Pescuit Stationar

Acum este 15 Mai 2024, 15:13

Ora este UTC [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 906 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 ... 91  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: CUPA FNPSR -BARACUDA LA STATIONAR
MesajScris: 27 Sep 2010, 16:04 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 05 Iul 2010, 11:52
Mesaje: 130
nutzu_z scrie:
Personal, cred ca a fost un concurs greu. Am avut noroc cu tragerea la sorti datorita standurilor extrase. Adi Suciu merita pe deplin titlul, a pescuit asa cum trebuia pescuit. Indiferent de cat peste se prinde, pana la urma este un concurs iar cel care are greutatea cea mai mare castiga. Intradevar, Doripesco ne-a obisnuit cam prost, cu cantitati industriale prinse per mansa. Eu zic ca daca vantul nu me-ar fi zapacit atat de tare se prindea si mai mult, fara doar si poate. Vremea are partea ei de vina, in plus septembrie a fost o luna capricioasa cu temperaturi de 10 grade noaptea. Pentru cei care zic ca nu este peste, le doresc sa pescuiasca in viitor ca Adi si sa prinda si ei 22 de kg intr-o mansa.

Seba, concursul nu a fost de 2 lei deoarece calitatea concurentilor vechi(ca sa nu spun Ajvps) si-a spus cuvantul. Ei au stiut ce au de facut si au facut foarte bine. E drept ca si cei din FNPSR mai au de invatat, dar este timp. La fel si arbitrii care nu au gresit intentionat ci doar din pura necunoastere.

Atrag cateva aspecte care pe viitor trebuie facute:

-- cand se stabileste prin regulament cantitatea de nada si momeala, ar fi bine ca cineva sa o si controleze...CINEVA PRICEPUT!!!
-- pentru campionul FNPSR...in timpul mansei NU SE NADESTE CU DOUA MAINI!!! ;)
-- Pt Dl Popescu, data viitoare, platiti un profesionist sa va organizeze concursul, nu costa multi bani. Marius Barla este cel mai potrivit si o va face exemplar. Astfel
va luati o gramada de probleme de pe cap. Are si program de clasamente si imprimanta :lol: :lol: :lol:

Si ca sa citez un prieten bun... "" nu va suparati, dv sunteti de la FNPSR nu???.... Concurentul, cu un raspuns mandru: daaaa, cum de ati stiut????.... "Prietenul"-- dupa scaunul de plaja!!! :lol: :lol: :lol: :lol: Iertare, nu m-am putut abtine!!!
:




mam referit la cei de la FNPSR ca nu vor posta pe forum despre organizare cum a fost concursul ...ca na sant deai lor ...si daca posteaza vor fi doar laude si nu critici...si nu contest calitatea concurentilor ...(AJVPS)..nici prin gand


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CUPA FNPSR -BARACUDA LA STATIONAR
MesajScris: 27 Sep 2010, 16:15 
Neconectat

Membru din: 22 Oct 2009, 19:22
Mesaje: 877
Localitate: Cluj- Napoca
alex gavan scrie:
felicitari Adi, Nutzu si Florin!!!
BRAVO Dorule! ai fost conferentiar! :lol: :lol: ... Paul capu sus, ca ii rupi la alba-hunedoara ;)


Alex..., e greu ... pt ca sunt putin dezamagit . Toata saptamana am legat carlige si am facut linii , iar in 3 zile am prins 2 crapi si 20 de platicute si nu credeam ca daca prinzi crap pe doripesco , poti fi batut numai cu platicute :shock: :shock: :shock:
Cel putin in mansa 2 m-am distrat cu fitofagii , dinaia la 10kg :twisted:
Bravo Adi , bravos Nutzu ... bine ca ti-ai recuperat kiturile :lol: :lol: :lol:
Bravo Doru ;)

_________________
Paul Ispas


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CUPA FNPSR -BARACUDA LA STATIONAR
MesajScris: 27 Sep 2010, 17:58 
Neconectat
Moderator global
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 19:11
Mesaje: 5041
Nu conteaza doar cantitatea uriasa de peste care trebuie prins.Cantitatea cea mai mare castiga mansa...
La un concurs , importante sunt dupa parerea mea urmatoarele :
-existenta unui regulament , stabilit inainte si care NU se modifica sub nici o forma;
-respectarea programului anuntat(punctualitatea tuturor);
-anuntarea regulilor la sedinta tehnica(citirea acestora , chiar daca au fost postate undeva);
-respectarea si verificarea respectarii regulilor stabilite;
-operativitatea calcul;arii clasamentului , in special la final , cand lumea se grabeste sa plece spre casa.
In rest , numai bine. ;)


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CUPA FNPSR -BARACUDA LA STATIONAR
MesajScris: 27 Sep 2010, 18:00 
Neconectat
Moderator global
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 19:11
Mesaje: 5041
[quote="sapsiluap....
Alex..., e greu ... pt ca sunt putin dezamagit ....[/quote]

Lasa , Paule , peste doua saptamani o sa fi gata obisnuit cu dezamagirea , nu vei mai suferi asa tare la infrangerea zdrobitoare ce o veti suferi... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CUPA FNPSR -BARACUDA LA STATIONAR
MesajScris: 27 Sep 2010, 18:04 
Neconectat

Membru din: 22 Oct 2009, 19:22
Mesaje: 877
Localitate: Cluj- Napoca
Nu cred ca o sa fim dezamagiti peste 2 sapt . Cred ca suntem favoriti , suntem mai in forma :lol:

_________________
Paul Ispas


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CUPA FNPSR -BARACUDA LA STATIONAR
MesajScris: 27 Sep 2010, 18:27 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 02 Feb 2010, 17:09
Mesaje: 76
Localitate: Petrosani
Este uşor să râzi de unii care nu au niciun an de competiţii :( :( este pt prima dată când concurez cu granzii pescuitului la stationar,vă urmăresc de mult pe site si am dorit ca într-o zi să fiu si eu printre voi, să vă cunosc :D :D nu vreau să supăr pe nimeni dar nici printre voi nu sunt oameni mai breji ca noi :lol: :lol: ( să vă trimiteţi larve si râme în timpul concursului, să aveţi ajutoare în standuri, să pescuiţi cu plumbul tot pe fund-sunt doar câteva lucruri pe care le-am învăţat de la voi în timpul concursului). Arbitrajul a fost sub aşteptări, cazarea a fost ca în taberele de copii, tot ce s-a promis a rămas doar pe hârtie, a trecut şi visul Doripesco :lol: :lol:
Felicitări tuturor concurenţilor şi mulţumesc ploii de la sfârşitul concursului că ne-a trezit la realitate. Felicitări lui Adi Suciu, care şi de data aceasta a demonstrat că pescuitul la sheffield poate face diferenţa


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CUPA FNPSR -BARACUDA LA STATIONAR
MesajScris: 27 Sep 2010, 18:48 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 19:44
Mesaje: 3249
Localitate: Timisoara
Stelica, hai la un concurs gen Trabucco sau Sensas, sa vad daca cineva are curaj sa trimita larve sau altceva in timpul mansei sau sa pescuiasca cu pb pe fund. Sa datasa fiindca nu a fost cineva care sa cunoasca si sa aplice regulamentul. NU ai vazut pe la mondiale sportivi care triseaza sau se dopeaza??? Asta e, cine nu are bun simt, pescuie cum il taie capul atata timp cat nu e tras la raspundere...

_________________
http://www.pescuitstationar.ro/forum/vi ... f=6&t=3513
Good things come to those who "bait"


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CUPA FNPSR -BARACUDA LA STATIONAR
MesajScris: 27 Sep 2010, 18:49 
Neconectat

Membru din: 24 Mai 2010, 10:12
Mesaje: 34
felicitari ADI SUCIU !!! Si poate ne dezvaluiti cum ati pescuit. :?: :?:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CUPA FNPSR -BARACUDA LA STATIONAR
MesajScris: 27 Sep 2010, 19:13 
Neconectat
Moderator global
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 19:11
Mesaje: 5041
stelica scrie:
Este uşor să râzi de unii care nu au niciun an de competiţii...

Nu rad de Paul , doar putin sucesc cutitul in rana.Ca-l cunosc de suficient timp sa-mi permit asta si stiu ca nu se supara. ;) :mrgreen:


Sus
 Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: CUPA FNPSR -BARACUDA LA STATIONAR
MesajScris: 27 Sep 2010, 19:19 
Neconectat
Avatar utilizator

Membru din: 22 Oct 2009, 18:14
Mesaje: 578
- felicitari premiantilor; dupa parerea mea ati pescuit cel mai inspirat dintre noi(m-am interesat despre strategia primilor clasati ;Suciu a demonstrat clar ca tragerea la sorti nu a jucat un rol hotaritor)
- Vreau sa felicit organizatorii pentru initiativa avuta si sunt sigur ca data viitoare va fi si mai bine.
- am participat la multe concursuri anul asta si la fiecare am vazut ilegalitati(exceptie finala A , Profi mix si Trabucco(poata ca acolo n-am fost atent la aceste detalii))Cei care le comit , in 99 % din cazuri, sunt constienti ca nu e corect ceea ce fac si totusi o comit(E PACAT :cry: )
-una peste alta, concursul a fost destul de reusit , cea mai mare dezamagire a mea a fost densitatea mica a pestelui ,in zona de concurs.

_________________
FishWorld - Legatura ta cu natura
http://www.fishworld.ro


Sus
 Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 906 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 ... 91  Următorul

Ora este UTC [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori înregistraţi: Niciun utilizator înregistrat


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Translation/Traducere: phpBB România
[ Time : 0.025s | 13 Queries | GZIP : Off ]