7 s-au dovedit zadarnice, singurii pesti pe care i-am mai prins fiind 12 obleti, 2porcusori si o babusca..... Dramatic!!!!! Locul 14 :( Asta a fost !.... Nesansa... Am facut tot ce a fost omeneste posibil, am luptat pana la sfarsit, dar degeaba. . .

Felicitari Boti , Alex !!!!! Voi ati putut sa fructificati sansele primite!!
Felicitari Doru, Adi pentru munca depusa !!!!


Multumesc pe aceasta cale celor ce au fost alaturi de noi, atat la bine cat si la rau, atat la agonie cat si la extaz, celor ce au crezut cu adevarat in noi si in sansa noastra si si-au sacrificat timpul, banii , sanatatea si nervii in incercarea de a face ceva cu si pentru aceasta echipa . Aceastia sunt:

Petruta Lucian
Poiana Ion
Pop Paul
Bucur Vlad
Barna Szilard
Attila Erdei
Tamas Walter


Ar mai fi foarte multe de scris despre acest concurs nebun.... Dar toate la timpul lor!!!

Rezultatul echipei Romaniei la acest campionat mondial este total nedrept, si in deplina neconcordanta cu eforturile noastre si cu pescuitul facut de noi acolo.
Experienta ramane si sunt convins ca este un mare pas inainte!!!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Campionatul Mondial Pe Cluburi Radece Slovenia
MesajScris: 11 Iun 2014, 06:30 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 09 Dec 2009, 21:00
Mesaje: 512
Localitate: Baia Mare , Maramures
Capul sus baieti ! Indiferent de rezultatul obtinut , bun sau slab , luptati in continuare ! Campionate vor mai fi destule si probabil norocul o sa stea mai aproape de voi.

Felicitari oricum !



Ps: Mie personal mi-ar placea sa dati si niste detalii legate despre modul de pescuit , pestele vizat , strategia de nadire , nada etc etc ... Si cred ca si restul pescarilor sunt interesati.

_________________
My blog : http://pescuitul-sport-sau-pasiune.blogspot.ro/

Marius Osan.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Campionatul Mondial Pe Cluburi Radece Slovenia
MesajScris: 11 Iun 2014, 14:07 
Neconectat

Membru din: 25 Iun 2010, 07:44
Mesaje: 1039
Localitate: Medias
Maryus scrie:
Capul sus baieti ! Indiferent de rezultatul obtinut , bun sau slab , luptati in continuare ! Campionate vor mai fi destule si probabil norocul o sa stea mai aproape de voi.

Felicitari oricum !



Ps: Mie personal mi-ar placea sa dati si niste detalii legate despre modul de pescuit , pestele vizat , strategia de nadire , nada etc etc ... Si cred ca si restul pescarilor sunt interesati.

Idem Maryus!
Multumim Andrei Bucur pentru precizari.
Asteptam si alte pareri.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Campionatul Mondial Pe Cluburi Radece Slovenia
MesajScris: 11 Iun 2014, 14:25 
Neconectat

Membru din: 06 Noi 2009, 13:40
Mesaje: 3667
@ Andrei si restul "pelicanilor" :

Nu disperati!!! efortul vostru si munca va fii raspltit in anii care vor veni...sunt sigur de asta...e imposibil sa fie altfel. Aveti toata consideratia mea. Va pupa Tica.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=GIGv4GfExQs
http://fishinginireland.info/news/coars ... s-the-day/


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Campionatul Mondial Pe Cluburi Radece Slovenia
MesajScris: 11 Iun 2014, 19:54 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 18:14
Mesaje: 578
faptul ca ati avut locuri de 2 si 3 pe sector spune ca ati inteles despre ce era vorba iar locul obtinut e unul onorabil
-felicitari!!! si pe viitor antrenati va si pt tragere la sorti :lol: :lol: :lol:

_________________
FishWorld - Legatura ta cu natura
http://www.fishworld.ro


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Campionatul Mondial Pe Cluburi Radece Slovenia
MesajScris: 11 Iun 2014, 20:01 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 08 Iun 2012, 04:43
Mesaje: 185
Tudor Bodocan scrie:
faptul ca ati avut locuri de 2 si 3 pe sector spune ca ati inteles despre ce era vorba iar locul obtinut e unul onorabil
-felicitari!!! si pe viitor antrenati va si pt tragere la sorti :lol: :lol: :lol:


Daca ai sughitzat cumva la Doripesco sa sti ca eu am fost de vina....:)))


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 103 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Următorul

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.043s | 13 Queries | GZIP : Off ]