Pescuit Stationar

Acum este 20 Apr 2024, 13:13

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 29 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: parere scaun feeder
MesajScris: 15 Mai 2015, 10:53 
Neconectat

Membru din: 27 Ian 2012, 10:55
Mesaje: 38
Localitate: Oradea
Pentru ca prea multi se plang de scaunele de pescuit, de serie Korum delux, Rive ,etc, va prezint varianta romaneasca (cumparati cu incredere produsele nationale)! Este varianta light (din brad). Pentru cei cu dimensiuni mai generoase, 1.80m -110kg sau peste , exista varianta din lemn esenta tare , fag sau stejar. Are o serie de elemente de siguranta, incleiat corespunzator plus suruburi, nepliat este mai redus in volum ca marcile consacrate, in caz de cadere involuntara in apa se transforma in colac de salvare, este ecologic , pestii sunt familiarizati cu materialul. Va ajuta sa slabiti , repetand miscarea sus-jos (nu rezisti sa stai o perioada indelungata , din cauza bataturilor ). Alte avantaje ar fi greutatea extrem de mica, ca sa nu mai vorbim de pret. A costat 10 (zece) lei, dupa o negociere (scurta), in scadere de la 15 lei . La varianta delux, aveti inclusa si crema de hemoroizi . Mai jos aveti varianta pentru baraje. Fir intins!Imagine[/img]Imagine.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: parere scaun feeder
MesajScris: 15 Mai 2015, 12:00 
White Shark scrie:
Pentru ca prea multi se plang de scaunele de pescuit, de serie Korum delux, Rive ,etc, va prezint varianta romaneasca (cumparati cu incredere produsele nationale)! Este varianta light (din brad). Pentru cei cu dimensiuni mai generoase, 1.80m -110kg sau peste , exista varianta din lemn esenta tare , fag sau stejar. Are o serie de elemente de siguranta, incleiat corespunzator plus suruburi, nepliat este mai redus in volum ca marcile consacrate, in caz de cadere involuntara in apa se transforma in colac de salvare, este ecologic , pestii sunt familiarizati cu materialul. Va ajuta sa slabiti , repetand miscarea sus-jos (nu rezisti sa stai o perioada indelungata , din cauza bataturilor ). Alte avantaje ar fi greutatea extrem de mica, ca sa nu mai vorbim de pret. A costat 10 (zece) lei, dupa o negociere (scurta), in scadere de la 15 lei . La varianta delux, aveti inclusa si crema de hemoroizi . Mai jos aveti varianta pentru baraje. Fir intins!Imagine[/img]Imagine.


eu am deschis acest topic in ideea ca o sa primesc niste sfaturi bune, multumesc aici d-ului Catalin, Truia, Nutzu.
cat despre bascalie celor care aveti chef de asa ceva mai bine abtinetiva ca si eu pot da mistouri de va ustura pe voi curu si atunci numai bine crema pe care o recomanzi pentru hemoroizi ar fi buna pentru tine


Sus
  
 
 Subiectul mesajului: Re: parere scaun feeder
MesajScris: 15 Mai 2015, 12:28 
Neconectat

Membru din: 27 Ian 2012, 10:55
Mesaje: 38
Localitate: Oradea
Scuze, n-am vrut sa ofensez pe nimeni, doar sa mai zambim putin.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: parere scaun feeder
MesajScris: 16 Mai 2015, 21:55 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 29 Noi 2009, 23:24
Mesaje: 456
Localitate: Iasi
Matrixul eu zic ca nu se compara, e mai slabut decat Korum. Daca nu ai nevoie de picioare inalte (maluri abrupte) poti adauga si Korum accesory in lista. E foarte comfortabil, portabil si rapid de montat. Eventual ii cumperi 2 picioare telescopice pe fata.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: parere scaun feeder
MesajScris: 25 Iun 2015, 21:16 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 03 Mai 2011, 18:57
Mesaje: 468
Localitate: RADAUTI
Eu am cautat mult si am cerut multe sfaturi inainte sa-mi cumpar scaun,deoarece am vreo 125 da kile si pana la urma am optat pentru Rive Open Siege varianta in X.Cred ca e singurul scaun care rezista la''tonaj''.
Dimensiunea de transport nu reprezinta un impediment,scunul are husa impermeabila si poti sa-l pui deasupra pe masina si adevarat e putin mai scump dar merita pentru ca e foarte comfortabil mai ales cand faci partide mai lungi.
Super scaun!!!!!!

_________________
" Choose a job you love, and you will never have to work a day in your life."


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: parere scaun feeder
MesajScris: 07 Oct 2015, 09:18 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 08 Dec 2014, 06:38
Mesaje: 72
Localitate: Bucuresti
nicu2 scrie:
Mie sincer mi-a placut cel de la Browning. E mai ok decat Nufish sau Milo, e mai confortabil sezutul si spatarul, mai stabil deoarece e mai lat. Are picioarele mai lungi pt a monta accesoriile si are profil rotund de 25mm.


Salutare !

@nicu2 cand spui de Browning te referi la acest model:


Fişiere ataşate:
FireShot Screen Capture #002 - '' - www_zebco-europe_net_fileadmin_downloads_kataloge_2016_UK_B0_2016_UK.jpg
FireShot Screen Capture #002 - '' - www_zebco-europe_net_fileadmin_downloads_kataloge_2016_UK_B0_2016_UK.jpg [ 61.66 KiB | Vizualizat de 11720 ori ]
Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: parere scaun feeder
MesajScris: 07 Oct 2015, 18:45 
Neconectat

Membru din: 20 Dec 2011, 09:37
Mesaje: 1011
Nash-Peg-One-Transformer,cel mai bun scaun,
am avut mai multe modele,pentru mine asta
este cel mai bun.
Am spus pentru mine.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: parere scaun feeder
MesajScris: 12 Oct 2015, 07:18 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 13 Dec 2009, 09:03
Mesaje: 293
Localitate: cluj-napoca
Fox Adjusta Level Accessory Chair are cineva? ceva pareri?


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: parere scaun feeder
MesajScris: 26 Oct 2015, 13:42 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 29 Noi 2009, 23:24
Mesaje: 456
Localitate: Iasi
Da, acesta e Scaunul Browning, cred ca e unul din cel mai reusite din punctul meu de vedere.
Nash peg one e imens si f greu, e pt crapisti.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: parere scaun feeder
MesajScris: 26 Oct 2015, 22:18 
Neconectat

Membru din: 20 Dec 2011, 09:37
Mesaje: 1011
Nu este nici imens si nici greu,dar mai ales
nu este nici pentru crapisti,asta ti-o spun
dupa ce am avut mai multe scaune de pescuit.
Este foarte compact,foarte stabil adica face
toti banii care-i dai pe el.
Ma indoiesc ca l-ai vazut pe viu.
Vezi ca eu vorbesc de modelul-TRANSFORMER.


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 29 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3  Următorul

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.116s | 16 Queries | GZIP : Off ]