Pescuit Stationar

Acum este 03 Mai 2024, 19:38

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 29 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: parere scaun feeder
MesajScris: 24 Apr 2015, 10:00 
buna ziua
as dori sa va rog sa imi dati indicatie ce scaun sa achizitionez, precizez ca am vreo 110 kg si sedintele sunt lungi, in jur de 20 de ore si majoritatea pe noapte, asta iseamna ca trebuie sa fie si comfortabil si pe cat posibil si usor pentru transport
-korum deluxe accesory chair ?
-matrix deluxe accesory chair ?
multumesc


Sus
  
 
 Subiectul mesajului: Re: parere scaun feeder
MesajScris: 24 Apr 2015, 10:05 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 19:44
Mesaje: 3249
Localitate: Timisoara
Rive Open Siege

_________________
http://www.pescuitstationar.ro/forum/vi ... f=6&t=3513
Good things come to those who "bait"


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: parere scaun feeder
MesajScris: 24 Apr 2015, 10:23 
nutzu_z scrie:
Rive Open Siege

multumesc de sfat insa am uitat sa precizez ca nu am atatia bani incat sa il cumpar, mai imi trebuie si accesorii, in plus e si destul de greu(8,5kg)


Sus
  
 
 Subiectul mesajului: Re: parere scaun feeder
MesajScris: 24 Apr 2015, 10:33 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 19:44
Mesaje: 3249
Localitate: Timisoara
Crezi ca la 110kg un scaun usor o sa fie ideal?

_________________
http://www.pescuitstationar.ro/forum/vi ... f=6&t=3513
Good things come to those who "bait"


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: parere scaun feeder
MesajScris: 24 Apr 2015, 10:39 
nutzu_z scrie:
Crezi ca la 110kg un scaun usor o sa fie ideal?

ai dreptate doar ca scaunul pe e un bagaj pe langa multe altele, rucsac, husa cu bete, minciog rectangular, galeata cu nada, toate acestea trebuie sa le duc pe un plan inclinat vreo 300-400m


Sus
  
 
 Subiectul mesajului: Re: parere scaun feeder
MesajScris: 24 Apr 2015, 20:49 
Neconectat

Membru din: 18 Noi 2010, 00:27
Mesaje: 113
Daca pescuiti pe maluri inclinate(lacuri de acumulare,etc) sfatu meu e sa uitati de -matrix deluxe accesory chair.
Am detinut korumul acessory deluxe dar a trebuit sal dau findca nu posed masina nu puteam sa abuzez de bunavointa prietenilor cu care merg la pescuit.In privinta confortului insa nu am nimic de reprosat,poti chiar dormi linistit in el.
Cu stima Catalin


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: parere scaun feeder
MesajScris: 13 Mai 2015, 19:34 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 29 Noi 2009, 23:24
Mesaje: 456
Localitate: Iasi
Are un prieten scaun Matrix Ethos si are ceva probleme cu el. Suruburile care fixeaza picioarele cand le strangi, ies in afara in loc sa stranga, pentru ca s-a defectat sistemul de prindere. Apoi i s-a fisurat si panza de la sezut.

Am fost weekend-ul trecut la un concurs de feeder pe Sarulesti si am avut ocazia sa vad mai toate scaunele de feeder.
Am avut Korum deluxe dar pt mine era prea mare la acel moment si perna de la spatar ma deranja la ceafa. Per total e ok, depinde de inaltime ta . Cel mai bine e sa cauti la cineva din zona si sa probezi.
Mie sincer mi-a placut cel de la Browning. E mai ok decat Nufish sau Milo, e mai confortabil sezutul si spatarul, mai stabil deoarece e mai lat. Are picioarele mai lungi pt a monta accesoriile si are profil rotund de 25mm.

Nu mi-a venit sa cred ca si Prestonul monster avea aceeasi problema ca si Korumul cu suruburile care strang picioarele. Chiar nu pot gasi o modalitate sa strangi surubul fara sa gauresti piciorul?

Legat de scaunul Rive, un baiat mai voinic (peste 130 kg) a cazut in apa dupa ce s-a stricat (rupt)clema surubului de prindere de la piciorul din stanga fata.


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: parere scaun feeder
MesajScris: 14 Mai 2015, 07:02 
nicu2 scrie:
Are un prieten scaun Matrix Ethos si are ceva probleme cu el. Suruburile care fixeaza picioarele cand le strangi, ies in afara in loc sa stranga, pentru ca s-a defectat sistemul de prindere. Apoi i s-a fisurat si panza de la sezut.

Am fost weekend-ul trecut la un concurs de feeder pe Sarulesti si am avut ocazia sa vad mai toate scaunele de feeder.
Am avut Korum deluxe dar pt mine era prea mare la acel moment si perna de la spatar ma deranja la ceafa. Per total e ok, depinde de inaltime ta . Cel mai bine e sa cauti la cineva din zona si sa probezi.
Mie sincer mi-a placut cel de la Browning. E mai ok decat Nufish sau Milo, e mai confortabil sezutul si spatarul, mai stabil deoarece e mai lat. Are picioarele mai lungi pt a monta accesoriile si are profil rotund de 25mm.

Nu mi-a venit sa cred ca si Prestonul monster avea aceeasi problema ca si Korumul cu suruburile care strang picioarele. Chiar nu pot gasi o modalitate sa strangi surubul fara sa gauresti piciorul?

Legat de scaunul Rive, un baiat mai voinic (peste 130 kg) a cazut in apa dupa ce s-a stricat (rupt)clema surubului de prindere de la piciorul din stanga fata.


Multumesc Nicu,
Ai dreptate in toate modurile expuse, de aceea am si ajuns la concluzia de a mai astepta in speranta ca va aparea ceva pe gustul meu adica ieftin, comod, usor si bun(in afara de pufuleti conform vorbei din popor)


Sus
  
 
 Subiectul mesajului: Re: parere scaun feeder
MesajScris: 14 Mai 2015, 07:07 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 23 Oct 2009, 07:05
Mesaje: 2467
nicu2 scrie:
... un baiat mai voinic (peste 130 kg).....

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Eu am 110 (la 1m 80) si am impresia ca sunt obez nu voinic!!... m-am ingrasat ca o mangalita de vreo 5 ani incoace...
Dar pana la urma conteaza parerea proprie nu ce zic "prietenii"...!!!
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Daca si Rive-le se rupe nu mai sunt alte variante...ori intorci galeata invers ori stai direct pe ciment (atentie la prostata!! ;) ).... :lol: :lol:

_________________
Habar n-are broasca ce-i ala oceanul!!


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: parere scaun feeder
MesajScris: 15 Mai 2015, 07:11 
Neconectat

Membru din: 06 Oct 2014, 15:18
Mesaje: 104
Localitate: Bucureşti
nicu2 scrie:

Nu mi-a venit sa cred ca si Prestonul monster avea aceeasi problema ca si Korumul cu suruburile care strang picioarele. Chiar nu pot gasi o modalitate sa strangi surubul fara sa gauresti piciorul?.


Eu am un Korum Accesory Chair si am rezovat problema cu suruburile care se strang direct pe picior cu 4 monede de 50 de bani pe care am lipit smirghel si le-am introdus in lacasul unde intra suruburile in asa fel incat acestea sa stranga pe moneda. Partea cu smirghelul vine pe piciorul scaunului si nu ii da voie sa alunece. E o solutie de compromis dar functioneaza si pana acum sunt multumit de rezultate.
P.S.: Ideea nu imi apartine, am preluat-o de pe un alt forum.


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 29 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3  Următorul

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.053s | 13 Queries | GZIP : Off ]